Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • no1r

    őstag

    válasz Bog #265 üzenetére

    ne érts félre, én nem szándékozom védeni senkit. remélem nem beszélünk el egymás mellett :)
    én csak az összehasonlítás módjáról beszélek, és arról is csak azért mert szemet szúrt (nem itt és nem most először), hogy elég sok olyan ember van, aki pixelpeepinggel néz egy fotót, aminek azért valljuk be, semmi értelme sincs.
    mert átlagjózsit, de még ezeket a pixelbámulókat sem fogja érdekelni egyáltalán amikor a saját kis fotójukat nézegetik otthon a gépen/tévén vagy töltik fel éppen az instára, hogy rászabadulva a kétujjas nagyításra meddig jó egy kép. a fotót nem belebámulva fogja senki sem nézni, hanem az összképet, ahogyan archiválva lett. egy instagramnak meg kb tökmindegy mit teszel fel, mert úgyis szarrá rontja a képminőséget és kb 2Mpixelben töltődik fel.
    -> ergo a végső végeredmény fog számítani, ami kvázi minden képnél ugyanaz. ha feltölti azért mert a provider fogja leméretezni, ha nem akkor meg azért mert az otthoni megjelenítőjének a mérete / felbontása adja magát.

    de azt is értem amit a kivágással kapcsolatban mondasz. azzal a probléma egyedül az, hogy ha sokat kell vágni akkor az azt jelenti, hogy a fotó nagyon el lett cseszve (komponálva), vagy a téma alapból túl messze volt. innentől kezdve megint csak feleslegessé válik a dolog, mert ígyis és úgyis rossz lesz, mert ahhoz már egy komolyabb géppel kell fotózni.
    de ez csak az én álláspontom, nyilván szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

Új hozzászólás Aktív témák