Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tabela

    tag

    válasz Ciján Embör #478 üzenetére

    Sziasztok!
    Beléptem én is a klubba.
    Régi Sony fan vagyok (Ion, P, S, Z, Z1C, Z Ultra, Z Tablet, Z3 voltak, most épp Z2 Tablet + Z3C van) úgyhogy van valamennyi tapasztalatom velük.
    Nekem a Compact sorozat van a legközelebb a tökéleteshez. Kis méret, jó teljesítmény, minőségi megjelenés, IPS kijelző, vízállóság, jó akkuidő és bővíthető memória. Már csak a Qi töltés hiányzik igazán (talán lesz rá erre alkalmas tok), és a dual sim se lenne hátrány, főleg külföldön.
    Tegnap du. aztán felraktak az apróra egy fehéret elég jó áron, magyar Sony boltos papírral. Szerencsére épp benéztem. Negyed órát ha fent lehetett. :-) Bár én sárgát szerettem volna, de ez most így alakult.
    Egyelőre ismerkedünk, telepítgetem rá a dolgaimat.
    Vegyük sorra a fő változásokat a Z3C-hez képest:
    Anyagok: Én is fém-hívő (sznob?) vagyok, ki is akadtam rendesen az első híreken a műanyag keret miatt, de pár óra használat után már nem zavar, kézbe véve nagyon is elfogadható, jó minőségi anyagokból van. Bár én úgyis tokban tartom a telefonjaimat, úh. valójában ez nem sokat számít.
    SD810: Kicsit tényleg melegszik, de nem vészes, bár a Z3C nem csinált ilyet emlékeim szerint.
    Teljesítmény: Nálam eddig egy döccenést se produkált, mindent megcsinál mint a villám.
    Kijelző: Amióta IPS panelt használ a Sony, számomra a kijelzők teljesen elfogadhatóak. Talán ideje lett volna növelni a felbontást, de ebben a méretben ez nem igazán számít. Telepítés közben nekem is produkálta a sajtóban olvasott érintőképernyő problémát, de aztán rögtön lejött az OTA update, utána már nem tapasztaltam semmi hasonlót.
    Ujjlenyomat olvasó: Nagyon rendben van, gyors megbízhatóan teszi a dolgát, bár az utóbbi időben már a legtöbb szenzor jó (i5-i6, S6, Honor 7 amiket próbáltam), úgyhogy ez azért el is várható.
    Fényképező: Erről nem tudok nyilatkozni, mert nem nagyon szoktam mobillal fotózni. Amit meg mégis, arra bármelyik Sony több mint tökéletes volt, amit eddig használtam.
    Akkuidőben értelemszerűen 1 nap után nincs érdemi tapasztalatom.
    Egyebekben hozza az otthonos Sony minőséget és rendszert. Nálam 10 pontból eddig kb. 8-at megérdemel.
    Bocs, hogy hosszú lett. :D

Új hozzászólás Aktív témák