Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danci

    csendes tag

    Amúgy most 150 ezer a soncity-ben a fekete. Ennyiért szerintem simán jó vételnek számít. Amúgy nem tudja valaki hogy a sonymobile-s akció él-e még? Elvileg úgy volt hogy ha Xperia-t cserélsz x-re vagy xz-re vagy xc-re akkor kapsz egy sbh60 Bluetooth fülest. De ezt nem nagyon látom reklámozva sehol se csak itt linkelte valaki MA-n.

  • Danci

    csendes tag

    válasz MegaNorby #223 üzenetére

    Sziasztok! Én nemrég vettem egy ilyen telefont. Egyelőre nagyon meg vagyok elégedve vele, semmi problémat nem tapasztaltam.
    Ha minden igaz akkor egy Bluetooth fülest is kapok ajándékként mert xperiam volt eddig is és van egy ilyen promóciójuk (múlt héten regeltem, még nem tudom mikor küldik).
    A telefonról annyit hogy én elég sokat használom de egy napot bőven kibír.
    A kamera meg szerintem jobb mint amit a teszt alapján vár az ember.
    (Most nem nagyon érek rá de majd csinálok pár képet és belinkelem hogy látható legyen mire számíthat egy átlag ember)

  • Danci

    csendes tag

    Viszont azon gondolkodom hogy i kellene próbálni Google Cardboarddal.
    Ha valakinek van már benne tapasztalata megosztaná velem?
    Úgy általában az érdekelne hogy az 5 inch és a full HD mennyire elég a jó felhasználói élményhez? Illetve hogy milyen szemüveget ajánlanátok?

  • Danci

    csendes tag

    A vodánál most 105e, vagy 24X 5 e=120e ha részletre veszed. Ennyiért best buy 😀

  • Danci

    csendes tag

    válasz Fuzz93 #228 üzenetére

    Szia! Nekem ilyen van és nagyon meg vagyok elégedve vele, pedig én még 24x6 ezerért vettem a Vodafone-nál, mégis úgy érzem hogy megérte.
    Röviden : megéri mert kb egy csúcstelefont kapsz olcsóbban vízállóság és 4K nélkül. Amennyire tudom a nagy gyártók közül csak a HUAWEI P9-e van amit ilyen áron de mostmár inkább drágábban meg tudsz venni és abból is ugyanez a két dolog hiányzik úgyhogy kb ezek közül kell választanod.
    Bővebben : szerintem a teszt elég negatív hangulatú lett, bár le van írva minden mégis az embernek az az érzése hogy ez egy rossz telefon pedig egyáltalán nem az.
    Kb mindig előjön hogy ennyi pénzért (200k) ez nem elég jó stb és csúcstelefonokhoz hasonlítják. ezzel szemben több helyen olvastam hogy direkt kihagytak néhány kevésbé fontos dolgot azért hogy kedvező árú, jó telefont tudjanak kiadni és pont ettől várják hogy népszerű legyen.
    Szerintem sikerült is nekik, nem érzem úgy hogy bármiben is kompromisszumot kellene kötnöm és minden működik rendesen, a telefon tökéletesen használható. Az aksi teljesen rendben van nap végén mindig van 30-40%, 2-3 óra kijelző idővel 4g, GPS wifi mindig bekapcsolva, egy csomó alkalmazás szinkronizál, stamina nincs bekapcsolva.

    A P9 tesztje ezzel szemben igencsak pozitívra sikerült. Pedig oda is leírták hogy ha használod akkor egy napot se bír de mégsem tűnik olyan negatívnak mint az x tesztje. Elismerem hogy a P9 kamerája jobb azért, de szerintem nincs annyira nagy különbség közöttük mint a teszt alapján vártam. Ott azért csináltak egy kétoldalas kamera tesztet olyan kifejezésekkel mint : " zajmentesítés és a jpeg tömörítés a legfinomabb részleteket némileg elmossa, a Huawei pedig nem élesíti túl az eredményeket feleslegesen, így marad a fotóknak egy természetes puhasága, nyomtatáshoz elég képinformációval."
    Ehhez képest az x tesztjéből nem derül ki hogy hány fps-el videózhatok (pl full HD 60 fps, 720-as pedig 120 fps). Nem írnak a tárgykövetésről pedig az is elég nagy újdonság. Nem raktak fel csak pár képet és azok közt sincs pl makró pedig úgy tapasztaltam hogy abban a legjobb az x.
    Össze foglalva szerintem a teszt elég megtévesztő lehet, ezért gondolhatja valaki úgy hogy nem ér meg 120 ezret pedig szerintem kb 140-150 a reális ár érte.

  • Danci

    csendes tag

    válasz Fuzz93 #230 üzenetére

    Szia!
    Szerintem az aksija teljesen rendben van. Aktív használat mellett bő egy napot kibír. Nálam ez a szempont, mert én minden este felrakom a töltőre és minden reggel leveszem így sosincs gond vele. Nekem este 2-3 óra kijelzőidőt szokott kiírni és 30-40 % szokott maradni rajta. Közepes fényerőn használom, amit azért állít még automatikusan a helyzetnek megfelelően. Stamina módokat nem kapcsoltam még be soha de ha gond lenne akkor azzal lehet még nyerni akkuidőt. Azért is örülök neki hogy ennyi marad nap végén, mert állítólag nem tesz jót az akkunak ha túl gyakran merül 30% alá, akkor gyorsabban tönkre megy. És hát a Qnovo féle fejlesztésre külön kíváncsi leszek. Illetve állítólag a telefon figyeli hogy hogyan használják és aszerint optimalizálja a telefon működését (pl ha minden este 7 órán keresztül töltöd akkor lassabban tölti és kíméli az akksit). Úgy tapasztaltam hogy az első két hét után alakult ki hogy mennyit bír, azelőtt se volt gond de jobban lemerült nap végére.
    Szóval nekem a Wifi, 4G NFC és a nagyon pontos helymeghatározás mindig be van kapcsolva. Ezen kívül egy gmail fiókot szinkronizál, messengert, snapchatet,skypot. A messengert azt kb 10 percenként nyomkodom.Használom még az Asanat, onenote-t, onedrive-t, googledrive-t, keepet, pinterestet, facebookot, google fotót és a google asszisztensét is. Ezeket is mindig szinkronizálja. Ezen kívül van még az AVG az is figyel a háttérben. Összesen 4 Gb-nyi alkalmazás van fent és kb 20-30-at napi szinten használok.
    Általában 2 óra zenét hallgatok naponta, és 10-30 fényképet csinálok, ha wifi van, akkor ezeket is feltölti a google fotók. Összességében ezt a telefont szerintem lehet rendesen használni az egy napot azt rendesen teljesíti.
    A hálózatról nem tudok nyilatkozni mert én Budapesten élek, itt mindig van térerő, olyan sose volt ezzel a telefonnal hogy ne lett volna. Simet mindig érzékeli, földhöz is csaptam volna ha nem :)) Illetve a wifit is mindig rendesen veszi, gps is gyors és pontos bár navigálásra nem használom.
    Egyébként én is hasonló okokból váltottam Xperia E3ról (2 éves). Gyenge volt már az akksija, délutánonként tölteni kellett meg nem is volt elég a tárhely és nem tudtam rárakni minden alkalmazást amit kellett volna. Azért az árához képest az is korrekt volt még mindig bírja most sim nélkül, wifin szinkronizál egy gmailt+ 1 óra youtube és 4 nap után 50%-on van. Rájöttem hogy nem ment tönkre az akksi csak azt a telefont nem arra tervezték amire én használtam. Mondjuk azzal sosem voltak olyan gondok hogy ne lett volna hálózat. Szóval az én tapasztalatom a Sonyval elég jó, ezért is akartam újra Sonyt venni. Egyedüli baj velük a túlzott melegedés videózásnál, de az X-ben már ezzel sincs túl nagy probléma.

  • Danci

    csendes tag

    válasz koxkids #379 üzenetére

    Ilyen értesítést én is kaptam emailben az xperia carte-tőle. Amúgy én is Vodafonos vagyok, de ennek ellenére még nem kaptam meg a 8-at.

  • Danci

    csendes tag

    válasz kárátékutyá #382 üzenetére

    Én ma kaptam meg. Nem tudom mi volt az oka, a lényeg hogy most már megvan, és elég gyors lett tőle a teló.

    [ Szerkesztve ]

  • Danci

    csendes tag

    válasz aya #391 üzenetére

    +1
    Nekem 15 órát bír egy feltöltéssel, korábban ez másfél nap volt. Bár én most kaptam vissza a szervízből ahol akkumulátort is cseréltek + frissítették a szoftvert, eléggé meglepődtem hogy most kb használhatatlan

Új hozzászólás Aktív témák