Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Chaser #102 üzenetére

    "ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta"

    Sajnos ez nem feltétlenül jó hír neked (ha így van), mivel ebben a betegségben ez egy eléggé kétélű fegyver, ugyanis a covid fertőzés lényegében egy heves immunreakciót indít be és ez a citokinviharnak nevezett immunreakció az, amitől a súlyos állapot beáll. Vagyis ha nagyon egyszerűen akar fogalmazni az ember, akkor a saját (megerősödött) immunrendszered öli meg a testedet a covid betegség során.

    Azt gondolom, hogy sokkal több félnivaló van a betegségtől (ami naponta tömegesen visz el sok embert és amúgy bizonyítottan maradandó károsodásokat - mellékhatásokat - hagy maga után sok gyógyult esetében is), mint a védőoltás esetleges mellékhatásaitól. Én csütörtökön kaptam a 3-ik oltást, Pfizer volt mind a három és nem volt semmilyen mellékhatás. Picit mintha másnapos lettem volna következő nap, de ezen túl semmi.

    Szerintem nyugodtan oltasd be magad, most már nem pilot user leszel, bőven van elég tapasztalat az oltásról, biztonságos.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #102 üzenetére

    "ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta.."

    A legjobb hasonlat, ha az immunrendszert akkumulátorhoz hasonlítod.
    A gyógyulás vagy immunizálás után magas az antitest szint. Az immunrendszer fel van még készülve az újabb támadásra. Aztán a felkészültségi szint lassan de folyamatosan csökken a felkészültségi szint. Úgy "merül le", mint egy feltöltött, de nem használt autó akkumulátor.
    Nagyjából fél év után már kritikus a reakció idő egyeseknél. Tünetes lehet egy újabb fertőzés. Rosszabb esetben komolyabb tünetekkel.
    Most jön az afrikai változat. Agresszívebb a mostaninál.

    A problémát a betegség kialakulása után szedhető gyógyszerek oldhatnák meg. De ma még nincs engedélyezett gyógyszer.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák