Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gróf...

    aktív tag

    "G.Skill memóriákat a két Zen 2-essel először 3600 MHz-en állítottuk rajtvonalhoz, CL16-os késleltetéssel, 2T command rate-tel. Ezután megmértük a rendszer képességeit 2933 MHz-en is (CL16-os késleltetéssel, 1T command rate-tel), majd a többi résztvevő processzorra ezt az értéket tekintettük általánosnak. Ennek oka meglehetősen prózai: sajnos a Trident Z-k nem maradnak huzamosabb ideig nálunk, és célszerűbb kicsit visszavenni az órajelet, hogy a későbbiekben némileg szerényebb kittel operálva jelen tesztünkkel érdemben összehasonlítható eredmények születhessenek majd."

    Aztán, ha szabad kérdeznem: Miért nem az általatok is szóbahozott 3733MHz-re állítottátok be?

    "Az optimális beállítás egyébként 3733 MHz, ugyanis a memória ezen az effektív órajelen van szinkronban az Infinity Fabric sebességével, vagyis ez adja a legjobb késleltetési értékeket, alatta és fölötte ezek romlani fognak."

    Persze a cikk és a teszt kronológiailag nyilván eltér egymástól, de ha tudtátok, akkor ez mégis csak malőr!

    Már csak a 3900X-nél beígért 4% egyszálas fölény helyetti 1.75% zavar egy kicsit. Mire eljutunk a civil példányokig, talán be is esünk a 9900K alá!?!?!?!!
    Attól függetlenül; Szép volt AMD!
    Gyorsan el is szaladok az éjjel-nappali R9 3900X boltba és veszek egyet.

    Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

  • Gróf...

    aktív tag

    válasz firstsoft #209 üzenetére

    Nálam ugyanez a helyzet. Szeptembernél előbb nem is vagyok hajlandó egy fillért is kiadni. Addig ráadásul nagyon sok adat napvilágot láthat, akár döntőek is!

    Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

Új hozzászólás Aktív témák