Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    Figyelem, mint utólag kiderült az alább leírtak egy része nem feltétlenül működik, így inkább keress más megoldást, vagy kérj segítséget a topikban!

    Intruder2k5 MODERÁTOR

    Akinek esetleg valami okból nem jön össze a xiaomi account, vagy nem tudja a routerét regisztrálni, annak jól jöhet a következő módszer a 4PDA fórumáról. Eddig azt hittem, hogy mindenkinek egyedi kulcsot generál az oldal és azt integrálja és adja meg a miwifi_ssh.bin letöltésekor.
    Úgy néz ki viszont, hogy ugyanazt kapja mindenki és a jelszót egy algoritmus alapján generálja a készülék sorozatszáma alapján.
    Kipróbálni nem tudtam, vesztenivalója nincs vele senkinek az usb-s helyreállítás ezen a szinten még működik. A lépések sorban:
    - a developer fw felrakása az usb stick segítségével, egy fat32-re formázott pendrive-ra kell felmásolni a miwifi_r3g_firmware_c2175_2.25.122.bin fájlt miwifi.bin néven és a router áramtalanítása után, lenyomott reset gomb mellett újra áram alá kell helyezni. A reset gombot addig kell lenyomva tartani, amíg a led narancson nem kezd villogni.
    - ha felkerült a fejlesztői fw, akkor a következő lépés az ssh engedélyezése. Ehhez az előző módszerrel fel kell tenni a miwifi_ssh.bin fájlt, csak a kiinduló fájl lesz más.
    - a jelszó megszerzéséhez fel kell keresni a http://prometheus.freize.net/ssh oldalt, az oldalon a szövegmezőbe be kell írni a router alján található sorozatszámot és a Pawnd! gomb megnyomásával megkapjuk a jelszavunkat.

    Innentől a topikindító írás az irányadó, a fórumon segítséget kérő usernek működött. A fájlokat a innen, a dev_fw könyvtárból lehet letölteni.

    A feltöltések között , a dátumozott könyvtárakban ott van két lefordított fw is. A korábbi dátumú (2017-12-05_20-44-13) nem sokban különbözik attól, amit a leírás szerint össze lehet hozni, a másik (2017-12-05_21-46-28) az érdekes. Engedélyeztem a magasabb órajelet és egyedi power limit fájlokat raktam a wifihez, hogy ha valaki kipróbálná, hogy ez utóbbi számít-e valamit vagy csak placebo.
    Természetesen ehhez már padavannak kell lennie a routeren. Az utóbbi pár kérdésre válasz, hogy benne vannak a skinek is, és aki az utóbbi egy hónapban fordított magának fw-t, annak a legfrissebb van.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

Új hozzászólás Aktív témák