Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz 7Heads Drago #375 üzenetére

    Final Cut nincs iPhone-ra. Nem a telefonon vágás miatt hoztam fel, hanem úgy általában az Apple féle optimalizálás miatt.

    De épp ez az, hogy nem főzöd meg. A 16-os Pro-ban az i9-nek asszem 45W TDP-je van. Mellette meg még ott a Radeon is. Persze, hogy kell a komoly hűtés. Az M1 viszont 10W-os chip. Ezt hűteni is sokkal könnyebb. Az M1-es 13-as Pro meg nem passzív. Van benne hűtés.

    ”Viszont mondjuk 1,5 év múlva kiderül hogy a 1,5 millás kellett. A sokszorosat nem fogod elkölteni csak hogy biztosra menj.”

    Ennyi erővel ez mindenre igaz. Összeraksz egy PC-t általános felhasználásra, meg néha egy kis gaming-re.
    Elég mondjuk egy 400-as táp, egy H-s Intel lap, egy GTX 1650, meg egy alap i3, vagy i5. Aztán 1,5 év múlva eszedbe jut, hogy te 4K-ban akarsz játszani, vagy nagy iparban akarsz videót vágni, elkezdenél játékot fejleszteni, stb. Gyakorlatilag cserélhetsz ki mindent.
    Ezért írtam, hogy tudni kell, mire veszed.
    Nekem általános felhasználásra, meg webfejlesztésre kellett. Max. néha Photoshop, stb.
    Érdekes módon még 2 év távlatában is bőven elég erre a feladatra.
    Ha valakinek komoly, hardverigényes munkára kell, az meg alapból megveszi a 16-ost és hosszú évekig boldogan elvan vele.
    Ha azt sem tudod mire akarod használni, az nem a gyártó hibája...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák