Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Továbbra is komoly gondok vannak az ellátással, ami az új modellek belépésével ( Mini, Max ) csak jobban eszkalálódni fog. Én elég borúsan látom az idei ünnepi szezont a vásárlók számára, szerintem komoly lábonlövést hajtottak végre, ami csak tetőzi a tőlük teljesen független idei COVID miatt felmerült problémáikat.
    Állítólag nem számítottak ekkora keresletre a 12 Pro-val kapcsolatban, most pedig pislognak mint hal a szatyorban. 🤦🏻‍♂️ Odáig fajult az alkatrész hiány hogy néhány millió még össze nem szerelt iPad Pro-ból csennek el alkatrészeket, mint pld a LiDAR szkenner, miközben a beszállítói lánc láthatóan képtelen kiszolgálni az igényeket, így az összeszerelés is foghíjas. Pillanatok múlva belépünk az ünnepi szezon előtti vásárlási hullámba ( ami számukra az év messze legforgalmasabb része ), az Apple pedig letolt nadrággal várja az üzletekben, és online shopokban a vásárlókat. A Max, és a Mini szerintem idén készlethiány lesz, és állítólag az XR/11/SE nagyobb megrendeléseivel szeretnék pótolni az új modellek készletezési problémáit, amikből 20 millió darabot rendeltek a tervezetthez képest pluszba még év végéig. A helyzet a sajtón keresztül nem tűnik drámainak, de nem adok 1 hónapot és mindenki fogni fogja a fejét... Ez az ünnepi szezon félig elúszott, ahogy az előző negyedév is a telefonok hónapos csúszásai miatt. Szóval ha valakinek nagyon kell 12-es telefon, és nem tud jövő év első feléig várni, annak érdemes lecsapni minél hamarabb egy modellre, ugyanis ahogy kopnak ki a Pro-k globálisan, a Mini utánpótlás pedig kérdéses, a vásárlók a sima 12-ők után fognak nyúlni, illetve a 11 Pro szériához ( amik már nem szerepelnek a friss választékban, le lett állítva a hivatalos csatornákra a gyártása. Tehát ami van, az kikopik, és nem lesz. )
    Köszi a semmit Apple! Majd könyörgünk hogy vásárolhassunk a fa alá! 💩🎄🎁

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Viktor0610 #47 üzenetére

    Az Apple éves telefonforgalmának a nagyrésze az ünnepi szezonban zajlik. Azaz zajlana... Az évi nagyjából 200 millió telefonból 70-80 millió darabot a Q4-ben lőnek el. Szóval ez rájuk kimondottan igaz. Ha megnézed, tavaly karácsonykor is ők adták el világszinten a legtöbb okostelefont az év utolsó 3 hónapjában a Samsungot is megelőzve. Ez idén valszeg másként lesz ilyen készletezéssel... Rosszabb, mint eddig bármikor. Vásárlói oldalról hívhatjuk siralmasnak is. :U Kb úgy esik, ahogy puffan! De bennfentestől tudom, hogy hatalmas erőforrást ölnek bele, ami még a céges szervizelési folyamatokat is érinti...

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz joey04 #49 üzenetére

    Ahogy én sem! A vásárlói réteg jelentős részét viszont át lehet ültetni egyik modellről a másikra. Csak ugye ez olyan mint a kártyavár. Ha hiányos az elérhetőség, sokan más iPhone-ra mennek rá, ha pedig megnő a kereslet 1-2 modell iránt, akkor ott is gondok lehetnek a globális terítéssel. Egy biztos: Aki idén telefont akar venni, az nem fog jövő év elejéig várni, vesz egy másik típust, vagy márkától kikacsintva egy másikat, de ők viszonylag kevesen vannak a tetemes méretű márkahű bázisnak köszönhetően. A Foxconnál egyébként 0-24 órában pörög a gyártósor, jelenleg százezres nagysárendű betanított idénymunkás dolgozik a gyárban. Állítólag naponta 1000-2000 fővel nő a létszám, és túlóráznaj zsíros pénzért cserébe. 3x béren vannak foglalkoztatva mint az év többi időszakában. De ha nincs mit összeszerelni, akkor nem tudják legyártani a készletproblémás modelleket, csak azt amibe mondjuk nem kell LiDAR scanner.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák