Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    Há' nemtom. Elég gyengus a kamera szerintem, hiába lett dicsérve... Kicsit többet vártam volna. A képeken a zajszint elég zavaró, cserébe a zajszűrő algoritmus is mos, nem jó ez így. Illetve a hajós, vagy milyen képen látszik, hogy a dinamika se az igazi. Egy N8 még mindig lepipálja bőven, hiába a sok hangzatos Sony feature. Amúgy korrekt telefon, a kijelző nagyon szép lehet, nekem a Sony kijelzői jönnek be a legjobban. Emellett gyors, mindent tud, amit kell, csak piszok drága. Egy jó 20 ezerrel olcsóbban kéne kezdenie személyes véleményem szerint.

    Picit félve kérdezem meg, mert mindenki ezen röhög már itt a fórumon, de a DAC-ról tudunk valamit? :DDD

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Lacces #18 üzenetére

    Egyébként az Android egy rakás sz@r a képalkotás terén. Meg úgy alapból a multimédia terén is. Akkor kezd alakulni a kép, ha vagy a gyártó, vagy a modderek hekkelnek valamit. Ékes példája a Gakaxy S, illetve a Wave esete. Elvileg ugyanaz a kameramodul, mégis a Wave érezhetően jobb képeket lő. Voodoo nélkül meg a Galaxy S sokkal kevésbé szól jól, mint a Wave, igaz ha alkalmazod az utóbbi kis appot, akkor baromi szépen tud szólni a kütyü. (Telefonokhoz képest.)

    (#20) SQX_Barto
    Naná, nálam is alap volt a GT540-en, hogy a sok szemetet kiszórtam, Nexuson mondjuk nem kellett semmit kidobálni (a vanilla droid előnyei). Viszont a rendszerben előretelepített alkalmazások törléséhez root jogosultságok szükségesek.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Klemice #24 üzenetére

    Miért is? Mert az ájfón a legjobb, epül a király, a zandroid meg különben is monnyonle? :DDD Jó cucc az iPhone is, de nem mindenkinek jön be, van akinek ez jobban tetszik.

    (#25) saviola55
    Valóban. :K

    -------------------------------------------------------------

    Srácok, el ne kezdjük megint a szokásos flamet könyörgöm! Tök jó az iPhone, tök jó a droid, hasonló igényeket szolgál ki, de kicsit másképp. Mindegyiknek van előnye, hátránya, kész. Nem kell ezt túlragozni.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Klemice #60 üzenetére

    Soha, mert mindenki legalább 3 kilós fotófelszereléssel mászkál mindenhova. Nem is értem, hogy minek mobilba kamera, hiszen egy jó fotós táska, bár nagy ugyan, de tök jól vállra vehető és elfér benne a gép, mellé obik, pótakksi, memóriakártya, szóval minden, ami kell...

    (#63) Lirion
    Ja, azt már ígérgetik egy ideje. :DDD De lassan tényleg esedékes lenne, mert van pár újítás. Mellé be lehetne venni a buliba egy középkategóriás kompaktot, hadd szóljon a buli.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz mkRoland #100 üzenetére

    Most, hogy mondod tényleg hiányzott valami tipikus marhaság, amivel általában fel szokta dobni Bog a dolgokat. :DDD

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dany007 #101 üzenetére

    Igen, de mondj még egy gyártót, aki ezt le tudja nyomni a userek torkán. 16 giga szerintem alap kéne legyen 2012-ben. Én is annyin vagyok, és mindig tele van. Nem tudom mennyi lesz a legkisebb modell ára, de tegyük fel, hogy pont annyi pénzem van. Na már most én szeretek sok zenét magammal cipelni, mert ha teszem azt egy álmos hétfő reggelen a tömegközlekedést használva épp suliba (melózni, akárhova) tartok, akkor kellemes dolog mondjuk Joe Bonamassa, vagy BB King, Gary Moore számai közül válogatni (amúgy is kellemes, csak most ez ugrott be). De mondjuk délután, edzés mellé valami ütős kell, így berakok egy kis Chimairat, vagy Pheripheryt, utána hazafelé menet meg mondjuk egy nagy ugrással Tommy Emanuelt teszek be lazulni. Esetleg ha hazaértem és olyanom van, akkor lejátszok egy kis Chopint, vagy Wagnert, de ha nem is komolyzenét, akkor mondjuk Dream Theatert, vagy Transatlanticot majd estefele egy kis könnyed Phil Collins kerül lejátszásra, esetleg szemezgetek valami klasszikus rockot, pl Queent, Deep Purplet stb. Szóval mindig épp amilyen kedvem van. Ezekből következik, hogy nagy tárhelyre is szükségem van. Történetesen Sonyt akarok venni, de mivel nincs több pénzem, vagy nem szánok rá több pénzt (nem csak itthon fordul ez elő, az usákoknál, meg a "fejlett nyugaton" se mindenki mászkál méregdrága telefonnal) és az általam kiszemelt gyártó meg smucig volt a memóriával, ráadásul idióta marketingszöveggel megindokolja, hogy ne is akarjak többet, jobbat ezért másik gyártónál is körbe fogok nézni. Nem biztos, hogy ott nagyobb tárhelyet kapok a pénzemért, de ha ott van bővítési lehetőség, akkor tuti azt fogom választani, mert egy memóriakártya "filléres tétel" manapság. Ezzel a hozzáállással a Sony saját magát szívatja meg, mert így elveszít egy vevőt biztosan. Monjduk amúgy se tervezem cserélni a telefonom egy jó ideig még, de pl az új droidos kütyük közül a Sonyk tetszenek a legjobban, illetve tetszenének, ha nem ilyen barom mód alakították volna ki a tárhely kérdéskört.
    Ja és azt már csak nagyon halkan merem megjegyezni, hogy mi van akkor, ha lossless formátumokat szeretek hallgatni?

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dany007 #115 üzenetére

    Abban igazad van, hogy kell egy értelmes kompromisszum, mert a világon nincs az a tárhely, amit ha hülyén kezel a felhasználó, akkor nem lehet megtelíteni. Nálam ez a értelmes határvonal a 16 giga, lejjebb már nem adnám, hisz nem fogom ezért konvertálgatni a jó minőségű FLAC ripeket, amiket a gépemen tárolok. De mindenesetre tény, hogy átlagos felhasználóknak, akik nem ilyen zeneb*zik, mint én, azoknak elég lehet a 8 GB, még ha szűkösen is (alatta viszont szerintem manapság már tényleg nem lehet meglenni, pl ZTE Tania). Mindenesetre szerintem kell az a 16 giga, a legtöbb ismerősöm nagyon soknak találta a 16-ot, aztán aki szert tett ekkora tárhelyre az pillanatok alatt belakta (vagy iPhone-t vett, vagy csak simán memóriakártyát). Pedig ők közel sem úgy használják a készüléket, mint én. :)

    (#119) joey20
    Hát azért droidon tényleg szabadon másolgatsz mindent. Pl most a legújabb ROM alatt, amit próbálok, nem tudom kábellel csatlakoztatni a géphez a telefont, de helyette egy kis app segítségével wifin keresztül pikpakk átmásoltam 5 FLAC albumot a telóra úgy, hogy közben mindent tudtam mozgatni, nézegetni. Jó, nálam rootolva van meg minden, de anélkül is látod a tárhelyet, még ha a teljes fájlstruktúrát nem is. :) Persze nem életbevágó, mert gondolom iOS alatt nem szórakoznék ROM-olgatással, így működne a kábeles, vagy akár vezeték nélküli kapcsolat (nem tudom, hogy van-e ilyen funkció az iTunesban) és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz freemanone #122 üzenetére

    Hát akkor Józsi bácsi megszívta, majd amikor a harmadik telefonjával is ugyanaz lesz a hiba, akkor rájön, hogy nem ártana kicsit utánaolvasni a dolgoknak, hisz minden információ elérhető a neten, ráadásul ez nem is egy olyan marha bonyesz dolog. (Egyébként maradva ennél a készüléknél, egy C2-es kártya tuti elég lenne, mert a videókat, fényképeket mondjuk mentené a beépített memóriába, az adataidat meg tárolhatod a memóriakártyán, azoknak nincs okvetlenül szüksége gyorsabbra.)

    (#128) Dany007
    Ja, mert 2 lesz a rendszernek, 2 az appoknak, és 4 lesz a felhasználói tárhely. Elég sovány...
    Én egyébként nem vagyok audiofil, hogyan is lennék, hisz akkor nem telefon lenne a forrás, de ha már van egy jó DAC a telefonomban, van egy egész korrekt fülesem és van viszonylag nagy tárhelyem is (14 giga multimédiás tárhely a Nexuson), akkor miért ne?

    Egyébként most jut eszembe, ezzel a 4 gigával is ki lehet jönni. A Google Musicra fel lehet tolni 20 000 zeneszámot (trükközni kell a regisztrációnál, mert itthonról még nem elérhető hivatalosan, de majd én is meglépem egyszer, mert piszkálja a csőröm), a Google Docs meg valami 1, vagy 2 GB helyet enged, ahova fel tudod töltögetni a legfontosabb dolgokat. Mellé ott a Gmail, az is valami 8 giga, illetve a Picasa is segíthet, szóval ezekkel a felhős dolgokkal megtámogatva azért el lehet lenni, de ehhez meg nem árt olyan netcsomag is, vagy állandó wifi kapcsolat.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Zamasun #137 üzenetére

    Nem erről megy a fika, hanem a kisebb modellről. :DDD

    (#143) hallerlaller
    Teljesen jogos.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz freemanone #145 üzenetére

    Igen, való igaz, amit mondasz, de tényleg utána kéne olvasni a felhasználónak. Én aminek csak tehetem utánaolvasok, ha vásárlás előtt vagyok. Ezért sem futok bele jobb esetben kellemetlen meglepetésekbe, szerintem csak ezzel a tudatos fogyasztói magatartással lehet elkerülni az ilyet. (Illetve azzal, ha a gyártó agyon korlátozza a terméket, hogy a gyökér user ne tegyen kárt benne, vagy legalábbis ne biggyessze a száját ha a saját hülyesége miatt nem úgy működik, ahogy kéne. Sok esetben még az is segítene, ha Pistike elolvasná a mellékelt kezelési útmutatót, a legfontosabb dolgok le vannak írva ott is.)

    Egyébként ellenpéldát saját magam tudok mondani, a GT540-esemben Class2-es kártya volt, illetve van a mai napig (anyám nyúzza) és oda teljesen elég, pedig alig van belső memóriája. Ott ugyanis a 3 megapixeles képekhez, az alacsony bitrátájú 15 FPS-es VGA videókhoz bőven elég az is. Akkor esik gondolkodóba a rendszer, amikor beolvassa a kártyáról a médiatárba a dolgokat (pl zenelejátszó első indításkor), illetve ha az appok az SD-n vannak, de az se vészes. 1 évig használtam így, ki merem jelenteni, hogy oda elegendő az is. Persze amikor repkednek a megapixelek, meg a HD videók ezerrel, akkor már édeskevés lesz ez a sebesség. :)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Bog #156 üzenetére

    Hát nem tudom, de többen kifogásoltuk a részletességet. Mindenesetre biztos jobban látod, ha most hasonlítottad össze. Igazából ezt kéne nekünk kritizálóknak is, mert egymás mellett kell látni a produkciókat, de én most erre lusta vagyok. :DDD

    (#161) FET-MEN
    Mi baj az LG-vel? Ugyanaz a hardver, nehogy már ott sz@rabb legyen, mint máshol. Semmi gond nem volt szerintem a GT540-nel, nekem is volt egy évig és teljesen rendben van az a telefon. Egy dolgot nem szerettem rajta, az a rezisztív kijelzője. Meg talán azt, hogy egy rohadt ledes villanót tehettek volna rá, de amúgy teljesen megállta a helyét. Ráadásul olyan kis apróságok is voltak benne, mint a Wolfson DAC, igen jól is szól az a telefon, főleg a kategóriájában. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Gzolo #171 üzenetére

    JuiceDefender
    Hogy mennyire van értelme, azt nem tudom, de ezt a célt szolgálja.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz mark77 #175 üzenetére

    Mondhatsz egy okostelefont, ami kibír annyit aktív használat mellett és azonnal megyek megvenni. Egyébként Isten hozott 2012-ben...

Új hozzászólás Aktív témák