Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coyote2000

    őstag

    válasz Ziog #2951 üzenetére

    Időközben sikerült megoldanom a dolgot... Nekem is az volt a gond, hogy a regisztrált F&B 3.0.052 critical error 84-be ütközött, a 3.0.3 vagy 3.0.4 már reg nélkül is elvitte...

    A feltöltés alatt Crok kolléga is érkezett MSNre, némi lelki támaszt nyújtani a nehéz percekben :D Mondtam én már tegnap is, hogy le fog dobni a viz mert valami elkúródik, de aztán sikerült korrigálnom.

    Mindenkinek ajánlom, hogy flashelésnél figyeljen oda a program verzióira. Ha nem bánjátok, a ti (Crok + Ziog) segitségetek alapján most leirom a reflash lépéseit azok számára, akik hozzám hasonlóan most kisérleteznek a MonsterPack felrakásával.

    1. MPT-vel mentsd el az adatokat (telkönyv, naptár). Utána MPT-t kikapcsolod.
    2. RSDLite (minimum 2.7 legyen) bekapcsolva, ismerje fel a telcsit.
    3. Flash & Backupból tegyél fel nyugodtan egy régebbi, regisztrált verziót, azzal el tudod menteni a jelenlegi firmwaret a telcsiről. (Vagy ha tudod regisztráld a 3.0.3-at) Mindenképp SHX formátumban mentsd el!!!
    4. Ha megvan a mentés, és NEM regisztrált 3.0.3-mal csináltad,akkor vedd le a F&B-t, telepitsd a 3.0.3 vagy újabb verziót. Ha nem indul el a progi (se kép se hang), akkor a F&B mappájába lépkedve inditsd el a regisztrációs exe fájlt. Ide irj be bármilyen nevet és kódot, klikk a Register-re, és ezzel feloldod a régi F&B regisztrációját. Ezután elindul a progi.
    5. Ott Write data, Select Flash file, és mehet az izgulás. ;]
    6. Ha készen van (Operation Done) akkor újraindul. Ha RSD miatt restart után kifagy valamelyik progi, az még nem feltétlenül gond, attól még a flash sikerült.
    7. megint RSDLite, megint F&B, és ugyanezzel a módszerrel a nyelvi flash filet is telepiteni kell, ezzel már gond nem lehet.
    8. Mehet az adatok visszaállitása MPT-vel. Ezúttal először az MPT-t kell inditani, utána - amikor kéri - csatlakoztatni kell a telcsit, hiszen ez a firmware még nem találkozott PC-vel, és újra telepiteni kell.

    Ha az 5. lépés közben Critical Error 84-gyel kilép, akkor nem a megfelelő verziót használtad a programok közül. Ha úgy jársz mint Crok meg én, hogy még a BootLoader sem akar bejönni a telcsin, akkor vedd le az akkut, és csatlakoztasd úgy az USB-re, innentől az RSD flash készülékként fel kell hogy ismerje. RSD-vel vissza tudod állitani a 3. lépésben elmentett SHX firmwaret. Aztán ha minden megy, akkor kezdődhet a móka elölről :C


    Köszönök minden segitséget!!!
    Ahogy Crok kollégával is beszéltük, valószinüleg addig megtartom az L7-esemet, amig le nem rohad a burkolata :D

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák