Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz talmida #60 üzenetére

    "Azt hiszem, és tudom, hogy viszont Isten eleve ismer mindent és minedenkit, s Ő előre tudja, hogy ki mit fog dönteni bizonyos szitukban," Akkor nem szabad az akaratod. Mert ha tudja mit teszel, mielőtt tennéd, akkor végül is nem te döntesz.

    A Minority Report c. film amúgy szépen rávilágít erre a kérdése. Ha tudja előre mit teszel: akkor nem te döntesz. (Illetve a mátrixban is van egy ilyen fajta szál).

    "Egyetlen kisgyereket sem kell megtanítani rosszalkodni, hazudni stb... Jön magától minden."
    Ezt honnan tudod? Megfigyeltél egy gyereket, aki nem érintkezetta világgal, és levontad ezt a következtetést? Tanulmányt plz. Megsúgom nem fogsz ilyet találni, mert ennek a bizonyítása meglehetősen inhumánus lenne. De mivel te állítottad, ezért neked kell bizonyítani.

    Putt-putt:
    Erről beszélek. scak azért, mert létezek bűnös lennék? Ejjejj, ez az istenke nem valami igazságos. Olyanokért ítél el, amiket nem is tettem.
    Mondjuk mesteri húzás, mert így crystalheart által állított bűntelen életet megelőzi a biblia -> megint csak a hitre kényszerít.

    Normális, ha egy egyház szeretne növekedni és szeretne minél több embert
    látni a "padsorokban". Végül is, nem "elvetemült" az "üzletpolitika", pláne nem a céljaik.

    Mivel ezeket az embereket adakozásra meg mindenféle hülyeségre kötelez, megvezet a kereszténység nevében, súlyos kétségeim vannak a vallással kapcsolatban. Ráadásul ez egyfajta hittérítés, és ahogy mondtátok: erőszakolják a hívőkre. Tehát nem maguktól lettek hívők, hanem befolyásolásra.
    És nem tudom, de néztél már a vatikánra? A pápa jézus földi helytartója vagymi, de azért egy bankot is vezényel. Vicces dolog :)

    Vissza hittérítésre: akkor végülis az is befolyásolás, ha valaki hívő családba születik, hisz eleve belenevelik a hitet. Mindenkinek felnőtt korában kéne eldöntenie miben hisz. Nekem is meghagyták a szüleim a szabad választás lehetőségét (ellenben istennel). Szabad akaratomból lettem racionalista, és nem misztikus dolgokkal magyraázom azokat a dolgokat, amiket nem értek. A legtöbb embernek a hit úgyis csak egy mentsvár, kapaszkodik beléje mint egy szalmaszálba. Elvégre könnyebb isten csapásával magyarázni a dolgokat, mint belátni tudományosan a dolgokat.

    ui:
    Gergő_:
    (ez a nincs Isten mert mert nem láttam elég kommersz)
    Kommersznek kommersz, de sajnos igaz és helyes következtetés. Ráadásul már oldalakat írtam itt, de úgy látszik a biblia logika-álló cucc.

    Kéretik a Jézus és Isten kifejezéseket helyesen írni. :R
    Isten szerintem kisbetű. Elvégre nem tulajdonnév.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák