Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lirion

    addikt

    válasz freemanone #67 üzenetére

    Nekem van fólia a telefonomon és ha nem nézem direkt a széleit, észre se veszem. Bár lehet ez azért van, mert a fólia is karcmentes, pedig már fél éve használom. :)

  • Zolesz007

    őstag

    válasz freemanone #67 üzenetére

    Mondjuk elsőre nekem is olyan fóliám volt SGS-en, hogy tocsogott rajta a zsír, de lehet találni nagyon kellemes tapintású jó fóliát is.

    Fold 5

  • Lirion

    addikt

    válasz freemanone #74 üzenetére

    Gyárinál nekem is gyűlt a kosz a szélein, le is cseréltem hamar egy jobbra, ami ráadásul a fényérzékelőmet, de még a távolságérzékelőmet is betakarja, mégis mindkettő 100%-osan működik. :) Lehet, hogy vmi márkás fólia neked is bevállna, de persze nem akarlak én semmire se rábeszélni. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz freemanone #122 üzenetére

    Hát akkor Józsi bácsi megszívta, majd amikor a harmadik telefonjával is ugyanaz lesz a hiba, akkor rájön, hogy nem ártana kicsit utánaolvasni a dolgoknak, hisz minden információ elérhető a neten, ráadásul ez nem is egy olyan marha bonyesz dolog. (Egyébként maradva ennél a készüléknél, egy C2-es kártya tuti elég lenne, mert a videókat, fényképeket mondjuk mentené a beépített memóriába, az adataidat meg tárolhatod a memóriakártyán, azoknak nincs okvetlenül szüksége gyorsabbra.)

    (#128) Dany007
    Ja, mert 2 lesz a rendszernek, 2 az appoknak, és 4 lesz a felhasználói tárhely. Elég sovány...
    Én egyébként nem vagyok audiofil, hogyan is lennék, hisz akkor nem telefon lenne a forrás, de ha már van egy jó DAC a telefonomban, van egy egész korrekt fülesem és van viszonylag nagy tárhelyem is (14 giga multimédiás tárhely a Nexuson), akkor miért ne?

    Egyébként most jut eszembe, ezzel a 4 gigával is ki lehet jönni. A Google Musicra fel lehet tolni 20 000 zeneszámot (trükközni kell a regisztrációnál, mert itthonról még nem elérhető hivatalosan, de majd én is meglépem egyszer, mert piszkálja a csőröm), a Google Docs meg valami 1, vagy 2 GB helyet enged, ahova fel tudod töltögetni a legfontosabb dolgokat. Mellé ott a Gmail, az is valami 8 giga, illetve a Picasa is segíthet, szóval ezekkel a felhős dolgokkal megtámogatva azért el lehet lenni, de ehhez meg nem árt olyan netcsomag is, vagy állandó wifi kapcsolat.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz freemanone #145 üzenetére

    Igen, való igaz, amit mondasz, de tényleg utána kéne olvasni a felhasználónak. Én aminek csak tehetem utánaolvasok, ha vásárlás előtt vagyok. Ezért sem futok bele jobb esetben kellemetlen meglepetésekbe, szerintem csak ezzel a tudatos fogyasztói magatartással lehet elkerülni az ilyet. (Illetve azzal, ha a gyártó agyon korlátozza a terméket, hogy a gyökér user ne tegyen kárt benne, vagy legalábbis ne biggyessze a száját ha a saját hülyesége miatt nem úgy működik, ahogy kéne. Sok esetben még az is segítene, ha Pistike elolvasná a mellékelt kezelési útmutatót, a legfontosabb dolgok le vannak írva ott is.)

    Egyébként ellenpéldát saját magam tudok mondani, a GT540-esemben Class2-es kártya volt, illetve van a mai napig (anyám nyúzza) és oda teljesen elég, pedig alig van belső memóriája. Ott ugyanis a 3 megapixeles képekhez, az alacsony bitrátájú 15 FPS-es VGA videókhoz bőven elég az is. Akkor esik gondolkodóba a rendszer, amikor beolvassa a kártyáról a médiatárba a dolgokat (pl zenelejátszó első indításkor), illetve ha az appok az SD-n vannak, de az se vészes. 1 évig használtam így, ki merem jelenteni, hogy oda elegendő az is. Persze amikor repkednek a megapixelek, meg a HD videók ezerrel, akkor már édeskevés lesz ez a sebesség. :)

  • zack

    nagyúr

    válasz freemanone #122 üzenetére

    "A másik oldala meg olyasmi, mint a HDD vs SSD pc esetében. A belső memó sebességével még egy CL10-es memkari sem versenyezhet."

    13mb/s írás meg 24Mb/s olvasás mire nem elég (MicroSDHC Class 10) ? :U
    Tök jók az érvek, csak éppen semmi létjogosultságuk.
    Teljesen mindegy, hogy a gyorsnál van e gyorsabb, ha már a gyors is megfelel ahhoz hogy kiszolgálja a multimédiás képességeket. Arról nem beszélve hogy hiába a gyors belső tárhely, ha "éveket" kell várni amig elmenti a képet. :U

    Bárki bármit mond, egy ilyen, és ehhez hasonló telefon, nem az átlag júzernek való aki azt se tudja mi a HD videófelvétel, meg 12MP, meg hogy Android.
    Szóval aki nem ért hozzá, az vegyen kompakt középkategóriás digi gépet, és vegyen HD recorder-t hozzá ha erre is szüksége van.
    Aki meg hülye, de okossá akar válni egy ilyen telefonnal a birtokában, mondván az okostelefon ha más nem majd okossá teszi, az megérdemli, és fizessen tanulópénzt.
    Eleve a példád se jó. Nem fog venni Józsi bávsi 32Gb kártyát ha nem ért hozzá. vesz majd egy 8 max. 16Gb kártyát, mert jó az neki, bár lényegében azt se tudja mi az a Gb. Ha nem Class 6-10 kártyát választ és nem lesz jó neki a lassúsága miatt, max. pár ezer forintot fizet ki tanulópénznek.
    Ezeket a dolgokat félretéve a 32Gb tárhely tényleg elég lehet mindenre egy átlag júzernek. De mit írtam fentebb? Ezek nem átlag júzernek való telefonok.
    i4-nél pl. kényelmesen elfértem 32Gb tárhelyen, bár ott csak 720p videó és 5Mp volt elérhető.
    Galaxy S II-nél meg tök jó a 16+32Gb tárhely, mert bőven van tartalék az 1080p/8Mp képekhez és videókhoz, és akár több 720p filmhez is. És aki még ráadásul Lossless-t is hallgat telefonon simán elvisz 5-10Gb tárhelyet az adott esetben 30-40Mb méretű számok.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • exelsior1

    senior tag

    válasz freemanone #258 üzenetére

    Ne aggódj, a többség nem tudja, de nem is sokat számít, az átlagfelhasználónak mindegy, hogy ha feltesz néha egy 700 megás filmet, az 1 vagy fél óra alatt megy-e rá :D A többségnek nincs szüksége a leggyorsabb kártyára, többszörös áron, akinek meg igen, az tökéletesen tudja, hogy milyen kártyát kell vennie. Viszont az, hogy nem bővíthető az új Sony-k memóriája, az vissza fog ütni szerintem. Főleg mivel a 16 giga belső memória, azért messze van a 16 gigától. Simán lefoglal 2 gigát a memória működése, majd 2 giga a programoknak, szal jó ha 12 marad minden másnak, ami lehet, hogy nem elég 2012-ben. A 32 gigás már bőven jó, annál tényleg nem kell több és nem is nagyon van. Most 16 giga van az SGS2-mben +16 gigás kártya, ami többé kevésbé tele van. De azért bajban lennék, ha csak ennyi lenne. Ha már okostelefon, akkor lehessen szükség szerint bővíteni, ez alap szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S10

  • zack

    nagyúr

    válasz freemanone #258 üzenetére

    Pontosan jól értelmeztem az irományodat.

    Az első felében, a MicroSD vs. belső tárhely sebességére meg is kaptad a választ, hogy nem gyorsabb a belső tárhely, tehát egy normális MicroSD minimálisan lassabb ami csak papíron mutatkozik meg.

    A második felében meg az, aki bemegy és leakasztja a polcról, majd azó nélkül megveszi, megérdemli hogy beszopja.
    Ha valamihez nem értek, van annyi eszem, hogy odamegyek a szám. tech. boltban az eladóhoz, és elmondom neki, ehhez a telefonhoz szeretnék MicroSD-t 1080p felvételhez és kamerázáshoz, valószínű a Class10-es kártyát fogja ajánlani.
    Tényleg felesleges a vita, mert alapvetően az emberek 80-90%-nak elég a 32Gb tárhely. ;)

    (#259) exelsior1

    Ez nem így van. Egy Class4 kártyának kevés az írási sebessége az 1080p-hez...És az sem mindegy hogy a 12Mp képeket mennyi idő alatt menti el kártyára.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák