Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnoldito

    senior tag

    válasz janeszgol #68 üzenetére

    Várjál már, én szakmai tudásról beszéltem, amit itthon kamatoztatni tudok. Nyílván tettünk félre, de abból vidéken egy lakást vettem. Vállalkozáshoz szükséges 3M forintos tökét már itthon kerestem meg, nem, nem loptam össze, csak elmentem olyan szakmába dolgozni ahol nettó 400-450 adnak, aztán tesóm is itthon kapart még össze és megvettük az első gépünket kettő éve. Valaki kérdezte mennyi itthon egy vállalkozást nyitni, elmondom nem sok idő, aláírtuk a papírt az ügyvédnél és egy hét múlva bejegyezték a Kft.-t. De azóta nagyon sokat küzdöttünk, a covid-19 miatt a partnerekkel, egyszerűen fittyet hánynak a fizetési határidőre, de lelövöm a poént, német exportra dolgozunk 70%-ban és ők trükköznek, sokszor 40! napra, a magyar cégek meg 15re. Na de ez egy kis érdekesség volt, mindenkinek ezt kívánom, tapasztalja meg, meg sok kitartást, kint se egyszerűbb. Az első 3 évben 6 laktunk 1 szálláson amit a cég adott, mert így maradt meg, de muszáj volt mert szakmailag ott tudtunk előre lépni a fémiparban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák