Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6268 üzenetére

    @amtibacsi: Igen, pont ilyen félelmem van a gyárinak mondott Ali-s akkukkal kapcsolatban, vagy ami még rosszabb, hogy működik, de tönkrevág valami mást.

    @Prien: Nem tudom miért feltételeztem alapból, hogy a szerviz már nem foglalkozik ezzel, de javaslatodra írtam nekik és 15e-ért kicserélik. Le is adom még ma. Köszi a tippet! :)

    Korábban szinte soha, az utóbbi fél évben viszont előfordult, hogy töltés közben is szólt róla 1-1 meccs, de nem számottevő alkalommal. Egyébként teljesen kiment a fejemből, hogy ebben Li-polymer akku van és nem Li-ion, pedig ennek valóban nem tesz jót a használat közbeni töltés. Érdekesség, hogy a Zenbookban is polymer akku van, de itt alapból van egy szoftver, ami képes 58-60% és 78-80% között tartani az akkut, hogy növelje az élettartamát, pont a melegedés elkerülésével. Illetve a párom előző telefonja (Huawei P10) is polymer akkus, ami meg 2 év után púposodott fel annyia, hogy a masszív fém készülékház miatt a kijelzőt tolta ki előre döbbenetes módon. Pedig azt nem használta töltés közben.

    Szép kilátások valóban, de azért hozzá kell tegyem, hogy 6,5 év egy sokat használt akkutól elég szép élettartam, kiegyezek vele. Persze jobb lenne, ha ma is kb 2 mozdulat lenne bárkinek a csere, de jelenleg más irányba halad a piac és nincs nagy választásunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák