Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deja vu

    addikt

    válasz *Ropi* #2750 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólást! :R

    Már egy csomó VA, xVA, S-PVA monitorom volt, most is Eizo VA van és kipróbálnék egy IPS-t. Ha lenne még CG276 CCFL hátérvilágítással akkor azt venném de csak 2015-ig forgalmazták. A LED-ért én sem vagyok oda. Thinkpadem LED talán 180-as pwm-el, egy tré szemgyilkos.

    Amikor megnézem a kalibrált eredményeket neten akkor még a régi legprofibb VA Eizo-kat is szénné alázzák a NEC PA, Eizo CG kalibrált eredményei. Meg a VA panelnak egy-egy színnel azért vannak problémái, ebben sokkal kiegyensúlyozottabb az ips. Pont amit említesz S2433 S-PVA(nem IPS ;] ) 24" moncsi egy szar Dezz szerint, ő nagyon lehúzta. Egyébként tudom miket használt KTTech, volt kb. 5 ember a ph akinek 22" VA Eizo-ja van volt (Madgie, KTTech stb.). Nem tudom, hogy csalóka-e így monitoron de nekem úgy tűnik mintha a CG277-nek lenne feketéje.

    Pár évvel ezelőtt beszélgettünk monitorokról akkor is az a Dell volt, remélem még tudod használni pár évig. Abban még volt anyag, nem olyan Ropi mint az új Dellek. :)) Arra nem gondoltam, hogy a windows ezzel küszködik még, mert egyre többen vesznek 4k, meg 1440p monitorokat. 4k TN dömping van elég olcsón, szerintem a hülye boltban is ezt sózzák a népre. :) Az 1440p lenne lényegi előrelépés, meg a 27".

    Van az Eizo CG2420 amit KTTech is említ Panasonic panellel 1500-as kontraszttal. Ez már elvileg olyan feketét tud mint egy VA, de Brekk azt mondja kizárt, hogy 800-as kontrasztnál többet tudjon bekapcsolt homogenitáskiegyenlítéssel. Ezt meg tudja a CX271, CG277 is. Meg még teszt sincs sehol erről a monitorról, meg azért kíváncsi vagyok mit tudhat. Egy ilyet megnéznék. Ez 410 alapáron plusz a többi, pixelgari meg kalibrálás.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Új hozzászólás Aktív témák