Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz #72042496 #66 üzenetére

    "Kalibrálni nem tudok, de egy korábbi tévémnél jött elő, hogy a kontraszt növelése eltolta a színeket is. Vissza kellett venni sajnos, hogy pontos maradjon a kép. Itt is hasonló oka lehet."

    DE ha visszaveszed a fehér oldalrol a kontraszt akkor az már lesz inkább szurkés, mint fehér. mert ugye a feketét ha elmozditod akkor az is szurke lesz és elveszti az oled az elönyét a LEDDEl szemben, de a lényeg, hogy egyiknél sem lesz már végtelen a kontrasztod.

    "Határérték-számítás? :) Ha végtelenül kicsi (nullához közelítő) számmal osztasz, akkor végtelen nagy lesz a hányados. De ez a nulla egy elméleti szám. A Samsung oldalán láttam egy 0,0005 nites, vagy hasonló értéket, nem emlékszem a nagyságrendre. Tippre az lehetett a legkisebb érték, ahol a pixelek még nem kapcsoltak le. Bárhogy is, nekem az jobban tetszett."

    DE ez igy a meghatározás értelmetlen, mert ha a fekete értékével osztasz akkor mindenképp nullához közeli értéket kapsz és mindegy, hoyg az osztando menynire magas érték.

    "HDR. A HDR abszolút fényerővel működik, és ha a metaadatok szerint adott jelenetben az ablak 5%-a 1000 nit, akkor annyit próbál kipréselni magából a tévé. Lehet, hogy a kép többi része meg 30 nites, és a kettő együtt egy jó tévén bizony ütős."

    A HDR-t értem, hogy ez bizonyos területen megnöveli a fényerőt. DE a mai TV-k nél ez nem ilyen egyszerü, hogy a kép egy kis részletén megemelem a fényerőt. Mert föleg az LCD-knél, sávosan vannak a ledvezérklések, igy ha a példádnál maradjunk, egy ablakon besut a nap és meg kellen emelni a fényt akkor a kép egy jo 10 cm-es teljes hosszban meg emelkedik a fényerő, igy az ablak alatt ahol árnyéknak kellene lennie ott is kiszurkul a kép .
    ÉS mivel a legtöbb TV-nél csak háttérvilágitásként vannak a LEDEk amik keresztül világitanak a kristályokon, igy minél erösebben világitasz át rajtuk annál inkább fakulnak a szinek .

    igy ha 100 nitre kalibrál és annál nagyobb fényerőt állitasz akkor a szinhelyesség is torzul. ÉS ha a folyamatosan változo fényviszonyoknak utánna kell állitani a fényerőt akkor annak inkább automatikusnak kellene lennie mint egyszer fixen beálitva. Mert akkor mi értelme a kalibrálási adatoknak amiket a tesztben mindig megadnak

Új hozzászólás Aktív témák