Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gybalint

    csendes tag

    válasz kungzi #16788 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Igen, a wifi újra kapcsolódik, amint unlockolom a screent, ez szerencsére nem gond. Csak nem értem azt, hogy ha a 3G meg a gprs alapból tovább megy a screen lockolása után, akkor a kisebb teljesítményű wifi miért nem? Ha energiacsökkentés a cél, akkor pont az lenne az értelmes, ha wifi érzékeléskor automatikusan lekapcsolná a 3G-t és egyéb data connection-öket, és csak a wifit tartaná bekapcsolva, majd a wifijel megszűntével automatikusan visszakapcsolná azokat. Szerintem. Én ezt alapfunkciónak érzem okostelefonoknál, hiszen a cél kettős: 1) minimalizáljuk az energiahasználatot 2) minimalizáljuk a költségesebb mobilinternet forgalmat. A wifire kapcsolódás mindkettőt kielégíti.

    Egy másik érdekesség számomra:

    Az egyes notificationökhöz (új üzenet, sms, emlékeztető stb.) nem rendelhető ismétlési funkció. Kapok egy új üzenetet, és ha elsőre nem hallom meg, akkor csak akkor veszem észre, ha egyébként ránézek a telefonra. A megboldogult symbianos Nokia E71-emre is volt már alkalmazás, ami végtelenül egyszerű, de átlátható formában lehetővé tette az egyes értesítésekhez reminder beállítását meghatározható gyakorisággal (én 3 percre állítottam). Ez megint csak egy teljesen alap dolognak számít nekem, hozzátéve, hogy a 2004-ben használt Samsung csúszka telefonomon alapból volt ilyen funkció. Ez szerintem egy olyan lehetőség, amit 10 emberből 10 ember használna, tehát fontos. Némi túlzással ez majdnem olyan, mint ha az egyes csengőhangok csak egyszer szólalnának meg, majd utána csak némán mutatná, hogy hívásunk van, aztán vagy észrevesszük, vagy nem. Értesítések lehetnek annyira fontosak (sőt), mint az egyes hívások.

    Amennyire tetszik az omnia7 letisztultsága, pontossága és gyorsasága, annyira nem értem, hogy a professzionalizmusnak ezen szintjén miért férhetnek be ekkora alaphiányosságok.

Új hozzászólás Aktív témák