Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gadgetfan_

    senior tag

    Szerintem innentől két irányba indulhat el a Nokia. Vagy hagyja a fenébe a Symbiant és s40-t stb. és az alsó-középső szegmenst belerúgja gödörbe (this is sparta!) és rámegy a WP7-re és csak felső és csúcskategóriás telefon/tablet gyártó lesz és mint kis cég működik tovább. Ehhez kéne egy nagyobb tőkeinjekció a MS-tól. Vagy tovább töketlenkednek és annyira lemegy a Nokia részvény ára, hogy gombokért felvásárolja a Samsung, hogy megkaparintsa a licenceit és szabadalmait. ;]
    Az első opció nem túl valószínű sajnos... :D

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Pubbi #95 üzenetére

    Te most komolyan egy példából a baráti körödben vontad le a következtetést, hogy miért tértek át más gyártóhoz a vevők? :W Ennél azért bonyolultabb folyamat ez.

    (#87) crey: :DDD :DDD :C

    (#73) littlelion21 "Ha ez lenne a Samsung szándéka, hülye is lenne nyilvánosságra hozni; csak felverné vele a N részvény-árfolyamát."

    Ez nem így működik, az ilyen vásárlásokat be kell előre jelenteni, és a versenyhivataloknak jóvá kell hagyniuk. Lásd: Az Android Motorola vásárlása!

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    Szerintem ezen felesleges rugózni, hogy a Nokiának át kéne állnia az Androidra, mert ennek nincs realitása. Ha most kezdene Androidos telefonokat gyártani, reménytelenül lemaradna a versenyben és ráadásul nyereséget sem hozna. Jelenleg a Samsungon kívül egy cég mobilágazata sem tud az Androiddal nagyobb nyereséget felmutatni, vagy csak nagyon csekélyet...
    Volt egy lélektani pillanat, a droid indulása után nem sokkal, mikor a Nokia lekaszálhatta volna a piacot azzal ha átáll az Androidra, de akkor még a Symbian mellett voksoltak, azt gondolták versenyképesek lesznek az akkor még csak botladozó Androddal és a kezdetleges iOS-el. Amikor pedig kiderült, hogy az Androidé a jövő, és a Symbian megreked és körbe-körbe jár, már késő volt, a Samsung letarolta a piacot és ezzel egy időben megkezdődött a Nokia hanyatlása. Akkor az egyetlen logikus lépés volt tőlük, hogy egy új, feltörekvő rendszert válasszanak, amivel talán újra feltörhetnek, ráadásul ezt meg is finanszírozta nekik az MS. Persze utólag már okosak az emberek, hogy mit kellett volna lépni, de a piac már csak ilyen... Én minden esetre nem temetem a Nokiát sem és a WP-t sem. Nagyobb potenciál lehet benne szerintem mint a jelenlegi Androidban, ami ha így folytatja, lehet, hogy pár év múlva magába roskad mint egy fekete lyuk.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    Nekem is bejönnek a csempék :D Nekem a Win8 metro UI is tetszik azt használom egy éve már. Évekig volt Symbianos telefonom amit nagyon szerettem, volt adroidos telefon és tabletem is, amit már nem annyira szerettem, és egy jó ideje iPhone-al nyomom és ősszel valószínű újítok az 5-ösre is és ettől engem csak egy jól sikerült Win8-as Nokia tántoríthatna el :D

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz Cyberpunk #321 üzenetére

    "Ha nem a fanboykodás sem jobb a haterkedésnél."

    Azért van némi különbség a kettő között. Egy fanboy jó esetben azért az, mert lelkesedik és szereti a cuccát amit használ és ebből a szempontból írja a kommenteit, ami persze sokszor idegesítő, de alapjában egy pozitív indíttatásból születik. Míg a hater a másét utálja, legtöbbször valós tudás, tapasztalat nélkül, és a hozzászólásainak a motivációja az irigység, vagy a puszta rosszindulat.
    Az már megint más kérdés ha egy fanboy egyben hater is, és fordítva... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés