Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz gduck #108 üzenetére

    "Amúgy én pl. szívesen mentegetem a fotókat DVD-re, jobban bízok bennük mint a mágnesezett lemez felületében. 25 éve írott CD lemezeknek sincs még semmi baja ;) De igazad van, sajnos haldoklik a piac, ez van."

    Nagy hiba.
    A CD azért "áll el" ennyi ideig mert nincs középen összeragasztva 2 műanyag rétegből, közötte a tükrösített felülettel, hanem csak egy 1,2 mm vastag műanyag réteg van az egyik oldalán az adathordozó aluval/arannyal és azon egy vékony fedőréteggel. (rendszerint festék vagy lakkréteg)

    A DVD ezzel szemben két 0,6 mm vastag poly rétegből van összeragasztva, közepén az alu/arannyal.
    Sajnos a ragasztó és a felületek nem stabil mivolta végett ez nem lehet annyira tartós mint egy CD, és nem is az sajnos. :( Ráadásul mivel a CD-hez képest nagyjából 6x annyi fér el egy rétegen és így jóval kisebbek a pitek, könnyebb az anyag öregedéséből fakadóan hibát generálni. Arról nem is beszélve, hogy többrétegű DVD-k is léteznek.

    Egy sima HDD 1000x tartósabb mint egy DVD, de szerintem még egy CD-nél is jobb.
    Ha tutira akarsz menni, azokat a fotókat amelyeket nagy becsben tartasz, azokat nyomtasd ki valami komoly cuccal vagy kérj meg rá valakit, mostani pigmentes nyomatok elvileg nem fakulnak, előbb baszódik szét a papír vagy műanyag amire nyomtattad őket. :)
    Ráadásul kevésbé valószínű, hogy egyszerre vesszenek el mint egy esetleges HDD-törlődésnél. :P

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Narxis #112 üzenetére

    "Láthatóan ez a lakosság 99%-át nem érdekli annak ellenére, hogy tudtommal elég jól fogynak az UHD TV-k."

    Értékelhető minőségű, jelenleg kapható tévé jelenleg nincs is más, csak 4K-s.
    (legalábbis tudtommal már nincs sem oled, sem qled amely fhd-s felbontással bír)

Új hozzászólás Aktív témák