Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • appel

    őstag

    válasz Headless #751 üzenetére

    Az lehet, hogy hivatalosan nincs, de az biztos, hogy ott volt a 0.8.1 repair után :)

    1.4.0-1 helyes formátumú /etc/config/pptpd:

    config service 'pptpd'
    option 'enabled' '1'
    option 'localip' '192.168.1.1'
    option 'remoteip' '192.168.1.20-30'

    config 'login'
    option 'username' 'youruser'
    option 'password' 'yourpassword'

    a /etc/ppp/pptpd.conf elvileg alapból rendben van, ott nem változott semmi

    a /etc/ppp/chap-secrets symlinkes (vagy az lett, vagy az is eleve, nem tudom) és a /var/etc/chap-secrets fájlra mutat, ami valamiért nem is létezett. Létrehoztam kézzel, utána szépen lefutott minden és bekerült a fájlba a korábban configban beállított felhasználó és jelszó is.

    [ Szerkesztve ]

  • Headless

    őstag

    válasz Headless #751 üzenetére

    Más, ha a hibás szintaktikájú config alatt azt érted, hogy a chap-secrets tartalma is úgymond ott van a configban az nem hibás, ugyanis a pptpd init scriptje is módosítva van, vagyis az ott szereplő dolgok kerülnek be a /tmp/etc/chap-secrets fájlba, majd ez van linkelve az eredeti helyére. (te értelmezésed szerint bedózerolva a régit.)

    De mondom ha tudsz egyéb segítséget nyújtani vpn konfiguráláshoz, itt az alkalom, várjuk szívesen az építő jellegű dolgokat, Én ez alapján próbáltam létrehozni...[link]

    Szerk:
    Kipróbáltam nálam működött úgy, hogy nem volt megadva a fő szervernél a remoteip és külön egyesével volt megadva. igen a tmp-be levő config bukik, ezért adod meg a login adatokat a /etc/config/pptpd-ben. És onnan hhozza létre az init script.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Új hozzászólás Aktív témák