Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Végül is .. tetszik.

    Ha jönne belőle kompakt verzió 50-55mm körüli szélességgel azonnal megvenném (de ez sajnos esélytelen) ... ha jön is belőle compact az is 60-65mm körüli szélességgel ha készülhet... végül is utóbbit is megvenném, de úgy fél-3/4év késéssel (addigra ára is kicsit "normalizálódik" ... de a kisebbik tényleg instant lenne, nem nézném az árát) ..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz BusinessGuy #175 üzenetére

    nem tudom te milyen videót néztél... bár nem szeretem a videón át "fotó ellenőrzés" dolgot, de sokszor sokkal több részlet megmaradt a sony képein ... este kicsit sötétebb volt a kép, de sokszor kevesebb volt az elmosott részlet.. mondjuk éjszaka lehet manuális módban többet lehet kihozni (sokszor ott úgy is a manuális a legjobb), de pontosan nem tudom ki kéne próbálni..
    a Cinema Pro alkalmazás viszont mindenképp a sony felé billenti a mérleget (számomra)..
    a szolgáltatásokat, megjelenést tekintve egyáltalán nem áll rosszul a sony az S10plus-hoz képest [link]
    Mondjuk tökmind1 milyen gyártó, 300k-t nem szívesen adnák ki érte (bár tényleg kivétel lenne ha jönne ebből egy compact verzió a korábbi hozzászólásomban írt 50-55mm közötti szélességgel).. "normális" esetbe 100k körül keresnék készüléket (az én használati szokásaimhoz képest az is túlzás, napi 0-30 perc kijelző használattal ... "magányosan" merülnek le a telefonjaim).. néha-néha van viszont, hogy vagyok valahol, akkor viszont kell a jó kamera (a mostani lg v20 egész jó volt a maga korában, a fotó/videó manuális módjával, csak még mindig nem szerettem meg a méretét, pedig manapság már "átlagos" :( ).. a jack hiányát se kedvelem, bár túlélném... A QI töltés hiányáért sajnos kár (sok autóban pedig már "várja" a telefont előkészítve a gyors töltő)... Bár mondjuk én otthon dokkolót használok már lassan 10 éve a telefonjaimnál, a mostaninál is (a type-c portba "beleül" a bölcsőben [ilyesmi, csak nem fix kábelel])
    HA most kéne vennem valamit ÉS csúcskategóriában kötelezően az árat nem figyelve... vagy ez, vagy Huawei P30 (Pro) lenne ...
    Sose tudtam miért, de Samsungot nem vennék, kezdetektől fogva valahogy nem szeretem azt a márkát, hiába csinál "jó dolgot", akkor se (még a "buta telefon" érában se voltam vele jóban)... De jelen esetben jobbnak se érzem mondjuk.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz elfelejtette #182 üzenetére

    hát ez az én bajom ... ezért fizetnék "kivételesen" 300e körüli összeget HA lenne olyan széles... (bár tudom abba nehéz minden belepakolni, igaz, megelégednék "közepes" cpuval is (ha a kamerát megtartják)..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #96302336 #245 üzenetére

    A fórum közössége nagyon átalakult az elmúlt kb. 10 évben... "felhígult", sok régi "nagy arc" elment és nem aktív már... más korok ezek.. anno én is sok helyen "megfordultam" még saját oldalam is volt, saját fórummal és ottani közösséggel, több irc helyen is együtt "lógtunk"... manapság kb csak itt vagyok és "facebook" ha valakit vagy valamit keresel... ha utóbbin nincs akkor csak facebookon találod meg ... a levelezőcsoportok is eléggé "behaltak"... más korok ezek már.. más korok... a tesztek is már videóban születnek, nem olvasnak csak "bámulják" ahogy valaki elmondja az eredményeket... a PH az egyik "régi" lapok egyike, túlél (egyenlőre), de a közösségen is látszik, lehet előbb-utóbb át kell gondolni az irányt. a fórumok se pörögnek annyira mint régen... kíváncsi lennék a nézettségre mostanság meg mondjuk 5, 10 és 15 év, van olyan érzésem, hogy nem feltétlen a mostani időszak lenne a "rekord" (hiába manapság több magyar éri el a netet mint anno) ... változnak az idők .. de ez mindig is így volt, csak a változás örök. (bár azért hiányzik a régi társaság és a "jó viták", tényleg kevesebb van utóbbiakból, átmegy minden "trollkodásba" vagy "fanboyozásba").

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #96302336 #282 üzenetére

    van rajta értesítési led?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz laci_csk #317 üzenetére

    én is szerettem a korábbi sony készülékeimet ... valószínű ha a mostani elromlana Xperia 1et vennék ... bár, ha lenne akkor "compact" változatát.. kimondottan most még úgy döntöttem nem cserélem (bár ha lenne compact változata, akkor nehezebb döntés lett volna).. általában tavasz-nyár(közepe) az időszak amikor cserélni szoktam pár évente (tradicionálisan), így most már "lemaradt" (kifogás).. maximum utódmodellre (ha fejlődik annyit), vagy akár a közel egy éves "jobbárasított" formájában veszem meg ezt az Xperia 1-est..

    A fotóit elnézve egyáltalán nem rosszabb mint a samsung s10 képei (csak más, inkább "természetes" a színtartománya, a Samsungokra jellemző túlszaturált helyett, de az embereknek az utóbbi rendszerint jobban tetszik, így nem véletlen, hogy a samsung így állítja be a képeit "csak úgy kiugornak a színek").. a huawei p10 pro kicsit jobb éjszaka és mellette szól az 5x zoom lencse, de a rendszerben viszont mindenképp a sony-t választanám inkább (a 3 gyártó közül)...

    Egyébként ezen a készüléken a bootloader milyen? egy idő után gyárilag minden sony szolgáltatóknál is nyitott bootloaderrel érkezett. Anno a z1 compactomat még pont 1 hónappal azelőtt vettem, hogy "elterjedt" a nyitott bootloader, attól függetlenül szerettem és azért lehetett módosítani így, stereo "mod", 4K kamerát és kései z3/z5 cameramodot kapott ... utóbbival de jó képeket csinált.. csak szegény olyan "eseménytelen" volt így "meguntam"... most lg v20 "boldogít" ... a méretén kívül nincs vele "igazán" komolyabb bajom. A kamera OK, amikor megvettem úgy 26hónapja még élmezőnyben volt, mára érződik kicsit, hogy azért "fejlődtek a telefonok".. bár LG-t újból biztos nem veszek.. végül is működik, de nem tetszik a szoftveres "összkép" és megoldások amik benne vannak (na meg majd 1-1 év késéssel jönnek a főverzió updatek, ami mondjuk kicsit "vicces")... mondjuk ígérik még rá az android 9-et, de nem feltétlen az összes verziójára (a koreai modellre mondták, hogy az biztos megkapja majd ... valamikor, valahogy úgy érzem a dualsim (singapuri) kifog ebből maradni majd).. mondjuk akkuból már a 3.at kérné 2 év alatt (a gyári 1 év után, ez is kb 1 év után "elfogy", 20-30% körül már kikapcsol, hívás közben, "csak nyomkodva" 10% körül kapcsol ki)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #96302336 #321 üzenetére

    Az apple miatt van az, hogy nem a power gombban van a szenzor... az "elődmodellen" is emiatt került hátra, mert amcsiéknál emiatt nem lehetett engedélyezni az újlenyomatolvasót ...
    Az apple levédette az "oldalt elhelyezett, kapcsolóba integrált" verziót.. még ha neki sose volt olyan változata is.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz e-newsee #365 üzenetére

    igen, nincsenek akkora különbsége szoftverben manapság (mondjuk anno a Vodafone erősen "testre szabta" a designt abban az időben a készülékeken belül).

    azonban a szolgáltatói készülékek más frissítési ágat jelentenek szoftververziókon belül, esetenként ez pár hónapos késést eredményezve rendszer "frissítéskor" (bár nem mindig).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz e-newsee #368 üzenetére

    Mostanában nem tudom (vagy 4 éve nincs szolgáltatói telefonom), de anno 1-2 hónap előfordult mint "csúszás" általában a szolgáltatói és "független" készülékek között (bár egyszer volt olyan Z1Cnél, hogy a T-mo Telekomos változatra előbb megjött az "új szoftver" mint a függetlenekre (volt is nagy vita belőle sok "független" készülékesnél, hogy "ezt meg hogy" :D )...

    az utolsó 2 telefonom ráadásul még csak Európában nem is kapható modell: Lenovo K3 Note, LG v20 ...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz laci_csk #370 üzenetére

    Mondom "régi" a tapasztalatom, rég volt szolgáltatói készülékem, így nem is feltétlen releváns. (bár sony-aim voltak, azok meg sose voltak ez ügyben "vészesek")
    A mostani se mai már 3. éves modell lesz... elvileg (naaagyon elvileg) kap még egy utolsó android Pie szoftvert (az LG v20, 7.0 droiddal jött ki), DE nem biztos, hogy mindegyik variáns megkapja (csak a koreaira ígérték "biztosra")... De egyébként is erre a készülékre, jó ha "félévente" beesett valami frissítésszerű, amivel a security dolgokat legalább berakták...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz k850 #375 üzenetére

    túl sokat lógnak egyesek a telefonon ... ha a "kisebb akkus idő" nem volna elég, jó eséllyel a nagyobbik se...
    akkor meg már majdnem mind1 ... a nagyobb akkunak viszont több hely kell, amitől az aktuális design nem feltétlen "tartható".

    (néztem egy Xperia1-es szétszedős videót, teljesen "jól" szerelhető, az akkut se ipari kétoldalú fogja hanem ez a "kihúzható" szalag, amit ráadásul 2 oldalról is lehet húzni ha az egyik fele elszakadna... sokkal jobban szerelhető mint a konkurens telefonok) [link] Zack nem fogja szétszedni, valószínű soha, náluk nem forgalmazzák már ezen készüléket..
    Heatpipe viszont nincs benne, így nem feltétlen bírja addig tartani magasan az órajelet mint pár konkurens.. de a szerelhetőség (manapság) jó.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #96302336 #383 üzenetére

    a vicc 2 dolog, 1 ezt a telefont a sony nem forgalmazza végül már az amcsiknál (ahol gond volt, gondolom tervezéskor még más volt a "terv"). 2. a huawei a valamelyik honor modellnél pont most rakta oldalra a gombba a szenzort :) (bár nem tudom amcsiknál "le tiltva" van-e.. lehet nem is forgalmazzák az adott modellt ott.. talán honor 30 volt?)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz BusinessGuy #421 üzenetére

    kérdés:
    mit vártál a kamerától?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz BusinessGuy #425 üzenetére

    mondjuk tesztek képein pont nem láttam "olajfestmény effektet" ezzel az X1 készülékkel (ellenben "konkurens, kortárs samsung és huawei tesztképekkel) ... ugyan ez a helyzet, hogy az emberek szebbnek látják a túlszaturált fotókat amin "kiugranak" a színek ... még ha nem is az a valódi (de mivel szebbnek vélik így sok gyártó eleve "erre optimalizál".. a sony nem)..
    De az általad linkelt tesztben pont olvastam, hogy a hozzászólók szerint a készüléket a legelső filmwareval tesztelhették (az ember fej körül látható "halo" effekt miatt gondolják, mert már a 2. szoftverben is javították ezt, ahol több szinten is javítottak a kamerán "állítólag")... de ezzel kapcsolatban nincs információ a tesztben (pedig ez alapvetően fontos lenne)..

    attól függetlenül csodát sose várnék mobil kamerától ... eléggé a technológiai határok feszegetése ami folyik a szenzor és optika mérettel ott... szerintem nem számottevően (érdemben kimutatóhatóan) jobb vagy rosszabb ezen a szinten egyik telefon se a másiknál, ez most ilyen... kicsit szubjektív, hogy mi is számít jobbnak... de a dxomark-nál ha egy készüléket kiadnának tesztelni egy időben több embernek, akkor se kapna egyforma pontszámokat (relatív az eredmény attól függően is, hogy mit akarunk látni és ahhoz képest, hogy szemléljük).. Ezen kívül szerintem a telefonok között is van különbség (azonos típusok kötött).. egyszerűen a "gyártási szórás" miatt.. egyik másik kicsit jobb, vagy kicsit rosszabb... az se biztos, hogy ugyan olyan jól sikerült szenzor kerül mindbe, vagy a pocsék összeszerelés miatt a kameralencsék közé valami "dzsuva" kerül (minden telefon 3. osztályos kínai gyártósorokon születik.. az újságírók a "nagy lapoknál" meg többszörösen ellenőrzött "preparált" készülékeket kapnak esetenként, nem egy "randomot a gyártósorról"... autóknál is eljátsszák ezt a "preparált" dolgot, bár a gyártók tagadják, hogy ilyet tennének, de valahogy a piaci sorról megvett járművek "kicsit" hangosabbak, "kicsit" jobban zörögnek)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz 0ttó #459 üzenetére

    Sokan visszaélnek a részletre vett telefonokkal, és ha nem vagy ügyfél náluk akkor nem mind ad "csak úgy" telefont.. (sokan kiviszik, és "elfelejtik fizetni", de a telefonon is addigra túladnak így nincs mit "visszavenni", már ha vissza akarják venni egyáltalán).
    Sok szolgáltató úgy akarja ezt a gondot megoldani, hogy elkér előre X összeget, amit vagy jóváír a készülék árából, vagy visszaadja(?)... Ez egy olcsóbb telefonnál viccesebb.
    "hozd el részletre" stb. azt majd az egész összeget bekérik egyben amit visszaad utána...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Lezl #497 üzenetére

    nekem az a baj, ha BT fülesből kisméretűt akarnék használni, egyedül az apple féle holmi jöhet szóba kialakítás miatt... de azt elvből nem veszek, más gyártónak meg a kialakítása.. számomra nem jó (legalábbis nem láttam még nem kínai klón BT fülhallgatót ami nem "agyba dugós")... vagy maradnak a nagyobb fülön kívüli változatok, de azok meg túl nagyok, hogy cipelni legyen kedvem...
    egyenlőre nálam marad a kábeles megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Lezl #500 üzenetére

    Nekem nem volna jó, ez a fej kialakítás nem kompatibilis a fülemmel, a legkisebb is túl nagy ("levegő szorul a fülembe érzés van tőlük")... az ilyen nagyon a fülbe fekvő modellek nekem mint ha balkezesként csak jobbkezes egereket találnék... borzalmasan kényelmetlenek..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz k850 #502 üzenetére

    a forma az a gond
    most csak 2 random fejhallgató képet keresve:

    ezek nekem "nem jók"

    csak az ilyen jó kialakításban.. ha utóbbiban lenne bluetooth füles, "talán" vennék olyat. de kb. mindenki az első változatot gyártja (amit hiába kaptam anno mellékelve is a készülékeim mellé, sose használtam őket és "új állapotban" maradtak is a dobozukban)... (De az apple-n kívül nem láttam, hogy más gyártana olyat ami számomra megfelelne, és mint mondtam applet nem veszek (meg nem is tudom mennyire menne jól együtt androiddal)).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Riccio91 #521 üzenetére

    már lehet kapni a 5-öst valahol?
    (és tényleg van már pár bolt... ez most gyorsan megjelent, nem kellett rá olyan sokat várni).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák