Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz gduck #108 üzenetére

    :F

    Még egyszer nekifutok: lehet csűrni csavarni de vesztésre áll a fizikai adathordozós tartalomterjesztés.

    A ZENE mivel természeténél fogva kisebb méretű már teljesen jól érzi magát a Spotify és hasonló oldalakon de lehet vásárolni zenét úgy, hogy megveszed és kifizeted.

    A filmre is ez a sors vár csak még kell némi technikai fejlődés: általános sávszélnövekedés, de ez is csak idő kérdése.

    Én már tuti nem állok vissza semmilyen fizikai adathordozóra, a következő PC-mben ODD és HDD sem lesz csak 1 kisebb SSD a rendszernek és a programoknak és egy nagyobb a telepített játékoknak és némi zenémnek.

    Már nálam sincs meg az igény, hogy KÉZBE vegyem a BD lemezt stb. borító, doboz stb. de a mostani 20-30 alattiaknál még kisebb az igény.

    Adatmentés: teljesen mindegy mire mented (DD, CD, HDD, SSD) a lényeg a DUPLIKÁLÁS tehát NE csak egy példányban legyen meg egy adott adatot hanem legalább 2 helyen és lehetőleg fizikailag is más helyen (külön eszközön, vagy külön épületben)

    Jelenleg arciválásra a legjobb a HDD valamilyen RAID adatbiztos tömbben tárolva esetleg a kritikus adatokról felhőben vagy egy másik küső eszközön még mentést tartani.

    Egy ÁTLAG embernek igazán pótolhatatlan adata kevés van: családi fotók, videók, dokumentumok stb. 1-2 TB-on elférhet. Mert valljuk be a filmeket, zenéket lehet pótolni.

    Pesze ÁTLAG emberről beszélek tehát aki mondjuk videót vág, fotózik, videókat készít, stb. az egy külön világ de ha ez professzionálisan csinálja akkor az adatmentésre is tud áldozni.

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz gduck #108 üzenetére

    "Amúgy én pl. szívesen mentegetem a fotókat DVD-re, jobban bízok bennük mint a mágnesezett lemez felületében. 25 éve írott CD lemezeknek sincs még semmi baja ;) De igazad van, sajnos haldoklik a piac, ez van."

    Nagy hiba.
    A CD azért "áll el" ennyi ideig mert nincs középen összeragasztva 2 műanyag rétegből, közötte a tükrösített felülettel, hanem csak egy 1,2 mm vastag műanyag réteg van az egyik oldalán az adathordozó aluval/arannyal és azon egy vékony fedőréteggel. (rendszerint festék vagy lakkréteg)

    A DVD ezzel szemben két 0,6 mm vastag poly rétegből van összeragasztva, közepén az alu/arannyal.
    Sajnos a ragasztó és a felületek nem stabil mivolta végett ez nem lehet annyira tartós mint egy CD, és nem is az sajnos. :( Ráadásul mivel a CD-hez képest nagyjából 6x annyi fér el egy rétegen és így jóval kisebbek a pitek, könnyebb az anyag öregedéséből fakadóan hibát generálni. Arról nem is beszélve, hogy többrétegű DVD-k is léteznek.

    Egy sima HDD 1000x tartósabb mint egy DVD, de szerintem még egy CD-nél is jobb.
    Ha tutira akarsz menni, azokat a fotókat amelyeket nagy becsben tartasz, azokat nyomtasd ki valami komoly cuccal vagy kérj meg rá valakit, mostani pigmentes nyomatok elvileg nem fakulnak, előbb baszódik szét a papír vagy műanyag amire nyomtattad őket. :)
    Ráadásul kevésbé valószínű, hogy egyszerre vesszenek el mint egy esetleges HDD-törlődésnél. :P

Új hozzászólás Aktív témák