Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16981 üzenetére

    Nem kötelező sima Linuxnál sem a ramdisk használáta, egy ennyire fix, meg jól definiált felépítésű rendszernél(hardvernél) meg főleg nem lenne rá szükség.

    Ide pedig kell, mert ez tölti be a fő komponenseket. Ha érdekel itt van egy Ramdisk, igaz ez Arc meg ICS Alpha, de 1-2 sor különbséggel ugyanaz mint amit most használunk.

    Az Arch Linuxom alatt egy full monolitikus kernelt használok(még a modultámogatás is letiltva/kikapcsolva benne) és az összes drivert tartalmazza a gépemhez. 2-3 Mb méretű az egész bzImage.

    Ebben nekem segíthetnél :P A napokban kezdtem Arch Linuxozni, nagyjából kezdem átlátni, de a kernelmódosításig még nem jutottam el.

    Mindenesetre is akkor ez a ramdisk nem a /boot-ban van, ezért lehet beletenni pl. a CWM -et is. Végsősoron e nélkül mégnagyobb szívás lenne a zárt /boot...

    Hál Istennek azt még tudjuk módosítani. Sőt, fel is tudjuk használni. Vannak benne bizonyos részek (a gyáriban is), amik meghívnak bizonyos szkripteket (gondolok itt az install-recovery.sh-ra, vagy akár a hw_config.sh-ra, vagy akár a chargemonra). Ezeket módosítva fel tudjuk használni arra, hogy külső szkripteket futtassunk. Így megy pl a zárt bootloaderes CWM is.

    A new v2 kernel additions csomag tartalmazza.

    Pedig direkt megnéztem, és esküszöm nem láttam. Viszont akkor nagy hiba, hogy nem rakta be a RAMDiskbe.

    ...ránéztem a hivatkozásra....

    A hivatkozáson lévő dolgok nagy része HTC-kre vonatkozik, S-OFF/S-ON mint ilyen, nálunk nincs, SPLhez sincs hozzáférésünk. Ennek a módját mi csak Trim Area (innen TA) módosításával tudjuk szabályozni.

    Ez a "futtatni" zavar egy kicsit még, mert már rámásolni sem engedi a (zárt) b.l. a készülékre az aláíratlan kernelt, nem?

    Feltennie fel kell tudni, a futtatást tagadja csak meg.

    Egyébként minden ami *.sin, az jelnti azt hogy alá (is) van írva?

    Igen.

    Amúgy rendes asztali Linuxok esetében törölhető a kernel a futó rendszer alól, mert függetleníti magát, miután betöltött a RAM-ba.

    Az ördög a részletekben rejlik. Rendes, asztali :) Készülékek nagyrészén itt is törölhető futás közben - CWMből. Végülis ott is él a kernel, és fut. De nem a Sonynál :)
    Lehet itt is törölhető lenne, ha hozzá tudnánk férni.

    Tehát akkor ez egyfajta "táblázat" a b.l.-nek, hogy mit engedhet meg és mit nem, továbbá a készülék "rendszáma".

    Végülis, igen.

    Vagy csak nem mind -perf végű kernel, ezért csináltak úgy, minhta nem is lenne meg a modul(a ROM-ban)?

    Megmagyaráztad magadnak. :K

    Hmm, akkor ez csak a mostani izom PC-knél nem jelent gondot, de egy telefon(CPU-ja, RAM-ja, akksija) azért megérzi.

    Megérzi persze. Bírni bírná, de amikor azon vagyunk, hogy akksifogyasztást optimalizáljuk, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni. Tervbe van egy teljesen modulos kernel, amiből kiszedek szinte mindent ami lehet modulként gyártani, és csinálok egy szkriptet, amivel a felhasználó kiválaszthatja, hogy miket akar használni, és azt indításkor insmodoltatom. Így akár elérhető a gyárinál jobb fogyasztás is.

    Ezt még eddig nem is néztem, de lehet ránézek majd kernelkonfignál.
    Github lapomon megtalálod a kernelforrást, ránézhetsz ha érdekel.

    Láttam már ezt a kexec-et régebb óta(nem mostanság jelent meg ez a funkció), meg olvastam már róla, de arra nem figyeltem, hogy ez nem csak "Y"/"N" lehet, hanem esetleg "M" is...

    Persze, hogy nem mai gyerek. Elég csak arra gondolni, hogy a Defy 2ndInitnek is az az alapja. Ott zárt teljesen a bootloader, nyitni se nagyon van lehetőség, és így oldották meg.

    Node magát a verziót ellenőrzi? Meg kell hamisítani azt is.
    Ilyen ötletet már hallottunk mi is. Kétlem, ha kicseréljük a Makefile-ban a verziót, akkor menni fog minden. Tuti ellenőrzi azt máshogy is.

    Tényleg, a neten keringő alpha J.B. xperia mini ROM(-ok) milyen kernelt használ(nak)? Tudom hogy módosított valamelyest(miben is pontosan?), de az is csak egy .32 lenne? Szomorú, ha így van...

    Minden (!!) 2.6.32-es kernelt használ. Mást nem tud indítani...

    Ja és hol "kapható" ebből a legfrissebb ROM? Amit kamarush csinált, csak az van? Vagy Cyanogen-ből is lenne? Látom hogy valami Cm 10 ról is szó van, de az meg honnan? Az FXP buildek már mind azok lennének?

    Igen, legfrissebb CM-ek erre.

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Új hozzászólás Aktív témák