Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #30786816

    törölt tag

    válasz Ezekiell #461 üzenetére

    Szigorúan vége nincs olyan, hogy multicore performance, mert az mindig az adott feladattól függ, hogy mennyire tudja kihasználni a magokat, de gondolom ezzel nem mondok újat. Az egyszálú teljesítmény mindig is fontos lesz, mert az a bottleneck.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #461 üzenetére

    "A Switch ugye game console, szóval nem nagyon lehet összehasonlítani egy általános célú számítógéppel."

    Éppen ebben lesz szerintem paradigmaváltás a consumer piacon. A verseny nem az általános célú teljesítmény növelése lesz, hanem azoknak a számítási feladatoknak hardveres gyorsítása, ami a consumer felhasználók számára kritikusak.

    "Az meg hogy az X86/64 elérte az egyszálú korlátait, hát az erős túlzás, bőven van teljesítménynövekedés van year to year. "

    2000-2010 között a leggyorsabb intel cpu-k (P4 1.5Ghz - i7 980x) között az egyszálas teljesítmény különbség a PassMark szerint kb. 4.4X, míg 2010 és 2020 (i7 980x - i9 10900K) között 2X.
    Többszálas teljesítményben viszont az i7 980x és a csúcstartó AMD Theadripper 3990x között már 12X a különbség, de még házon belül is az i9 10980XE alacsonyabb órajelen 5X gyorsabb.
    Tehát jól látszik a trend, hogy az egyszálas teljesítmény növekedése lassul, a többszálasé meg gyorsul.
    Az Apple is akkor váltott PowerPC-ről Intelre, amikor egyértelművé vált, hogy a nagyobb teljesítményt csak egyre növekvő fogyasztással lehet PowerPC alapon elérni. Hiába volt még növekedési potenciál a PowerPC-ben, jól látszott, hogy az Intellel szemben már középtávon se lett volna esélye.

    "a multicore performance lesz a lényeg mindig is, sőt évről évre egyre jobban"

    Egyetértek, és ez az, amiben az ARM technológia nyerhet, mert ugyanabból a tdp keretből és árból nagyobb többszálú teljesítményt tudnak kihozni. (Csak hogy elébe vágjak a vitának: nem feltétlenül egy chipbe paszírozva jöhet össze a teljesítmény, lehet alacsony fogyasztású és olcsó arm chipekből többet rakni egy gépbe úgy, hogy az össz fogyasztás és az ár közel azonos egy intel cpu-hoz viszonyítva.)

Új hozzászólás Aktív témák