Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz repvez #64 üzenetére

    A tesztek tényleg hiányosak, annyira, hogy szerintem használhatatlanok így. Sokszor leírtam, hogy még az sincs bennük, milyen képmód, egyáltalán SDR vagy HDR-e, amit kalibrálnak. (Szinte biztosan az előbbi.) Lentebb a nekem érdekesebb pontokra egy-egy bekezdésben:

    "például, ha a kontraszt végtelen az oledeknél, akkor miért veszi vissza 80%ra a beálitásba ?"

    Kalibrálni nem tudok, de egy korábbi tévémnél jött elő, hogy a kontraszt növelése eltolta a színeket is. Vissza kellett venni sajnos, hogy pontos maradjon a kép. Itt is hasonló oka lehet.

    "ÉS, hogy tud valami végtelen lenni, ha csak a fekete rész az ami pontosan 0"

    Határérték-számítás? :) Ha végtelenül kicsi (nullához közelítő) számmal osztasz, akkor végtelen nagy lesz a hányados. De ez a nulla egy elméleti szám. A Samsung oldalán láttam egy 0,0005 nites, vagy hasonló értéket, nem emlékszem a nagyságrendre. Tippre az lehetett a legkisebb érték, ahol a pixelek még nem kapcsoltak le. Bárhogy is, nekem az jobban tetszett.

    "Meg minél erősebb a fény annál nagyobb kontrasztnak érezzük.
    Tehát, hogy lehet egyforma két tv ha a fényerősségük is eltér?"

    Nem egyforma a két tévé. Az elméleti, papíros kontrasztja mindkettőnek végtelen, de két végtelen szám hányadosa is kb. bármi lehet (jó pongyolán). :) OLED-nél érdemes a fényerőt megnézni, hogy mekkora lefedettségű ablakban mennyit tud. A hatás attól is igencsak függ amúgy, hogy mekkora a tévé, és milyen messziről nézed.

    "MEg ha már fényerősség, ha mindegyikket 100nitre visszavéve tesztelik és kalibrálják, akkor mi értelme van a magasabb fényerőnek ha ott már nem lesz kalibrált pontos értékü a kép?"

    HDR. A HDR abszolút fényerővel működik, és ha a metaadatok szerint adott jelenetben az ablak 5%-a 1000 nit, akkor annyit próbál kipréselni magából a tévé. Lehet, hogy a kép többi része meg 30 nites, és a kettő együtt egy jó tévén bizony ütős.

    Vagy, ha SDR-t néz valaki világos helyiségben, ahhoz is jól jön a nagy fényerő, az nem 100 nit lesz. De a fényerő növelésével elvileg pontos marad a kép, mert az csak a lumát módosítja, a chromát (színeket) nem. A gyakorlatban lehet, hogy ez nem mindig vagy nem teljesen igaz, ld. ahogy a kontraszt elvitte a tévémben a színeket, annak sem szabadott volna úgy működnie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák