Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz Plazmacucci #6 üzenetére

    Esetleg nem vetted észre, hogy a harmadik oldalon be van linkelve a Z5 tesztje, mivel a telefon 98%-ban egyezik azzal. Ugyanaz az ujjlenyomat-olvasó, a zenelejátszó, a szoftver 98%-a és minden más egyéb. Ami különbözik (méret, kijelző, akku, kameránál a szoftver), az mind ki van tárgyalva, de egyébként ez 1:1-ben egy sima Z5, amiről Bone írt már egy részletes tesztet, ott mindent megtalálsz. Továbbá még annyit, hogy nem két nap alatt készült, a telefonnal fotóztam kb. 65 fotót (nem poénból sétálgattam a hideg párában), ezekből válogattam ki 12+4-et (mert egyébként a kamera is Z5), készítettem háromféle kameravideót, ja és közben még dolgoztam is.

    Ja, és ez a "ki volt adva, hogy pozitív hangvételű legyen" szöveget felejtsük már el, NINCS ILYEN. Ez a telefon ráadásul GSM boltból volt, nem is árulják itthon hivatalosan, és egyáltalán. A cikknek olyan a hangvétele, amilyenre én megírom a SAJÁT tapasztalataim alapján. Nincs boríték, meg ajándék Ferrari, meg luxusk_rvák és hasonló. Felejtsük ezt el már végre. Bocsánat, ha kicsit kifakadtam. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Plazmacucci #16 üzenetére

    Nincs harag. :)

    Amúgy tényleg sajnálom (sajnáljuk) a Sony-t és a HTC-t is, hiszen ezek azért már "öreg motorosok" a témában és igaz, hogy a kínaiak kegyetlenül nyomulnak és törnek előre, de azért ti olvasók is sokszor látjátok, milyen hibákat követnek el, amikkel maguk alatt vágják a fát. Márpedig mindketten tudnak jó készülékeket gyártani, megvannak a sajátos jellemzőik (pl. Sense), és azért jó lenne, ha nem tűnnének el a piacról.

    janeszgol

    A felső 12 kép automatán készült, mindegyik kép 23 és 8 megapixeles felbontásban (megjegyzem, hogy az utóbbi esetén is elég gyenge a képminőség, pedig ilyen szintű leméretezésnél már jobbnak kellene lennie), a külön lévő 4 fotó pedig manuális kameramódban, 8 megapixelben és manuális ISO-val, illetve a legutolsó 8 megapixelben, éjszakai üzemmódot aktiválva. Manuális módban egyértelműen lehet javulást elérni (már eleve a 8 megapixelre lehúzás is segít valamennyit), de az, hogy az intelligens automata mód béna (miközben ugye büszkén hirdetik, hogy csak klikk és majd a telefon tudja, mi merre hány lépés), az a Sony hibája. Ha előkapsz egy S6-ot vagy egy G4-et és szintén full automatán fotózol, akkor bizony jócskán szebb eredményt kapsz. Ja, és maximális felbontás mellett is minden opció elérhető, ha mégis finomhangolnád a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz darvinya #31 üzenetére

    Lehet, nem pontosan fogalmaztam, de ahogy egy későbbi hozzászóló is belinkelte, a töltő többféle kimeneti feszültséggel és áramerősséggel dolgozik, a töltés különböző stádiumaiban kapcsolgat ezek között, tehát változik a feszültség és az áramerősség is. Természetesen nem a bementi oldalra gondoltam, hiszen ott a feszültség tényleg állandó. :)

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Nike05 #96 üzenetére

    Részemről bármelyik telefonnál negatívum a 200 ezer feletti kezdőár (jó, egy dedikáltan luxustelefonnál nem, de ott az ár úgyis sokadlagos szempont). Nyilván adott, hogy mifelénk kicsit más életszínvonal van (illetve nincs), mint mondjuk egy kicsit nyugatabbra. Ám ezzel együtt egyre inkább elszállnak az árakkal a gyártók. És ebben egyébként biztosan szerepet játszik az Apple is, hiszen ők már régóta a konkurenciánál és kb. bármelyik mobilnál drágábban adják a telefonjaikat (meg mást is, de ebbe ne menjünk bele), most meg egyre többen úgy gondolják, hogy ha neki lehet (és ugye megveszik ennyiért, még itthon is!), akkor nekünk miért ne. A megjelenéskor akár 400 ezerbe is kerülő iPhone-ra inkább nem is mondok semmit, főleg mert 2-3 hét után már legalább 100-150 ezret esik az ára (és még az is sok). Szóval mostanra sajnos trend lett abból, hogy a nem Apple csúcsmodellek is 200-250 ezres áron indulnak, pedig nem is olyan régen még azon ámultunk, ha egy mobil 100 ezernél drágább volt. Ja, azt persze ne felejtsük el, hogy az iPhone Amerikában messze nem ilyen drága termék (és kicsit jobbak a fizetések is), épp emiatt nem is villantós "menőmobil", mint nálunk (NAGY tisztelet a kivételeknek).

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz -=RelakS=- #105 üzenetére

    Ott van a tesztben a sima fehér kép, pont azért töltöttem le és fotóztam le, mert a fehér színhez minden szubpixelnek működnie kell (ezért is látszik kiválóan a valóban érdekes, cikk-cakk alakú elrendezés, ami nem szokványos). A fényképesnek pedig az a funkciója, hogy a részletek megjelenítését jól látni rajta. :)

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz -=RelakS=- #111 üzenetére

    Sajnos nincs professzionális kijelzővizsgáló cuccunk, ugyanakkor ez a szupermakró is több a semminél. Amit említesz a subpixelek kapcsán, az az AMOLED kijelzőkre jellemző, mivel ott nagyon ritka az RGB elrendezés, inkább a PenTile, illetve újabban a Diamond PenTile jellemző, ez utóbbi már elég jól kiküszöböli a "szőrősödést" (na meg Full HD, 2K felbontással ez már egyébként is nehezen látható). Az összehasonlításhoz használt telefonok viszont egyformán IPS kijelzővel és RGB kiosztással rendelkeznek, pont ezért érdekes látni a különbségeket köztük.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák