Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Emericus Max #5 üzenetére

    Ők haladnak egy úton, ami lehet jó és lehet rossz is. Ezért mi, Apple felhasználók ha úgy érezzük, hogy ez szívatás, akkor anyázhatunk. Az viszont fura, hogy más márkák felhasználói is az Apple-t anyázzák azért, mert az általuk preferált márka is megteszi ugyanezt. Persze, értem, hogy az Apple hozza be ezeket a dolgokat, de nem hiszem, hogy fegyvert tartanának az ottani döntéshozók fejéhez, hogy márpedig nektek is ezen az úton kell haladni.

    Giovan!

    Én sem vettem töltőt, vezetéknélküli töltőpadon van töltve éjszaka.

    hegedus001

    Ez nagyon igaz, de azért azt is tegyük hozzá, hogy egy Samsung is használható 5-6 évig, más kérdés, hogy felháborító módon mindössze 2-3 évig kapnak főverzió frissítést ezek a készülékek, pedig az áruk alapján nekik is illene jóval többet adni. Ettől független a konzumidiotizmuson kívül semmi nem indokolja manapság a 2-3 évenkénti, pláne nem az évenkénti mobil cserét.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Emericus Max #19 üzenetére

    Most őszintén, azok a tápegységek, amit a telefonokhoz adnak a gyártók nagyjából nekik hány centbe kerülhet? Még ha le is vették az árából a töltő árát, a fejlesztések miatt a vásárló úgyse fog belőle látni semmit.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Emericus Max #24 üzenetére

    Én értem amit írsz, de egyszerűen nem tudhatod, hogy kivették-e a készülék árából a tápegység árát, legyen az az ő beszerzési, vagy eladási áruk. 3-4-500.000Ft értékű eszközökről beszélünk..Amennyivel többet tudnak, annyival többe is kerülnek. Nem tudom mennyi egy tápegység eladási ára, olyan 5-6.000Ft-ra saccolom. Ez egy félmilliós telefonnál szemmel látható összeg?

    Egyébként nyugodtan nézheted az én példámat, még ha személyeskedésnek is vetted. A telefonomhoz nem járt töltő, én pedig környezettudatosságból nem vettem hozzá, hanem ott van a több éves töltőpad az asztalomon, azzal töltöm. Az előző iPhone-om Lightning-USB kábele 5 éves, semmi baja, gond nélkül működik az autóban, azon keresztül megy a CarPlay és közben tölti a telefont. Amire egyébként semmi szükség nem lenne, mert gond nélkül kibírja a napot. Ha az irodában mégis rászorulna a töltésre, akkor sincs gond, itt is van egy kábel. Ez bizonyítja, hogy az elmélet gyakorlatban is tud működni, csak akarni kell és a többség nem akar.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz SkyLine3000 #36 üzenetére

    Milliószor le lett írva több topicban, hogy lenne ennek értelme hosszútávon, erre ugyanúgy leírjátok, hogy mindenki mindig át van verve és persze mindenki egy gondolkodásra képtelen birka. :U

    Egyszerűbb birkázni, mint átgondolni. Legalább legyenek valid érvek. Legalább próbáljátok meg.

    Segítek, például milyen képmutatás ez az Apple részéről, hiszen elveszik a tápegységet környezetvédelemre hivatkozva, de például a mai napig minden iPhone-hoz jár a hülye Apple matrica, amit épeszű ember nyilván nem ragaszt ki sehova, teljesen felesleges legyártani. Na, ez például lehetne egy érv.

    Ha épp nem az Apple-t akarod ekézni, hanem az összes többi gyártót, akkor lehet azt mondani, hogy persze a tápegységet ki tudják venni a csoportból környezetvédelemre hivatkozva, de a sok fapados használhatatlan ócska telefont negyed/félévente hozzák ki, amit 1 év múlva dobhatsz a kukába. Ez is lehetne egy érv.

    De például az Androidos gyártóknál még inkább lehet azt mondani, hogy mi a francnak a táp, amikor ők pedig tényleg évek óta Type-C portos telefonokat árulnak, tehát senki sem megy a falnak amiatt, hogy nincs tápegység a dobozban.

    Leírtam saját példámból, hogy lehet környezettudatosan használni új készüléket, lehet ebbe az irányba haladni és akkor hosszútávon tényleg nem lesz annyi tápegység legyártva és tényleg teszünk a környezetért. Minden csak akarat kérdése. Az, hogy a fórumlakók nagy része nem akar, az egy más kérdés. Könnyebb anyázni. Ez ugyanaz, mint a Plug-In hybridek. (Nem a benga nagyok nyilván) Van egy egész jó konstrukció, ami tényleg tudja azt, hogy városban mész elektromosan, amikor meg kell a nagyobb hatótáv, akkor megy a belsőégésű, erre mit csinálnak az emberek? Ahelyett, hogy gondolkodnának, pusztán kihasználják a támogatásokat, és cipelik a k*rva nehéz akkumulátorokat, nem töltik, csak többet tankolnak benzint. És csodálkoznak, hogy a Plug-Inek elterjedésével miért is nem csökkent a károsanyag kibocsátás. Hát ezért. Itt is, simán megvan otthon a tápegység, bőven van mivel tölteni a telefont, de ahelyett, hogy ebbe belegondolnának, inkább sír mindenki, hogy KELL venni új tápegységet az új telefonhoz, át vagyunk verve. Nem, nem vagyunk átverve, NEM kell venni új tápegységet, tessék használni a régit. Ha pedig esetleg van otthon modernebb táp, aminek a portja már modern Type-C, akkor ahhoz pedig ott van a dobozban a kábel. Ennyi az egész.

    <Lacy85>

    "Egyértelmű, hogy nem 11-ről vált a többség 12-re, tehát vehetsz új töltőt."

    Így van, az előző készülékekhez normál USB-s tápot adtak, USB-Lightning kábellel. Milyen port van a 12 szérián? Lightning. Milyen kábel van a dobozban? Type-C - Lightning. Tehát tudod tölteni a régi tápegységgel, hiszen ha a normál USB-s tápod megvan otthon, akkor a hozzávaló kábeled is megvan, de ha esetleg új autód van és abban már csak C-s port van például, akkor gond nélkül tudod elindítani az Apple CarPlay-t. Kell a Type-C kábel, mert egyelőre egy olyan átmenet van már évek óta a világban, hogy próbálja átvenni a Type C az USB-A helyét, de ez iszonyat nyögvenyelősen megy.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz <Lacy85> #44 üzenetére

    "Ha eladod a telót, valószínűleg adod vele a töltőt / kábelt is. Ha elajándékozod, szintén."

    Ez így igaz, de az előző posztodban nem ezt írtad, így nem is erre reagáltam. Hosszútávon még akkor is lehet környezetbarát, mert ha mindenki egyszer vesz egy töltőállomást, akkor utána az összes többi új telefonhoz már nem fog kelleni, mert hosszú-hosszú évekig kiszolgál egy ilyen állomás. Ezt egyszer veszi meg az is aki új telefont vásárol, meg az is, aki használt telefont vesz. Mivel ha az új telefonhoz nem tartozik a töltőegység, így használtan sem fogsz hozzá tápot kapni.

Új hozzászólás Aktív témák