Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Gál István #276 üzenetére

    nem tudom miért nem érted.
    mondok egy példát: van egy kocsid, ami 1500kg-os, és 2 literes motort adnak hozzá, ez elég jól használható, nem lassú. ehhez képest a konkurencia kihoz egy olyan kocsit, amiben csak 1,6-os moor van, de ellenben 2 tonna feletti a súlya. hogy fog vajon menni a második kocsi? gyaníthatóan kissé döcögősen. szerinted ez megfontolt tervezésre utal?

    ráadásul ugya ahogy mondod, az X1-ben nem csak kicsivel nagyobb a felbontás, hanem négyszer annyi pixel van a kijelzőn, de ennek ellenére soványabb procit toltak alá. ez az, amit kifogásolnak itt páran. mert ugyanis az derlt ki az itt kapható retail verziókról, hogy lassúak. márpedig ennek egyik komoly oka a cpu számítási kapacitásához képest túlsúgosan megnövelt felbontás.

  • erdoke

    titán

    válasz Gál István #276 üzenetére

    Én általánosságban beszéltem, és nem találom azt a részt, amire te hivatkozol, miszerint én el vagyok ájulva az Omnia kijelzőjétől, sem azt, ahol az X1-ét fikázom. Ha nem arra válaszolsz, amit írtam, hanem egy elméleti hozzászólásra, amit látni szerettél volna, lszi nekem ne is válaszolj. Vagy tanulj meg értelmezve olvasni, az se egy rossz dolog.

    Érintőképernyős készülékeknél van egy fizikai méret, ami alatt kínlódás ujjal használni, és szükséges a cerka. Éppen ezért a nagyobb fizikai méretű kijelző sokkal hasznosabb a nagyobb felbontásúnál, lásd a korábbi iPhone-os példám. Az iPhone kijelzője ugyenis nem kicsivel nagyobb az X1-nél, hanem jelentősen. Nem is beszélve a HTC Touch HD-ről, de még az Omniáé is nagyobb. Én pl. nem hazsnálok stylust az Omniához, éppen ezért nem is fityeg sehol. Van egy touchpad-es egerem, aminek van szép mutatója is a kijelzőn, és kiválóan használható a néha még fel-felbukkanó apróbb gombokhoz/linkekhez.

    Az én szemszögemből nézve nem csak a nagyobb kijelzőről mondasz le, hanem az elfogadható méretről, az elfogadható sebességről, és a gyártó WM területén szerzett tapasztalatairól is, amikor az X1-et választod egy HTC vagy egy Samsung helyett. És még felárat is fizetsz ezért, igen bölcs dolog. ;]
    Ki kell próbálni mindegyik szóba jövő készüléket vásárlás előtt. Én megnéztem a Diamondot és a szifont is, de te nem úgy hangzol, mintha az Omniát, a Touch Pro-t és a szifont is alaposan szemügyre vennéd, mielőtt esetleg az X1 mellett döntesz...

    #278
    Ebből világosan látszik, hogy egyiket se próbáltad, de talán még hasonló készülék se volt a kezedben. Hatalmas élménybeli különbséget feltételezel 3" WVGA és 3,2" WQVGA kijelző között? El kell keserítselek, ilyen szempontból mint az iPhone, mind a Touch HD sokkal jobb, az Omnia és az X1 hasonló szintű.
    A 4x annyi pixel és a sebesség számtani összevetése meg egyszerűen röhejes, a lassúság a mindennapi használat során SOKKAL zavaróbb lehet mint a gyengébb felbontás. Majd rájössz, ha egyszer kezedbe veszel egy ilyesmi készüléket, addig meg vitatkozz inkább az isiben a hasonlóan elméleti síkon mozgó haverokkal. :(

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák