Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz ithomas #2 üzenetére

    A specifikációk nagy részében igen (bár az érintőképernyőnek a felbontása is nagyobb, a memkártya könnyebben cserélhető...). Használhatóságát tekintve az E61-ről sokan tudtommal elég keserves tapasztalatokat szereztek, szóval az eredmény a valóságban messze nem fekete-fehér

    Charlie

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz ithomas #11 üzenetére

    Logikátlan, összegányolt, instabil ''OS'', elképesztően ostoba szinkronizáció a Nokia PC Suite-on keresztül (mondjuk ezek nem E61 specialitások), bosszantóan logikátlan üzenetkezelés különösen a Palm kiváló üzenetkezelésével szemben, megmagyarázhatlan e-mail beállítási nehézségek, kevés beépített alkalmazás, rendkívül egyszerű PIM alkalmazások, nagyságrendekkel kevesebb kiegészítő program a Palm választékához képest (meg jóval drágábbak is a hasonló tudású programok), hogy csak hirtelen említsek néhányat...
    A Wi-Fi-re nincs kit mondanom, fájóan hiányzik, anélkül tényleg elég gáz manapság. Egyébként nagyon valószínű, hogy az oprendszer nem alkalmas három rádiós modul párhuzamos, stabil kezelésére vagy az amúgy is gyenge akkukapacitást óvják féltve :)

    [Szerkesztve]

    Charlie

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz Pompi #16 üzenetére

    OS: gondolom, főként ez az ''összegányolt'' szó váltotta ki belőled az enyhén offenzív ellenreakciót az üres fecsegéssel... Nos ez alapvetően egy érzés a Symbian OS 9.1-gyel kapcsolatban, ez a szó jutott elsőre eszembe, valahogy összetákoltnak tűnik. Ahogy egyik menüből a másikba jutok, feladatok között váltani tudok, mintha nem is egy önálló oprendszer lenne. Az hogy instabil simán annyit jelent, hogy fagy, megmerevedik hosszú percekre a képernyő, használhatatlanul belassul stb. Lehet, hogy ezt a legutóbbi frissítések megoldották.

    Üzenetkezelés: egy programban összefogni az összes üzenettípust számomra nem túl értelmes. Pölö gyakran írok és kapok igen hosszú e-maileket, míg az SMS-k ugye igen rövidek. Ezeket ugyanúgy megjeleníteni pl. a hülyeséggel határos a szememben. Azonkívül nem is egy kategória, mert MMS-t pl. sose küldök üzleti partnernek, SMS-t elvétve és speciális esetben, míg e-maileket meg sokszor. Aztán miért kérdezi meg tőlem minden egyes alkalommal, hogy szöveges üzenetet akarok-e küldeni? Ezt sokkal egyszerűbben is megoldhatták volna, ahelyett, hogy minden alkalommal válaszolnom kell erre.

    E.mail: Néhány e-mail címet nem lehet beállítani, nem hajlandó levelet letölteni az adott szerverről. Ez gyakorlatilag megmagyarázhatatlan, mert egyébként alapjáraton nagyon egyszerűen lehet új postafiókot létrehozni rajta és gyorsan, simán megy a levelezés. Megjegyzem, hogy nekem Windows Mobile gépem van és azon is előfordul ez a jelenség: egy-egy postafiókot néha szinkronizál néha nem.

    A válaszaim egy nem tudom hányas számú ROM-mal rendelkező E61 kipróbálásakor, ismerősök panaszai meg a weben turkálás alapján született. Ha esetleg minden egyes nemszeretem dologra van megoldás, akkor halleluja!

    A Palmra írott programok száma több mint 30.000, a Nokia E61-re meg talán néhány száz program közül tudok válogatni. Hogy mi nincs erre vagy arra azt hagyjuk, mert kinek mi kell. Nyilvánvaló, hogy ugyanarra a feladatra sokkal jobb válogatni 200 szoftver kozül, mint kettőből, mert az előbbinél nagyobb az esélye, hogy olyat fogsz találni, ami leginkább a te elképzelésedre hasonlít.
    Egyébként nekem se Palmom, se Nokiám, sőt mindkét készülék minden hibája ellenére továbra is érdekel... csak a tisztánlátás végett....

    [Szerkesztve]

    Charlie

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz Pompi #18 üzenetére

    Khmm, én az elejétől fogva a véleményemet nyilvánítottam ki egy olyan felvetésre, ami szintén vélemény nyilvánítás volt. Azt hiszem te keversz össze dolgokat, amikor azt írod, hogy az ''összegányolt, logikátlan, megmagyarázhatatlan'' szavak ne keveredjenek a személyes preferenciával. EZ A SZEMÉLYES PREFERENCIA. Nem véletlen használtam ezeket a szavakat. Az pedig, hogy én legalább felfedem, hogy mire alapozom a véeleményemet, nem jogosít fel arra, hogy teljesen megtagadd tőlem a személyes tapasztalatot.

    Charlie

Új hozzászólás Aktív témák