Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz kárátékutyá #355 üzenetére

    iPhone-ok se jók zeneileg, sőt. Ha jól értelmezem, nem hallottál egy zeneileg valóban kiemelkedő telefont, mint egy V10(bármelyik V), egy felső kategóriás HTC, Vivo-k, Meizu, stb., rengeteg van.
    Amennyiben a füles terén az NC31-re gondolsz, akkor megint csak "mérce". Annak a fülesnek a hangja úgy az 5e kategóriában játszik. Repülőn az ANC miatt én is azt használom, és ott oké, de amúgy viszonylag gyenge V hangzása van, az ANC miatt viszont nagyon megéri azt a 5-6e-s árát.
    A Sony nyújtja a legolcsóbb ANC megoldást, amit nagyon értékelek, egyik vásárlási érv számomra.
    Pont a NC31-nek lett nagyon erősen rosszabb hangja XZ1c-n, rettenetesen zavaró, hogy legalább 1 nagyságrendet esett.

    (#354) Bozek:
    Esetleg járj utána mielőtt hülyeséget hordasz össze. :U Felhívnám a figyelmed az SE utótagra. Az ára 250$, a XZ1c 500$, ármennyire is rossza vagyok matekból, ez a fele. Az meg hogy mennyi idős nem igazán tudom hogy befolyásolná a hangját. :F

    (#356) syn7h37ic:
    Akkor ha jól értelmezem, a kérdésedre a válasz az, hogy 0db-bal hasonlítottad össze. Bár továbbra is kíváncsi lennék, hogy mi az összehasonlítási alap?

    A DAC vs. DAP vita elég sokszor ki lett vesézve a füles topikban. De össze foglalva te azt mondod, hogy egy ugyan olyan minőséget nyújtó DAP majd dupla áron, kisebb üzemidővel, ugyan úgy két eszközt cipelve, csökkentet funkcionalitással jobb választás mint egy DAC. Biztos van akinek igen, ahogy van a DAC-nak is hátránya.

    "A Sony az egyetlen mobil gyártó, aki úgy-ahogy odafigyel a zenei teljesítményre is"
    Azonkívül, hogy telepakolják istentelen mennyiségű EQ-val, semmit nem tesznek az ég világon. Semmilyen extra HW leginkább egy OAMP, nincs a telefonban, amitől elfogadható hangzást produkálna. Gyakorlatban teljesen leszarják.

    "A snapdragonban benne van az aptx-hd, de pl a Samsung egyáltalán nem használja."
    Semmi köze az Snapdragonhoz, a AptX-HD egy codec. Samsungokban is lesz 8.0-lal(melleselg a Samsungnak van saját HD codec-je, ami pont annyira elterjedt mint a AptXHD = semennyire).

    "Volt még egy jó zenei mobil"
    Egy "picit" el vagy tévedve, nagyon nem 1 van, és a London nem volt egy túl kiemelkedő valami.

    De azért jó hogy levezetted, hogy gyakorlatilag nem kell jó hangzás telefonba, csak mert. Jó kamera se kell, mert minek. Nem is értem minek vesz valaki 200e-s telefont.

    (#357) Bozek:
    Szerinted ilyenkor újat mondasz? :)
    "A Samsung melyik fejlesztése került bele az alap Android rendszerbe?"
    Egyszóval rengeteg. Az Android jelenlegi biztonsági szintje kizárólag a Samsungnak köszönhető, nagyon sok energiát fektettek ebbe, mert mindenképp enterprise szintre akarták emelni. De adott IR API-t, split-screent, multi user-t, és még ki tudja mit, Sony-nál se tudom mindet felsorolni, ahogy a HTC is rengeteg dologban hozzájárul és sorolhatnám.

Új hozzászólás Aktív témák