Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    :C
    hát, ezzel a hozzászólással most jól beégetted magad. elég lett volna csak végigböngészni a topicot, mielőtt írsz, és láthatnád, hogy a fele nem igaz annak, amit összehordtál. de ha ez neked jó, hát...

  • joey04

    titán

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    ha van humorérzékük, akkor ez a hsz még véletlenül sem lesz törölve, ne félj! :C

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • bentsze88888

    tag

    válasz lyzzard #133 üzenetére

    Ti ezt írtátok az X1-re :
    "Mert a tudása technológiailag a lehető legjobb, esztétikai megjelenése, ergonómiája pedig az ipari formatervezés csúcsa.
    Az XPERIA X1 mobiltörténelmi alkotás."

    lol :D

  • Gubro

    senior tag

    válasz lyzzard #140 üzenetére

    Vedd fel a kapcsolatot Zoltanfi-val, jól meg fogjátok érteni egymást. :))

  • Integra

    titán

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    csak a miheztartás végett, te hány éves vagyl?

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    Tényleg nem törlöm a hozzászólást, mert gyönyörű példája az elfogultságnak. Majd idézünk belőle. Meg aztán ez minálunk nem is szokás.

    De hát úgy illik, hogy reagáljak:
    teljesen látni rajta, hogy kapkodva lett elkészítve. Homályos, beégett képek, ami "gyere Józsi, csináljunk már pár képet két cigi/kávé/sör között. Bár inkább utóbbi tűnik valószínűnek, mert ilyen bemosódást józan normális ember komoly géppel nem tud művelni.
    Júzer vagyok, telefonnal fényképezek. Feltolom maximálisra a felbontást és a képminőséget, kiválasztom esetleg az éjszakai módot illetve az autofókuszt, majd fotózok. Nem fogok a fehéregyensúllyal szarozni, nem fogok úgy variálni az opciók között, hogy alig két ujjal kell fognom a telefon egyik végét, hogy bele ne lógjon az ujjam az optikába, miközben a másikkal böködöm az érintőkiejlzőt. És meggyőződésem, hogy a júzere 98%-a ugyanezt teszi. Asszem nem szükséges bizonygatnom, hogy mennyit fotóztam már telefonnal, a világon valaha megjelent legkomplexebb 5 megapixeles összehasonlítót mi írtuk.

    Vártam, hogy leírjátok, milyen telefont is kaptatok. Egy büdös szó nincs benne ilyesmiről, pedig nagyon gyanítom, hogy Bétás cucc került mindkettőtökhöz. Miért? Csak mert az igo a Bétás készülékeken nem megy, abból is a Béta 2-n. De Ti ehhez nem értetek, csak írtok a vakvilágba hülyeséget. Persze B3-on, és a véglegesen jól megy, meg amúgy az igo is megerősítette a kimondott X1-re való kiadást, de ne is vegyük figyelembe.
    Nem bétás, boltból van. Hányszor kell ezt még leírni? Hogy lehet, hogy az SE őrültek kizárólag erre bírják kenni, hogy az X1 nem éppen egy sikercucc? Van press verziós iGO8, official itthon, van Bochanal Omniára készült újabb verzió is. Nem futott egyik sem.

    Naigen. Ha már valaki a HTC-kkel hasonílt össze, legalább a HTC felbontását megemlítheti.
    :F :F Írjam bele az iPhone akkumulátor teljesítményét, az Omnia giroszkóját és a Touch HD ROm verzióját is??? Ez szőrszálhasogatás

    Azon kívül, hogy minden mondatba igyekeztek lehúzó jelzőt tenni, meg kell jegyezni, hogy egy milliméter hézag nincs az illesztésben, valamint gyakori használat mellett sem kezdett el kikopni. Csak ha már kötözködni akartok...
    Neked. Nekem már nem pattant vissza a helyére rendesen, csak ha összevissza sakkoztam vele és izomból nyomtam.

    Alul a nyakpánt rögzítési helyre ücsörög (miért ennyire must-have dolog ez?)
    Talán mert feltalálták a csukló, és egyéb pántokat? :U

    És ki az, aki 150 grammot akaszt a nyakába???

    528 MHz-es Qualcomm MSM7200-as processzor
    Akkor most menjetek vissza tyúkszart kapirgálni, ugyanis a SEria cikkének kiadása után került bejelentésre, hogy újabban 7201 CPU-kat kap az X1. lol. Még ha a tiétekben 7200 is volt, ez mindenképpen fontos.

    Official link az SE oldalra, pls. Ha jogos, akkor majd átírjuk. És mondjuk megnézzük, hogy ez mennyiben tud többet, de nem gondolom, hogy a különbségtől le fog esni az állunk. A stílusod téged minősít.

    - valamint 256 MB RAM
    Szegénykéim, ezt nagyon elnéztétek, ugyanis 384MB RAM van benne. Csak ebből éppenséggel 128MB a CPU&GPU párosé.

    Aha, és akkor azt fel tudja használni a júzer és/vagy a júzer által futtatott programok?

    Lassúság
    NEKÜNK volt a kezünkben más telefon is, mint Sony Ericsson. Mi NEM egy G900-hoz mérünk. Neked milyen WM cucc volt a kezedben ezen kívül a konkurens modellek közül?

    Panelek
    EMBER! Ez az SE válasza a TouchWiz-re és a TouchFLO-ra? Ne röhögtess.

    - Az mondjuk egy Sony Ericsson készüléktől nem új, hogy a fehéregyensúlyt képtelen magától helyesen belőni
    Az mondjuk nem újdonság, hogy béna vagy. Ugyanis aki autó módban fényképezik, az meg is érdemli. Ha mindent automatikára bíznál, akkor bele is őrülnél. Azt hiszem, te sem autó módban fényképeztél a szép fényképezőgépeddel.

    MÁS TELEFON be tudja lőni. EZ NEM. Melyik a jobb?

    - A zenelejátszó viszont egy tragédia, mivel csak a már sokat emlegetett X-Paneles részből érjük el, tehát nincs külön program, úgymond.
    Valóban nincs, de a MediaCenter mindig is egy külön program volt.

    Nagyszerű, hát akkor minden meg van bocsátva, tiszta sor. Zene kell? Váltsál panelt, hallgasd, végül is ha szerencséd van, akkor egy percen belül meg is oldódik, mert a mediacenteres panel minden bekapcsoláskor nekiáll frissíteni a listát, ami nyilván kikapcsolható, de nem baj, majd kattintok 12 felé, hogy jó legyen. Welcome to the real world of user experince.

    - az Xperia számomra egy hatalmas csalódás volt
    Igen, számodra. Nekem meg amit összekapartatok nagy siralmasan :P

    Tudod, az a különbség köztünk, hogy én privátban írtam meg a véleményemet a ti szánalmas X1 orgazmusotokról. Te publikusban próbálsz fikázni, csak egyrészt nincs igazad, másrészt legalább stílust vihetnél bele, ha már úgyis adnak az X1-hez, mert ujjal nem tudod kezelni. Én elhiszem, hogy fáj, hogy az X1 nem ér fel a konkurens modellekhez, azt is elhiszem, hogy eddig még csak képen láttál WM mobilt. Semmi baj. Ha úgy érzed, hogy ez a megfelelő platform arra, hogy sértettségednek hangot adj, akkor tedd meg bátran, itt mindenki igen toleráns. Kovácspistike kisautójával kapcsolatban igazad van, tényleg szarul érintett, hogy máshol előbb volt teszt, mint nálunk, ezzel kevesen dicsekedhetnek. Aztán elolvastam, és nagyon röhögtem, és onnantól nem érdekelt. Aki nem SE fan, az úgysem tekinti a Mercedes-vonallal indító, majd tömény orgazmusba átcsapó mega-istenítést objektívnek.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz lyzzard #172 üzenetére

    Agraviusnak írtam mailt anno...

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • cousin333

    addikt

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    "- 528 MHz-es Qualcomm MSM7200-as processzor
    Akkor most menjetek vissza tyúkszart kapirgálni, ugyanis a SEria cikkének kiadása után került bejelentésre, hogy újabban 7201 CPU-kat kap az X1. lol. Még ha a tiétekben 7200 is volt, ez mindenképpen fontos."

    És ez most jó, vagy rossz? Ha hihetünk nektek, akkor nem kellene ilyen büszkének lenned rá. Idézet tőletek:

    "A Qualcomm még 2006-ban dobta piacra a 7200 és 7200A jelű chipjét. A tömeggyártás után hónapokkal derült ki, hogy a CPU utasításkészletében van egy olyan technológiai bug, ami zavart okozhat egyes fizikai eszközök csatolásánál. 2007 végén a Qualcomm ennek javítására kihozta a 7201A chipet, amelyben a bug javítását úgy oldották meg, hogy az 528 Mhz-es belső órajel megtartása mellett mintegy 10-15%-kal csökkentették a kimeneti számítási teljesítményt. Azaz a melegedési tartalékok mellett is a 7200A CPU minteg 6-10%-kal gyorsabb a 7201A-hoz képest. Az említett bugot tervezési megoldásokkal ki lehet kerülni a 7200A esetében, ezt tette meg az optimalizálás során a Sony Ericsson. A HTC továbbra is a 7201A CPU-t használja, elsősorban azért mert ez ugyan lassabb, de jóval olcsóbb." forrás 2008. 11. 12-i cikk

    "- valamint 256 MB RAM
    Szegénykéim, ezt nagyon elnéztétek, ugyanis 384MB RAM van benne. Csak ebből éppenséggel 128MB a CPU&GPU párosé."

    És a maradékot szerinted mi használja majd? :)

    "- Az akkumulátor 1500 mAh-s, cserélhető. Nálam sok telefonálással és igen csekély multimédiás használat mellett két napig volt képes életben tartani a masinát, egy efféle géptől ez átlagos teljesítmény
    Ja, pont mint egy HTC. Az meg más téma, hogy a nokiák újabban használat mellett örülnek, ha egy napot kibírnak. De átlagos, persze"

    Igen, azért átlagos, mert annyi, mint a többinél. Gyakorlatilag ez az átlagos szó jelentése...

    "- Az mondjuk egy Sony Ericsson készüléktől nem új, hogy a fehéregyensúlyt képtelen magától helyesen belőni
    Az mondjuk nem újdonság, hogy béna vagy. Ugyanis aki autó módban fényképezik, az meg is érdemli."

    Egyetlen szóval sem cáfoltad meg az állításukat... Miért volna nagy kérés, hogy jók legyenek az automatikusan készült képek. Ezekkel a mobilokkal eléggé gyatra a képminőség, nem hinném, hogy a profi fotós vénát itt kellene kiélni. Megpillantok valamit, és gyorsan lekapom... csak előtte még gyorsan beállítom a fehéregyensúlyt, a telítettséget meg a fókuszt... ;]

    "- Alul a nyakpánt rögzítési helyre ücsörög (miért ennyire must-have dolog ez?)
    Talán mert feltalálták a csukló, és egyéb pántokat?"

    Személyes vélemény, de egy 15 dekás, nagy méretű, üzleti PDA telefon mindenféle pánttal hülyén mutat.

    "- Az előlap közepén található a 3 hüvelyk átlójú, 480 x 800 pixeles érintőkijelző.
    Naigen. Ha már valaki a HTC-kkel hasonílt össze, legalább a HTC felbontását megemlítheti."

    HTC Diamond és Pro, 2,8"-on 480x640, a HD 3,8"-on 480x800. Semmi szégyenkeznivalójuk nincsen...

    HTC Diamond Pro-t próbáltam, és nem mondhatnám, hogy nagyon el voltam ájulva tőle. Xperiát még nem láttam, csupán a fentiek szúrták a szemem.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • 4trASS

    csendes tag

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    jaj gyerekek! ilyen jót már rég nevettem :)))

    "Kinek ajánljuk?

    Az XPERIA X1 ma a lehető legjobb mobil.
    Ha alaposan körülnézünk a világpiacon, találunk esetleg erősebb processzorra épülő konkurenst, találunk számtalan Windows Mobile operációs rendszert futtató telefont... de az XPERIA megjelenéséhez, ergonómiai kialakításához, és az apró részletek ilyen tökéletes összhangjához egyetlen versenytársa sem közelít.
    Nem túlzás, ha azt állítjuk, hogy a képességek, a technológia lehetőségek kihasználása, a mindezekhez hozzáadott szellemi teljesítmény alapján a Sony Ericsson konstrukciója ma a No1."

    "Megfelelő fényviszonyok mellett szinte tökéletes képeket lehet készíteni, makró módja kiváló. A tájképek milyenségét teljes mértékben visszaadja. Az éjszakai képek is jól sikerülnek vele.
    A színreprodukciója szinte tökéletes, akármelyik fotónk készítésekor a végeredmények a valóságnak megfelelő minőségben jöttek vissza."

    ez már költészet, nem egy teszt :) jajanyám

  • oalex

    senior tag

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    lyzzard:

    Azután a nyálverés után amit a ti (SE önreklám) oldalán produkáltok, tényleg röhejes a véleményed.

    Nem olyan hülyék az emberek mint amire számítasz. Egyértelmű, hogy egy kis önreklám céljával kevered itt a sz..rt.

    Ha én lennék maga az SE akkor sem lenne pofám olyan elfogultan véleményezni mint ahogyan ti teszitek ezt a készüléket.

    Nincs is rossz tulajdonsága (kontrája) a készüléknek. Ami van arra mind van egy magyarázatod. Remélem, hogy azért azzal tisztában vagy, hogy mennyire rozsaszin a szemüveged. Mert az tényleg ijesztő, ha a rosszabb változat áll fen, azaz, hogy nem is tudsz róla, hogy rajtad van a szemüveg. A másik változat, hogy tudsz róla, de így szereted/akarod (üzleti érdekeknél fogva).

    Amit azon az oldalon műveltek, az nem FAN-sag, hanem FANatizmus. De hát ez annyira lejön, hogy minden épeszű ember tisztábban van vele.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • Brent

    aktív tag

    válasz lyzzard #128 üzenetére

    Szerintem rosszul tudod a dolgokat.

    Gagyi lett ez a telefon ennyi, mostanában a Sony ilyen szutykokat dobál kifele, (gondoljunk csak az S302-re..) bukásra van ítélve ez a márka hanem találnak ki sürgősen valamit..

    Ráadásul egy Omnia simán bealázza ezt a viccfon-t..

  • joey04

    titán

    válasz lyzzard #355 üzenetére

    nem hinném, hogy bármiféle beleszólásod is lenne abba, hogy ki, mit, hogyan tesz közzé a SAJÁT oldalán
    kit érdekel mit irkáltok ott össze.abban reménykedtem(hiába) hogy lezártnak tekintitek és ITT nem vitáztok.

    a keverésről: ti ilyen tesztek után ezt hozzátok le:

    A két modell között már csak szubjeltív döntés hozható: ha valaki megelégszik a Touch 3G 2,8"-os 240x320-as felbontású kijelzőjével, ez való neki, ha ragaszkodna a mai választék legnagyobb, 480x800-as felbontásához, akkor számára az Xperia a nyerő!
    miért nyerő? azért mert a legjobb eredményt érte el pl a touch 3G?vagy miért nyerő az x1 a HD-vel szemben?miért jobb választás a 800*480as felbontásban az x1 és nem a HD?mert a válasz a "tesztetek" alapján csak ezek a mérések lehetnek, hisz te magad mondtad hogy ennyi az egész.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz lyzzard #357 üzenetére

    felőlem legyen, nekem mindegy, a véleményem továbbra is az, hogy ez megint egy becsapós, megtévesztős, elfogult cikk lett.viszont szerintetek le lehet zárni a vitát, hát akkor legyen, itt nem kell győzködni.Kb annyit ér a szavatok mint az imádott gyártótoké, akik megtévesztenek mindenkit, lásd k850 sample képek.az is szép húzás volt, így tovább SE.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Lirion

    addikt

    válasz lyzzard #357 üzenetére

    "a mai választék legnagyobb, 480x800-as felbontásához"
    A touch hd-nak is ez a felbontása, nem egyedi és csak holtversenyben a legnagyobb, viszont kijelző méretét is figyelembe véve a touch hd viszi a pálmát.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz lyzzard #357 üzenetére

    Nem kívánok ebbe a továbbiakban belefolyni, de:
    1. Nagyon örülök, hogy sikeresen belevettétek a HTC Viva-t az összehasonlításba, nulla egész ponttal. Ehhez képest a gép az életben olyan villámgyors, hogy az X1-nek pislogni sem marad ideje. Ennyit a vas sebességéről kontra optimalizáció.
    2. Elképesztően szánalmas, izzadtságszagú és erőltetett, hogy már a kismilliomodik olyan írást publikáljátok, amelyben elsősorban magatokat akarjátok meggyőzni arról, hogy az X1 a legjobb.
    3. Tudod, a 800x480 pixeles felbontást masszívan leszarom. Nekem használt közben nem nyújt többet, mint az iPhone, az Omnia, vagy a Touch Pro. Sőt, a fasza felbontás miatt olyan kis bolhafasznyiak a betűk a kijelzőn, hogy kurvamindegy, hogy kifér-e széltében egy website a kijelzőre, ha nem tudom elolvasni, vagy a telefonkönyvben csak stylussal tudom eltalálni a betűket az oldalsó sávon. Semmi értelmét nem látom.
    4. Azt nem bírjátok felfogni, hogy a mai mezőnyben leginkább azért nem rúg labdába az istenített készülék, mert KÉTKEZES. Muszáj hozzá mindkét kezed használni, míg a többi, ujjal vezérelhető kütyünél jellemzően egy kézzel megoldhatóak a fontosabb feladatok, included szövegbevitel.
    5. Milyen fícsört tud felmutatni ez a cucc, amit nem tud egy ugyanilyen vassal rendelkező WinMo gép? Panelek??? Ne röhögtess. Kamera? Muhaha. Fémből van, ez király, meg is írtuk. Jó a QWERTY gombsor, ezt is megírtuk. De ez a paneles szarakodás sehol nincs egy kompletten átdolgozott WinMo GUI-hoz képest, ezt értsed meg az elvakult fejeddel.
    6. Tudod, lehet, hogy kapunk egy olyan Xperiat, ami villámgyors lesz. És? Ettől jobb lesz ugyan, de a fenti kérdések ugyanúgy nyitva maradnak.
    7. Mekkora fikát kapott a Diamond, amikor megjelent? És a ROM miatt egy álmos csiga sebességével futott a TouchFLO? Akkor hisztizett valaki? Kurvára nem! A felhasználók felfogták, megértették a kis fejükkel, hogy ez GÁZ. Kijavították, és a Touch Pro kapcsán már megírhattuk, hogy ez már OK. Mi a nyavalyáért fáj neked annyira, hogy most is így történt, de MÉG KI SINCS JAVÍTVA?
    8. Ezt a gyerekes, durcás, csakazértisnekünkvanigazunk mentalitást nem fogom megérteni soha. Ó, én is utálom, ha fikázzák a munkámat. Szar volt, amikor az 5 megapixeles megacikk után jöttek a kritikák. Duzzoghattunk volna hónapokig, ehelyett megcsináltuk újra a tesztet, bevonva plusz 4 cuccot. És képzeld, az X1-nél is ez lesz. Ha megjön az új szoft, akkor majd megírjuk, hogy jobb-e.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák