Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Ayanlith #379 üzenetére

    szia,

    azt gyanítom, hogy a melegedést a grafikus gyorsító okozza. amióta áttértem az opera mini-re, a készülék sokkal kevésbé merül, és megszűnt a melegedés is.

    sajnos úgy fest, hogy a "normál" böngészők valamiért a grafikus gyorsítót használják a megjelenítésre, és az meg melegszik, de ez normális. csakhát bosszantó, hogy böngészéssel annyit fogyaszt és melegszik a gép, mintha játszana az ember.

    az xda fórumon olvastam, hogy az ICS frissítéssel a melegedés is megszűnt. talán arra jobban optimalizáltak az alkalmazások, nem tudom. én még nem frissítettem, majd ha kijön hivatalosan, felteszem, és kiderül.

    youtube-ot kb egyszer nyitottam meg, és asztalira írt oldalakat nézek. pl. az indexen is a teljes verziót.

    másnak esetleg tapasztalata a melegedéssel?

    [ Szerkesztve ]

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #483 üzenetére

    Gyakorlatilag elérhető. Az osztrák, brit és amerikai készülékek tulajdonosainak pedig már KIES-en keresztül is lehet frissíteni.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • Hebehebe

    tag

    válasz Ayanlith #485 üzenetére

    Az engem is, bar nalam a sw frissites keresese menupont is eltunt a geprol :-)

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #620 üzenetére

    A parasztságuk. :W

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #620 üzenetére

    Hogy mi gátolja őket ebben, azt nem tudom, de ez így van minden egyes gyártónál, kivéve a Nexus-oknál.
    Valószínűleg az gátolja őket, hogy a google gyártja/adja ki a romokat, nem pedig ők. A Nexusoknál ezért is megoldott, hiszen "saját" készülékük.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Ayanlith #620 üzenetére

    Hat pl. az lehet egy erv, hogy ha tegla lesz a keszulekbol frissites kozben, akkor csak az adott orszagban kell cserelni a keszulekeket. A tobbiben meg sajat karara tesztelt mindenki.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #641 üzenetére

    A MM oldalán, látod mégis a 16GB-os van :U
    De pl az Edigital-nál, valóban a 32-es kerül 100K-ba.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • Atocha

    senior tag

    válasz Ayanlith #641 üzenetére

    Igen, igen, én kérek elnézést! Annyira akartam a 32-est hogy már a 16-ost is annak néztem. Még1x elnézést, ha valakit megzavartam volna.

    Azóta megrendeltem a 32-est magamnak. A samsungot eladom és kipótolom. A samu ingyen volt, szóval nagy érvágás nem lesz, de végre nexus lesz. Sajnálom amúgy, mert nekem elég lenne, de a szoftver frissítési mizéria miatt soha többet semmi más csak nexus. Nekem is 99ezerbe hozzák, ebből jön majd le a samu ára, ha eladtam. :)

    Vagy 21-én jön meg és talán átvehetem a két ünnep közt vagy januárba. Az utóbbi esélyesebb sajnos.
    Ez van.

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Ayanlith #662 üzenetére

    a HC. valami zsákutca lehet, de emiatt én is megfogalmaztam magamban, hogy Samsung+Android soha többet együtt. ehhez képest az ICS csak pár napja van rajt, de ha ezzel kapom rögtön az elején, akkor most lehet, hogy Samsung telefonom lenne. na jó, hanyagolnám inkább ezt a márka-dolgot, nem hiszek az ilyen általánosításban, tény, hogy hardveresen még mindig rendben van a cucc, és annó azért választottam ezt, mert bár sokalltam az árát, attól mégjobban tartottam, hogy egy olcsó "utánzattal" csak befürdök.
    azóta volt a kezemben olyan, ami negyedennyibe kerül, és hát ahhoz tényleg mindenhol spórolni kell...
    elkalandoztam...
    szóval ha ICS-sel jött volna, valszeg fel se merült volna, hogy eladjam. most már nem is akarom.
    csak annyi, hogy egy ennyibe kerülő kütyütől elvártam volna, hogy helyből tudja, amit most némi gépészkedéssel tud. jó, más régiókban elég volt csak OK-t nyomni a frissítési kérdésre, viszont az tényleg érdekel, hogy ha kész a gyári FW magyar nyelvvel meg mindennel, akkor mi akadályoz meg valakit abban, hogy a Kiesben (vagy bárhol) átbillentsen egy bitet, ami engedélyezi ennek a letöltését?
    mert ha jól értem, nálam -nem szolgáltatói a cucc- csak ennyi kellett volna.

    szerk: most csak azt bánom, hogy nem 3G-set vettem (persze az ár volt a döltő akkor), ha lenne benn modem, talán most sokkal többmindenre használnám, főleg hogy már rendesen teszi a dolgát :)
    a JB innentől nem igazán izgat, max. ha hoz valami tényleg jó újítást.
    ja és a Chrome-ról több helyen olvastam, hogy gond van vele, nálam szerencsére hibátlan.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Ayanlith #664 üzenetére

    a Concorde esélyes volt nálam is, de azzal "szúrták el", hogy amikor ezt vettem -és akkorra már nagyon türelmetlen voltam :) -, márciusban, akkor egy ideje már ígérgették az IPS-es gépet, de csak húzódott, csak húzódott.. ha jól emlékszem, levélben is kérdeztem őket, meg telefonon, de nem volt biztató válasz. aztán így lett a Samsung. ja, meg a bluetooth-hoz ragaszkodtam, és azt az olcsóbbakból rendre kispórolják.

    az ICS egyébként azóta is nagyon faja, nyúzogatom, és másfél hét alatt egy furcsa programbólkilépés volt, más semmi. érzésem szerint a "multitaszk" is jobban működik, már-már hajlandó vagyok elhagyni az idézőjelet is :) korábban nem értettem, hogy 1G RAMnál miért kell folyton kilépni minden programból, most azért lehet jobban váltogatni köztük, úgy, hogy a memóriában maradnak.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #754 üzenetére

    Érdekes, hogy többen többször leírták, hogy a Samsung anyacég nem tehet a magyarországi frissítések hiányáról, hiszen ők az ígért időben kiadták őket. A magyar üfsz mégsem tud semmit. Magyarország és Korea között valahol elveszik az információ. Nem értem, hogy a magyarok miért nem mennek utána a dolognak. Nem unják még a sablonos válaszokat küldözgetni? Ez már szánalmas, hogy nem képesek semmit tenni a magyar ügyfelek érdekében.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • galaxytab

    csendes tag

    válasz Ayanlith #754 üzenetére

    Üdv!
    Kösz, hogy megosztottad a levelezésedet. Mellesleg, "piros pont"? Ugyan miért? Mindenkinek ugyanazt a sablon levelet írják (én is ilyeneket kaptam). Jól fogalmazott itt valaki, nagy ívben tesznek ránk. Én speciel most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Koreában, vagy hol fenében lehet a központjuk, tudnak-e erről a töketlenségről. Ezért aztán ismét levelet írtam, idemásolom. Borítékban is megy pár helyre, ahova nem találtam email címet. Meglátjuk, hátha válasz jön valahonnan. Bocs ha off, elég hosszú - egyébként, akinek van kedve, elküldheti, de biztos lehet jobbat is írni. A levélnek eredetiben még van folytatása, a magyarokkal váltott levelezést idézem, jórészt angolul is.

    Addressed to the following parties:

    SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD.
    Tel: 82-2-727-7114
    Fax: 82-2-727-7985
    www.samsung.com
    Corporate Communications Team
    Samsung Main Bldg. 250 Taepyung-ro 2-ka, Chung-ku Seoul, 100-742, Korea

    CPO Box 170, Samsung Electronics Bldg.,
    1320-10 Seocho-2-dong, Seocho-gu,
    Seoul, Korea 137-857

    Samsung Electronics 94-1 Imsu-Dong Gumi City Kyung Buk Korea 730-350
    samsungpr@edelman.com

    Head Office Samsung Electronics Australia Pty Ltd
    7 Parkview Drive
    Homebush Bay NSW 2127
    Tel: (612) 9763 9700
    Fax: (612) 9764 6440

    Samsung Electronics Magyar Zrt.
    5126 Jászfényszaru, Samsung tér 1.
    1138 Budapest, Dunavirág utca 2. 7. em

    Tisztelt Címzettek!
    Dear Addressees,

    Minden magyarországi Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tulajdonos arra kíváncsi, hogy mikor fog végre megjelenni a készülékre a 4.0, vagy még inkább a 4.1.2-es rendszerfrissítés. A Samsung Electronics Magyar Zrt a készüléktulajdonosoknak sablon válaszokat ad, amelyekből semmi érdemleges nem derül ki.
    All the Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) users are curious about the date when the software upgrade of 4.0 at last will come out or even the 4.1.2 version that is more interesting for me. Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) gives standard answers to the users, without sharing any considerable or useful information.
    Lent idézek a tárgyat érintő levelezésemből, továbbá más érdeklődő levélváltásából. Ezekből kiderül, hogy nem kapunk használható választ kérdeseinkre. A Samsung Electronics Magyar Zrt a fogyasztói, vásárlói megkereséseket nem veszi komolyan. A magyarországi Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tulajdonosokat negatívan diszkriminálja a Samsung.
    Please find below some quotes from my previous correspondences in the subject, and from other emails written by my peers. It makes clear that we do not get any useful answer to our questions. Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) dos not take seriously the complaints of the users/buyers. The hungarian Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) users are negatively discriminated by Samsung.

    - A régiónkra már tavaly megjelent a 4.0, amely tartalmazza a magyar nyelvet, de Magyarországon még mindig nem érhető el hivatalosan!
    The upgraded version of 4.0 appeared for our region already last year, that contains the hungarian languagge (translation), but this is still not accessible in Hungary!
    - A napokban pedig megjelent a Android 4.1.2 Jelly Bean Updates Galaxy Tab 7.0 Plus, azonban ez sem hivatalos Magyarországon!
    And recently the Android 4.1.2 Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) has been published, but this is not an official edition in Hungary!
    http://www.sammobile.com/2013/04/05/samsung-starts-android-4-1-2-jelly-bean-updates-galaxy-tab-7-0-plus/

    A fentiek alapján szíves válaszukat kérem az alábbi kérdésekre:
    Based on above I need your answers to the followings:

    - Magyarországon miért nem jelent meg a hivatalos (KIES) 4.0 vagy 4.1 rendszerfrissítés a Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) készülékre?
    Why neither the (KIES) 4.0 nor the 4.1 upgrade is available in Hungary for the Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tab?

    - Pontosan mikor fog megjelenni a Magyarországon hivatalosan (KIES) a 4.0, vagy 4.1 rendszerfrissítés a Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) készülékre?
    When will the (KIES) 4.0 or the 4.1 upgrade appear for the Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tab?

    - Milyen módon kompenzálják a készüléktulajdonosokat, akik elavult szoftvert kénytelenek használni a Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) készülékükön?
    How will Samsung compensate the owners/users, who are supposed to use the old software on their Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tab?

    Megjegyzem, már a kínai webáruházak is a 40-50 dolláros no name készülékek többségét is legalább a 4.0 verzióval árulják!
    I notice that chinese webstores already sell most of their 'no name' 40-50 dollars costed tabs with at least the 4.0 version.

    - Nem gondolják, hogy nevetséges, hogy egy ekkora cég mint a Samsung LTD arra ösztönzi a magyarországi Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) készüléktulajdonosokat, hogy nem hivatalos magyar nyelvű szoftvert próbáljanak telepíteni, amellyel azonban elvesztik a garanciát, jótállást, ahelyett, hogy végre kiadnák a magyarországi verziót?
    Do not you think that it is ridiculous that such a big company as Samsung Electronics CO., LTD. drives the hungarian Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6210 - Wifi only) tab users/owners to install illegal, hungarian editions that results the loss of the warranty instead of issuing at last the hungarian version?

    A fentiekre adott válaszaik alapján fogok dönteni fogyasztóvédelmi és jogi lépesekről.
    Based on your answer to above I will make my decision about the further steps towards consumer protection or legal authorities.

  • galaxytab

    csendes tag

    válasz Ayanlith #763 üzenetére

    Mindenben egyetértek veled. Az eladáson én is gondolkodom, de előtte még megfrissítem, nem hivatalosan. Ha meg balul sülne el valami (nyilván nem fog), beviszem nekik, és nem is folytatom... ;] Amikor én vettem majdnem egy árban voltak, mivel azonban ez az erősebb, logikus volt ezt megvenni. Ráadásul mindenhol be volt harangozva az ICS. Ki a fene gondolta, hogy kitolnak velünk?

  • Atocha

    senior tag

    válasz Ayanlith #765 üzenetére

    És akkor gondolj bele, aki 135 ezerért vette még megjelenés után 3-4 hónappal...

    Én eladtam és vettem egy 7-es nexust. Mondanom sem kell, hogy teljesen elégedett vagyok vele.
    Ennek ellenére ha szükséges én is aláírok bármilyen petíciót a samsung ellen.

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • Atocha

    senior tag

    válasz Ayanlith #767 üzenetére

    Nem, sőt azt kell mondanom, hogy a 7 plus és a nexus között felhasználói élményben számomra 0 azaz nulla a különbség! Az általad említett görgetési "hibát" nem tapasztalom. 4.2.2 van rajta, megy a ráma vajas érzés, nova launchert használok, 55ft-os akcióban vettem, minden a "fénynél is gyorsabban"-ra van állítva, szóval nekem szépen megy. Viszont az aksi idő az kegyetlen. Volt már könyvolvasással kikapcsolt wi-fi-el - vagy max fél-1 óra net -, 11 óra is az üzemidő. Persze alacsonyhoz közeli fényerőn.
    Ami zavaró hogy a legalacsonyabb fényerő is magasabb mint a 7+-on volt. Nekem bántja a szemem a fény, samun jó volt itt meg már hozzászoktam. Jó lenne azért lejjebb venni. Ezt az egy negatívumot tudom felhozni.
    A samuban lévő gps egy hangyaf*sznyit erősebb volt, de az N7 is tökéletes.

    Én teljesen elégedett voltam a 7+-al és rettenetesen dühös vagyok a samsungra. Megfogadtam, hogy mást nem veszek többet csak nexust, mert ott valamennyire törődnek az emberrel.
    Én mycso leírása alapján felraktam a osztrák romot és már az is elegendő lett volna. Inkább az elv, hogy veszel egy készüléket nem kevés pénzért és nem kapsz frissítéseket, csak fusiba.

    Teljesen egyetértek a fogyasztóvédelemmel, petíciókkal és hasonlókkal, ami szankcionálja a samut!

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • galaxytab

    csendes tag

    válasz Ayanlith #775 üzenetére

    Szia, üdv. mindenkinek!
    Honnan tudtad/érezted meg, hogy válasz jött? :Y Olyan friss, hogy az előbb vettem észre, ma délután jött. Egyelőre a helyiek. Feltételezem, Koreából hiába is várjuk. Lényeg a lényeg, idézem:

    Tisztelt ...!
    Köszönjük, hogy hozzánk fordult.
    Köszönöm eddigi türelmét! Szeretném tájékoztatni Önt, hogy a mai napon visszajeleztek a kóreai központból, ahonnan azt az értesítést kaptuk, hogy a 4.1.2-es szoftver verzió fejlesztés alatt van. A megjelenés időpontja már csak napok kérdése. Szíves türelmét kérném továbbra is! Köszönöm szépen!
    Bízunk abban, hogy válaszunk teljes körű és hasznos volt Önnek. Amennyiben további segítségre van szüksége, az Ön szíves rendelkezésére állunk e-mailben, a honlapunkon megtalálható online chat szolgáltatásunkon keresztül, vagy a díjmentesen hívható 06-80/726-7864-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon.
    Tájékoztatjuk, hogy kérdésének adtunk egy nyilvántartási számot: ... A gyorsabb és hatékonyabb segítségnyújtás érdekében erre is tud hivatkozni következő megkeresésünkkor.
    Üdvözlettel,
    ...
    Samsung Electronics Magyar Zrt.
    Ügyfélszolgálat

    Ennyi idő távlatából azt már nem mondom, hogy jól hangzik, inkább azt, hogy hiszem (hisszük), ha látom (látjuk).

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #778 üzenetére

    Azért az elég jópofa, hogy az egy oldalas válaszukban van egyetlen mondat, ami egyébként csak egy feltételezés.

    No de a szoftverhez szólva:
    Honeycomb:
    A HC-ra okkal mondhatom, hogy egy használhatatlan bughalmaz. Ezen felül lassú, laggoló...
    Akku időben egyébként egész jónak mondható, viszont nincs az az isten, hogy akár 1-2 óra többlet üzemidőért beáldotta az ember a használhatóságot.

    ICS:
    No, igen itt jött a nagy megkönnyebbülés, mert ICS-el ténylegesen olyan érzés volt, mintha egy teljesen új, hardverben 3-4x erősebb táblagépet nyomtak volna a kezemben.
    Akku időben ez szintén jó volt, viszont az ICS-hez tartozó modemek, nekem gyengécskének tűntek, a HC romokban használt modemek erősebbek voltak.
    Csak ugye sajnos hivatalosan kis hazánkban erre is jó sokat kellett várni, illetve még mindig nem minden variánsra elérhető.

    JB:
    Itt már a kinézet is nagyban változik, ez sokak számára idegen, sokan pont e miatt tértek vissza régebbi ICS romokra. Szerintem szokható, sőt nekem könnyedebbé, átláthatóbbá teszi a használatot.
    Sebességben, bár hihetetlen, de még rádob az ICS romokra, sőt akku időben sem marad el tőle, talán a HC romok üzemidejét is simán hozza.
    Ami még fontos, hogy a JB alatt alkalmazott modem, már jóval erősebb az ICS romokba épített modemeknél, így mondhatni ez a tökéletes variáns, erre a táblára.
    FC, fagyás, random restart nincs. (soha)

    Röviden, tömören így fest a 7plus szoftverileg, mindenképp érdemes majd a JB-t használni.
    Bár nem kell egetverő változásokat várni az ICS-hez képest, azért úgy érzem, egy picit mindenben jobb a JB.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #791 üzenetére

    Nem tehetünk semmit, mert nincs semmi eszköz a kezünkben. Senki sem garantálta a frissítést. Csak mint lehetőség létezik.
    Emiatt rossz hírét nem keltheted a cégnek, mert akkor már megáll a hitelrontás jogi tényállása.
    Ennyi. Ha nem tetszik ez az állapot, akkor el kell adni, és olyat venni, amin garantált a frissítés. Pl. Nexus.

    [ Szerkesztve ]

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #793 üzenetére

    "A szabad véleménynyilvánításhoz azonban mindenkinek joga van."

    Ez igaz, de nem jelenti azt, hogy bárkire bármit mondhatsz. Nagyon kell vigyázni vele, mert ha valamit tényként állítasz, de azt nem tudod alátámasztani, bizonyítani, akkor az máris rágalmazás. Vagyis a szólásszabadság egy olyan alkotmányos alapjog - ha még most is létezik ilyen - amit nagyon sokan emlegetnek úgy, hogy fogalmuk sincs a jelentéséről.

    "Kérdés: Magyarországon egyébként szinte mindenki a fogyasztó/vásárló ellen van vagy csak nekem ennyire rosszak a tapasztalataim?"

    Elvileg nem, csak még nincs a fejlett nyugati társadalmakéhoz hasonló szinten a fogyasztóvédelem. És sajnos a társadalmi igény sem mutatkozik meg rá olyan erősen, mint Nyugat-Európában.
    Gyakorlatilag, kevés kivételtől eltekintve, nekem is csak rossz tapasztalataim vannak, sajnos.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #797 üzenetére

    Nekem a Tab 3 bejelentése tette biztossá, hogy nem fogunk JB-t kapni. Hogy miért? Pontosan azért, amit írtál. Ha a régebbi készülék is megkapná a JB-t, akkor ki venne Tab 3-at? Saját új termékének hülye lenne konkurenciát állítani, házon belül, egy régebbi termékkel.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • Atocha

    senior tag

    válasz Ayanlith #800 üzenetére

    Nem akarok politizálni, de ezzel a birka, mindent eltűrő, lenyelő néppel mint a magyarral, BÁRMIT meg lehet csinálni és ezt ŐK nagyon, nagyon jól tudják.

    Szóval szerinted..... ?

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #800 üzenetére

    Egyrészt az van, amit Atocha írt. Másrészt a jobb életszínvonalon élőket nem kell efféle trükkökkel rávenni az új eszköz megvásárlására, mert ők megtehetik, (és meg is teszik) hogy inkább új tabletet vesznek.
    Sajnos a sokak által sokszor emlegetett tudatos vásárlói magatartás és az érdekeinkért való határozott kiállás nem elegendő Magyarországon, mert a törvények nem a fogyasztót - és a fogyasztói társadalom terjedését - védik, hanem a multit. :W :O

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #805 üzenetére

    Már többször leírtam és most is, hogy picit túl van lihegve ez a garancia dolog.

    1, ha megvan az eredeti rom
    a, lementve
    b, pl. a samfirmware.com -on eredeti formában
    akkor az 100%-osan visszaállítható.

    2, főleg a szolgáltatók háklisok, mert ott a velük kötött szerződésben benne szokott lenni, hogy csak a saját szoftverük lehet rajta
    a, a google android, mint nyílt forráskódú oprendszer, megengedi, hogy bármilyen a készülékre való szoftver használható, viszonta garanciális javítást, nem a szolgáltató, hanem minden esetben samsung szerviz végzi és ők picit nyitottabban állnak a dologhoz --> bár nyilván függ a szervizes hozzáállásától, de azt szokták mondani, ha nem custom, hanem gyári rom van rajta, akkor az OK
    b, mivel erre is él a prémium garancia és hívható helyszíni javítás, ezért a saját lakásodban, egy szervizes fogja ezt a műveletet végezni --> ebből kitalálható, hogy azért talán nem annyira kötöttek a szabályok

    Amiért harapnak, az a ROOT-olás.

    Tehát összefoglalva, garanciális probléma esetén:
    - célszerű a gyári állapotába visszaállítani (ami könnyen megtehető a szükséges előkészületek elvégzése után)
    - érdemes a helyszíni javítást kérni (családiasabb a légkör, meg ugye egy tapodtat sem kell mozdulni otthonról a garanciális ügyintézéshez)

    Nyilván ez ismét csak egy irány/javaslat, én e szerint használnám. :U

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #858 üzenetére

    Szerintem szoftveres. Nekem is csinálja. Egy RAM ürítés segít rajta, ideig - óráig.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #858 üzenetére

    3.2 alatt igazából semmit nem tudsz csinálni, hogy jó legyen, az a rom egy kalap sz@r.

    Mivel, ha jól tudom neked p6210-ed van, így az EFS mappa lementése, nálad nem játszik.

    Nagyjából ez a teendő:

    1, letöltöd az angol vagy orosz 4.1.2-t
    2, mindent lementesz a tabról
    3, csinálsz egy gyári visszaállítást
    4, felrakod a romot a leírtak szerint (tabot download módba rakod, a letöltött fájlt kicsomagolod és a benne lévőt az ODIN --> PDA részébe tallózod, majd összekötöd a géppel a tabot --> ekkor telepíti a szükséges drivereket, majd start --> ekkor feltolja az új szoftot és a végén újraindul --> ekkor lehúzható a tab a kábelről)
    5, az első indulás elég hosszadalmas lesz, esetleg ha vártál 5-10 percet és nem indulna el, csak befagy a logónál, akkor kikapcs, majd elindítod RECOVERY módba (szintén a leírtak szerint) és csinálsz egy "data wipe/factory reset" -et.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • janngson

    csendes tag

    válasz Ayanlith #864 üzenetére

    Ezen az oldalon korrektül le van írva:

    http://androidromupdate.com/2013/05/14/upgrade-samsung-galaxy-tab-7-0-p6210-wifi-jelly-bean-update/

    Megpróbálom leírni, hogy hogyan csináld (Felelősséget nem vállalok az eszközben, vagy esetlegesen bármiben bekövetkező károsodásokért. Ugyan hivatalos firmware-t raksz fel, viszont nem a régiódnak megfelelőt, nem hivatalos úton, ezért ha gond van, a garanciád ugrott valószínűleg.):

    0. Legyél biztos benne, hogy P6210-es tableted van! (Ha más tablet-hez való firmware-t (operációs rendszert) telepítesz, akkor nem fogsz örülni az eredménynek.)

    1. Töltsd le a Kies nevű programot ( http://www.samsung.com/hu/support/usefulsoftware/KIES/JSP ). Telepítsd, majd uninstalláld. Így fenn lesznek a szükséges driver-ek a PC-den, viszont nem fog bekavarni a Kies a rendszer telepítésébe. Nem feltétlenül muszáj törölni a Kies-t, de ha fenn hagyod, akkor legyél biztos benne, hogy nem fut.

    2. Töltsd le az Odin nevű programot:

    https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D581913%26d%3D1304094576&ei=agzXUbywKOmH4AT7g4H4Aw&usg=AFQjCNF7sF0f2yJp0IxHp1ISlP2fzGKhtw&sig2=mK4DVMb1CEmLJu9SoWkW2g&bvm=bv.48705608,d.bGE&cad=rja

    3. Töltsd le a megfelelő hivatalos firmware-t a PC-re. A legfrissebb Jelly Bean 4.1.2 rom orosz. Ez az: http://www.hotfile.com/dl/232240892/2150608/P6210XXMF1_P6210SERMF1_SER.zip.html

    Ha szívesebben telepítenéd a régebbi UK romot, akkor ezt töltsd le (ez is 4.1.2 jelly bean):
    http://www.hotfile.com/dl/222509577/9563a24/P6210XXMD3_P6210OXAMD3_XEU.zip.html

    Minden ROM (=firmware, =operációs rendszer, =Android) tartalmazza a magyar nyelvet is, amit első indításkor majd be tudsz állítani. Valószínűleg nagy különbség egyébként nincs az orosz és a brit romok között. Én most a britet használom és eddig nem volt gond. Szóval válaszd ki, amelyiket akarod.

    4. Indítsd újra a PC-t a biztonság kedvéért. (Ez nem feltétlenül szükséges.)

    5. Állítsd le a vírusirtó programot, vagy inaktiváld a funkcióit. Elvileg bekavarhat a firmware telepítés során.

    6. Indítsd el az Odin nevű programot (miután winrar-ral kicsomagoltad): A "Odin3 v1.85.exe" fájlra kattints jobb egérgombbal és futtasd rendszergazdaként.

    7. Miután TELJESEN feltöltötted a tabletet, kapcsold ki. Ezután tartsd lenyomva a kikapcsoló és az alsó hangerő szabályozó gombot. Ekkor be fogsz menni „download” módba. Ezután mond neki, hogy OK, biztos. (Fel, vagy le gomb, nem emlékszem. Mindenesetre csak 1 opció van, mást azon túl, hogy kikapcsolod nem tudsz csinálni, tehát ezen a ponton kárt se tehetsz semmiben.)

    8. Csatlakoztasd a tabletet USB porton keresztül a PC-hez. (Megbízható port legyen.) Ha minden OK, akkor az Odin ID:COM bal szélső mezejében megjelenik valami felirat, ez jelzi, hogy az Odin látja a tabletet (sárga háttér szokott lenni). Ha nem jelenik meg semmi, akkor húzd ki az usb portból a kábelt és pár másodperc múlva dugd be.

    9. Ez most NAGYON FONTOS: Ez az a pont, ahol komolyan el lehet szúrni az egészet, de ha figyelsz nem vészes:
    - Kattints a PDA gombra, és tallózd be az előzetesen kicsomagolt (winrar-ral), korábban letöltött firmware-t. Ha az orosz romot töltötted le, akkor a fájl neve ez: „P6210XXMF1_P6210SERMF1_HOME.tar.md5” Ha a britet, akkor ez: ”P6210OXALPN_P6210XXLPN_HOME.tar.md5”
    - Ellenőrizd, hogy a „Re-Partition”-nál NINCS pipa. Ott csak akkor kell pipa, ha az adott rom-hoz tartozik .pit fájl is. Ezekhez nem, szóval nincs pipa!
    - Az „Auto reboot” és a „F. reset time” mellett LEGYEN pipa. (Alapból van.)
    Tehát, elvileg semmit nem kell átállítani, csak ellenőrizni, hogy tuti így van-e.
    - Akkor még egyszer ez a rész:
    - PDA gomb, majd a „.md5” kiterjesztésű fájl-t betallózni.
    - pipákat ellenőrizni

    10. Ha ez mind megvan, akkor ideje megnyomni a Start gombot. Ezután dolgozik 5-10 percig.

    11. Ha minden jól megy, a tablet feláll a Jelly bean-nel. Sokan javasolnak rendszervisszaállítást ezután közvetlenül. Ezt végezheted a rendszeren belülről, vagy a lent leírt módon is.

    12. Előfordulhat, hogy csak a Samsung logó villog, és folyamatosan ugyan az ismétlődik. Ezt hívják bootloop-nak. Ez nem probléma. Könnyen megoldható. A kikapcs+felső hangerő gombbal be tudsz menni a recovery módba, ott válaszd ki először a „wipe cache”-et, majd a „wipe data/factory reset.”-et. Itt, mond hogy OK (sok no után van). Ha végzett, válaszd ki a „reboot”-ot. ((Egyébként a hangerő gombokkal tudsz lépkedni és a kikapcs gombbal kiválasztani dolgokat.)) Elvileg ez megoldja a problémát. Ha nincs bootloop, akkor is javasolt ezt is elvégezni, mint fent írtam. A lényeg, hogy ezzel a folyamattal a telefon/tablet minden korábbi adata törlődik, beállítások is és a régi programok maradékai. (Ez a rendszervisszaállítás.)
    Ha ez sem segítet, próbáld meg újra felrakni a firmware-t, vagy próbálj másikat felrakni, hátha. Ha download módba se tudsz bemenni, akkor gáz van.

  • janngson

    csendes tag

    válasz Ayanlith #866 üzenetére

    Én még olyat nem csináltam, root biztosan kell hozzá. A fő gond az, hogy hivatalos magyar 3.2, vagy egyáltalán akármilyen letölthető magyar firmware nincs a P6210-re (én legalábbis nem találtam), így ha egyszer felrakod a Jelly bean-t, vagy bármit, az eredeti állapotot nem lehet visszaállítani. Én abban bízom, hogy ha esetleg garancia kell, akkor elvileg a szervíznek kell bizonyítani, hogy a szoftver módosítás vezethetett a hibához, ami ha a készülék nem volt root-olva, szerintem nehezen bizonyítható (mivel tuti nem úgy van). A root-tal az a gond, hogy a flash counter el kezd pörögni és ha a szervíz látja, hogy az nem ok, tuti bukott a garancia.
    Viszont összességében, ha tönkre is menne mondjuk holnap a tabletem, még így is jobban jártam, mivel már majdnem 1 éve lecseréltem azt a fos Honeycomb-ot és legalább ezidő alatt jó volt a felhasználói élmény. A jelly bean meg nagyon jó. A Honeycomb-hoz képest nagyon durva lesz a különbség (csak képzeld el, hogy nem akad sehol).

  • Ayanlith

    tag

    válasz Ayanlith #866 üzenetére

    Illetve elvileg van arra mód, hogy olyan szinten visszaállítható legyen a dolog, hogy nem veszik el a garancia. Én leginkább ilyen megoldásnak örülnék, lévén, hogy még több, mint 14 hónapig garanciális a készülékem.

    Szerk.: Az akadások még hagyján a mostani szoftverrel, a sok nagyobb bug ami egyszerűen idegőrlő tud lenni.

    Még egy megjegyzés: Nem könnyítik meg az ember dolgát, azért mennyivel jobb lenne, ha egy tabletre is úgy lehetne rendszer telepíteni, mint ahogyan egy számítógépre.

    [ Szerkesztve ]

  • janngson

    csendes tag

    válasz Ayanlith #868 üzenetére

    Nem tudok róla, hogy lenne biztos megoldás a garanciavesztés elkerülésére. Ha nem root-olsz és azért gyári hivatalos firmware-t telepítesz, akkor biztos nem az okozza a gondot és szerintem ki lehetne verni a szervízből a garanciát.
    Egyébként más készüléknél jó esetben elérhető magyar rom és akkor, ha azt felrakod és a flash counter alapálláson van, akkor a garancia gyakorlatilag biztosan visszatért.

    Azért felháborító, hogy ennyire nem képesek Magyarországon frissítést kiadni. Gyakorlatilag ha maradsz az eredeti rom-nál, akkor egy Concorde Tab Speed is sokkal jobb, mint a P6210. Sőt, kb. akármelyik olcsó tablet jobb. Egyszerűen a Honeycomb teljesen elront egy amúgy teljesen jó hardware-t.

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ayanlith #875 üzenetére

    Szerintem a backup-ot megtudod csinálni simán, azt jó elrakod valahova.

    Illetve a 4.1.2 felrakása is egyszerű, azt is megtudod csinálni simán innen fórumos segítséggel. :U

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • galaxytab

    csendes tag

    válasz Ayanlith #771 üzenetére

    Na, a nagyanyjuk térdekalácsát, vagy mit... :(( Úgy néz ki, mégis csak megtaláltuk azt a koreait, aki megszánta a magyar usereket. Hát igen, ez hiányzott neki. Sziasztok!

  • galaxytab

    csendes tag

    válasz Ayanlith #890 üzenetére

    ..."a Galaxy Tab 3 7.0-át is kenterbe verő készülékünkkel." Ahogy mondod, tényleg érdekes. Szóval, hirtelen minden szempontból felértékelődött a kütyünk. Üdv!

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #923 üzenetére

    B@sszus! Ezt mindig elfelejtem. :W
    Sajnos ez így van.
    Akkor marad a root és a Titanium.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • air

    nagyúr

    válasz Ayanlith #926 üzenetére

    Mivel a 6210-re már kint van, várható, hogy a 3G-s verzió is hamarosan megkapja.

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Új hozzászólás Aktív témák