Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Reverend #71 üzenetére

    Sok minden bajom is van a kijelentésekkel. Pl a füles/fejes impedanciája csak egy tényező. Érzékenységtől legalább annyi függ, hogy mit hogyan lehet meghajtani. És aztán van olyan, ami nem is magas impedancia, nem is érzéketlen annyira és mégse szól jól, csak kimondottan pár dologról.
    Amúgy meg fülhallgatóból is van simán 150 Ohm, azt se fogja egy ilyen átalakító rendesen meghajtani. Ha már komolyabb cuccokról beszélünk.

    Aztán nem csak DAC chip kell ám az analóg hanghoz, hanem esetleg OPA meg egyebek is, ami egy átlag telefonban nincs is meg (vagyis csak valami vacak), de egy átlag telefonra sem érdemes jobb fülest rádugni. Amiben meg van rendes dedikált DAC, és rendes OPA, az nem annyi helyet foglal el, mint ami egy ilyen filléres átalakítóba bemegy.

    Negálom egy mérés jelentőségét, mert évek alatt azt tapasztaltam egy rakás DAP, DAC, erősítő, füles, fejes mindenféle kombinációjának kipróbálása és birtoklása alatt, hogy az égvilágon semmi jelentősége nincs a mérésnek. Semmit nem tudsz meg a hangzás minőségéről (illetve jó vagy rossz mivoltáról) egy ilyen grafikon vagy görbe alapján. Hallottam már olyan cuccokat (jó drágát is), amik kimérve szuperül kellett volna szóljon, a valóságban meg egy kalap szar volt, és ez nem az én véleményem volt róluk, hanem mindenkié, akit ismerek.

    Továbbra is: ez nem egy VGA, hogy két méréssel meg három számértékkel le tudd írni a minőségét.

Új hozzászólás Aktív témák