Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Igen, lehet valódi pénzért prémium lőszert venni, de azért pont a Type-59 esetén látszott, hogy a WG igyekszik fenntartani az egyensúlyt, szóval ha megborul a mérleg, akkor beavatkoznak (azért én a belefektetett 5-6 év alatt ritkán találkoztam public játékban, hogy valaki prémium lőszerrel veri végig a mezőnyt, ez azért nem jellemző, klánosdiban meg a klánkasszából visszaosztott goldból érdemes bevásárolni). A Type-59 tényleg egy elég erős prémium tank lett, de aztán ki is vették a boltból, hogy korlátozzák a számukat, meg aztán nerfet is kapott. Csak akkor tért vissza a boltba, mikor a fejlesztők azt látták, hogy fogynak a Type-59-el rendelkező játékosok. Bár emlékszem arra a véres karácsonyra, mikor egy leárazáson annyira nagyot ment ez a tank, hogy csapatonként 5-6 is volt belőle és gyakran szakaszban, ami aztán tényleg olyan, mint róka a tyúkólban, de erre hamar közbelépett a WG, érezték, hogy túltolták.

    BTW nem akarom becsület érdemrenddel kitüntetni a WG-t, csak egy pozitív példaként hoztam, hogy lehet törekedni egy fair egyensúlyra és kompetitív játékmechanizmusra még úgy is, hogy mikrotranzakciókkal lehet előnyökre szert tenni.

    De a Battlefront II mechanizmusa nem ilyen, az egész játék logikájából az süt, hogy a bankkártyádra pályázik, mint a legalja mobilos és böngészős f2p címek, mindezt teljes árú mainstream játékként. Amit én sajnálok, mert az "árkád bátülfild" stigma engem a legkevésbé sem zavart volna (az első résznél sem érdekelt). Jobb lett volna, ha megint megkapja a játék, hogy egy átskinezett arcade Battlefield. Az EA az első részt is a pénzéhségével gáncsolta el (sokaknak nem tetszett, hogy az alapjáték tartalomszegény volt és az egyébként zseniálisan jó DLC-ket már csak kevesen vették meg). Ide most biztonsági foci kellett volna, ez a kísérlet nagyon nem jött be.

  • Vesa

    veterán

    válasz Cifu #42 üzenetére

    "és hát mennyi játékban volt mikrotranzakció eddig is.."

    Ez nem érv, ne haragudj. Ha valaki hasonló érvelésként azt mondja, hogy pl. "eddig is sokan szívtak kokaint", még nem lesz kevésbé felháborító bárki szemében a kokain fogyasztás, és nem érzem, hogy erre hivatkozva kvázi védeni kéne a terjesztőit. A példa szélsőséges, de az érvrendszered tévedését jól példázza.

    Attól, hogy eddig is volt egy igazságtalan, hovatovább kifejezetten romboló hatású és szemét üzleti modell, még nem kell csendben maradni ha érkezik egy újabb (főleg, ha az túltesz az eddigieken is). Az EA-t már régen be kellett volna záratni a p*csába, amennyi pénzt ezek a maffiózók kiszedtek már családok zsebéből a gátlástalan, arrogáns üzleti stratégiájukkal, azért minimum börtön járna a nagypofájú nyikhaj menedzser vezetőiknek.
    Ez a mostani hajcihő csak a jéghegy csúcsa. Amennyi kiváló stúdiót és nagy múltú fejlesztőt kinyírtak már, az önmagában megbocsáthatatlan.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák