Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Annak fényében, hogy a Sony-nak ott az Xperia Play, semmi értelme nem volna a XLive-ot erősíteni. Szóval én már egy ilyen bejelentést rég vártam. Sőt, igazándiból meglep, hogy egyáltalán elkezdték rá a fejlesztést.

    A többi gyártó morgolódása meg onnantól érthető, hogy a Microsoft egyelőre nem tud annyi plusz szolgáltatást nyújtani, mint a Google, ellenben a feltételeik rendkívül magasak. Nem sok annyira hülye gyártó van, hogy szándékosan akarjanak a Microsoft bérgyártóivá válni mindenféle egyéniség nélkül.

    Baromi nagy szerencséje a Microsoftnak, hogy be tudták fűzni a Nokiát.

  • leviske

    veterán

    válasz Morden24 #24 üzenetére

    "Navin kívül mire gondolsz egyébként?"

    A Nokiának köszönhetően a navi az egyetlen dolog, amire egyáltalán nem gondolok problémás területként. A Google-nek ott a YouTube és annak a fejlődőben lévő ágai (film/zene áruház), ott a nyitó félben lévő könyváruház, a fejlesztők által egyre kedveltebb alkalmazásbolt és az sem lesz kis fegyvertény, ha nagy nehezen megszerzik a TV piacot.

    A Microsoft kezében az egyetlen fegyver a Xbox Live, amivel viszont nagyon jól kéne manőverezni, hogy megfogja vele azt a szűk réteget, akit érint.

  • leviske

    veterán

    válasz Morden24 #32 üzenetére

    A Zune-t direkt nem hoztam fel, mert egy olyan dolog, ami egyelőre még az iTunes-al sem tudott túl sokat kezdeni. Kb annyi értelme van figyelembe venni, mint az Android hajszájánál a Windows Mobile 6.5-öt. Annyiban számít fegyverténynek, hogy van.

    A Netflix meg az üzleti modell szempontjából ígéretes, ezt pedig nem annyira lehetetlen a YouTube-ba integrálni. Magát a YouTube-ot meg már azzal a saját hasznukra fordíthatják, ha szorosan integrálják a rendszerbe.

    Az Android Marketet semmiképp nem nevezném kispályásnak az App Store mellett, főképp, ha figyelembe vesszük, hogy másodikként indult és mégis milyen dinamikusan nő. (És ne feledjük, hogy egyre több gyártó áll mögötte, egyre több készüléket adnak el vele... kísértetiesen hasonló a helyzet, mint a WIndows térhódítása idején.)
    A jó ég adta világon senkit nem érdekel szerintem, hogy a Marketplace hova fejlődhet... a jelenlegi állapotában nem tényező az Androiddal szemben, több potenciál meg nincs a platformban mint a Google megoldásában, tehát a jövő miatt se nagyon lesz gyártó, aki Őket választaná.

    Abban igazat adok, hogy a Google TV tényleg kissé távlati, de ugyanez elmondható az egész WP7 platformról. Nincs mellette érv, ami ne lenne távlati. A Xbox Live még sokáig nem jelent tényleges húzóerőt, a Netflix sem szerves része a rendszernek. Az egész csak egy potenciálban gazdag elképzelés, egyelőre töltelék nélkül és a gyártók hiányában ez a Nokia ringbeszállásáig így marad.

    Összegezve: Ne tévesszen meg senkit, nem vagyok a Microsoft ellen, semmivel nem tartom őket rosszabbnak, mint a Google vezetőit, de egy dolog egyértelmű: ha a Nokia nincs, bukják a piacot, végleg és a Nokiával összebújva is inkább az iOS lehet számukra ellenfél, nem pedig az Android.

  • leviske

    veterán

    válasz Morden24 #38 üzenetére

    Hát figy, nem engem kell meggyőznöd a WP7 Android elleni versenyképességéről. Majd a piac dönt.

    Egyelőre a gyártók érdeklődése a platform iránt nem azt mutatja, hogy olyan szép jövő elé néz, mint a iOS, vagy az Android, de tényleg egyikünk sem jós. Gondolom rengeteget fognak változni az igények, míg kialakul a piacon egy stabil egyensúly (tehát míg fel fogják az emberek, hogy mire jó egy okostelefon vagy egy tablet).

Új hozzászólás Aktív témák