Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    válasz argent #3010 üzenetére

    Megnézem mindenképpen kösz, hogy szóltál de ezek a nagy boltok nem árulnak szürkeimportos készülékeket így szerintem csak elírás lesz a honlapon az egy év. Telefonban határozottan mondta, hogy 2 év hivatalos mo-i sony garancia van rá.

    Na majd meglátjuk.

  • BaLee

    addikt

    válasz argent #3010 üzenetére

    Tegnap volt egy nagyon érdekes köröm telefonvásárlás témában, megosztom veletek.

    Ugye úgy kezdődött, hogy szombaton bementem a helyi Media Markt-ba és meglepve konstatáltam, hogy a telefon 184990Ft, fogtam magam hazamentem. Írtátok, hogy Euronicsba is 149900 -15% kuponkedvezmény, felhívtam a boltot, az eladó mondta hogy hivatalos 2 év gari van rá
    Nosza, vasárnap irány a bolt, telefon kézben, minden szuper, még kupont is biztosítottak már ott vagyok hogy fizetnék, amikor az eladó megnézi, hogy a jótálláson valami Bravotel a forgalmazó és csak 12 hónap van rá és elnézést de rosszul tájékoztatott. Én meg sem néztem a papírt, de így otthagytam a telefont. El is könyveltem magamban, hogy egy darabig még nem lesz ilyen telóm.
    Visszafelé bementem mégis a Media Marktba megint mivel az oldalukon írnak árgaranciáról amiben ugye annyi van, hogy ha aznap egy másik meghatározott boltban (Euronics is köztük van) olcsóbban kapnám meg ugyanazt ők is odaadják annyiért.
    Találtam egy eladóhölgyet, aki talált egy fekete Z1 Compactot és megnézte a garipapírját és mondja, hogy náluk 2 év a gari.
    Remek mondom akkor én ezt a 185 ezres telefont elvinném 127ért az működik-e? Reflexből jött a válasz, hogy biztos, hogy nem. Kérdeztem, hogy és az árgarancia? Mondja ő olyanról nem is hallott meg nem tudja miért kellene nekik az Euronicsos áron adni bármit, mondom mert ez van a honlapon, meg tudjuk nézni a gépen? Természetesen nem tudtuk a régi telefonom meg ismét gyengélkedett nem töltötte be az oldalt, már majdnem elmentem amikor felhíva az osztályvezetőjét akinek miután elmesélte a történetet mondta, ha hozok kupont vihetem a telefont annyiért!
    Szerencsére kaptam még kuponfüzetet így 127400ért lett ilyen független telefonom.

    A slusszpoén most jön, megnéztem a garijegyet és ugyanaz volt ráírva, importőr a Bravotel, a szerviz pedig a Cordon Electronics Kft. és úgy van feltüntetve, hogy 12 hónap hó gari van a cuccra, csak egyes Sony és Sony Ericcson modellekre a gyártó további 12 hónapot vállal.

    Szóval én azt gyanítom, hogy az Euronicsban is ugyanez a helyzet csak nem jól értelmezték a jótállási jegyen leírtakat.

    A Nextelgsm honlapján is ezt írják:

    "Kártyafüggetlen magyar nyelvű mobiltelefon, 24 hónap gyári, Sony garanciával!

    A 24 hónap garancia érvényesítéséről:

    A Sony, mint gyártó Magyarországon a Cordon Electronics Kft-vel szerződött, több más neves gyártóval egyetemben, termékeinek garanciális javítására.

    A kijelölt hivatalos szerviz által elfogadott garanciapapír (melyet az eladáskor mi állítunk ki) első pontjában van meghatározva a 24 hónap garancia.

    Eszerint ezen Korlátozott Jótállás a mobiltelefonra a Termék megvásárlásának eredeti dátumától számított két (2) éven át, az eredeti tartozékokra (például az akkumulátor, a töltő vagy a kihangosító) pedig a Termék megvásárlásának eredeti dátumától számított egy (1) éven át érvényes.

    A Sony Jótállási Tudnivalókról szóló internetes kiadványa, a garanciára vonatkozó rész a 14. oldalon található!"

    Érdekes lenne esetleg ha valaki aki 24 hó gyártói garival vette a telefont az megnézné hogy mi van a jótállási jegyben. :)

Új hozzászólás Aktív témák