Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgabesz55

    kezdő

    Pont ma filóztam azon, hogy vajon használja-e még valaki ezt a tabot 2020-ban és örömmel látom, hogy igen. A mai napig imádom, mondom ezt úgy, hogy teljesen képben vagyok a mai legmodernebb készülékekkel is.

    Nyilván változtak a felhasználói szokásaim és amire 2014-ben vásároltam, már alkalmatlan, de azért döbbenet, hogy még ma is hűen szolgál. Messze nem vártam ennyit...

    A kis tábla élete pár sorban:
    1. 2014-ben irodai pötyögős melóhoz vettem, a mobilitás növelése érdekében. Tökéletesen megállta a helyét és azért akkoriban ez a kinézet+kijelző kb a legjobb volt a piacon, de sok mai gépet is felülmúl.

    2. Még abban az évben volt garanciában alaplap, akksi és töltő csere. Összecserélték a töltőkábelt csomagoláskor és az kinyírta a gépet.:( Mentségükre szóljon, hogy 2 nap alatt megoldották és ezután 3 évig használtam napi szinten melóra és tartalomfogyasztásra hiba nélkül.

    3. Meló fejlődött, igények mások lettek, beszereztem egy brutál, de könnyen hordozható laptopot, a tab meg ment egy évre a fiókba. Pár havonta azért elővettem bejáratni.

    4. Gondolkoztam 2018 vége felé egy új masinán, hogy legyen min lesnem a meccseket (áldassék az élő TV stream :R ), de végül leporoltam ezt. Szereztem egy új bronz keretet, amit lecseréltem, kukáztam egy halom felesleges appot, felment rá a Digi, Horizon Go, Netflix, YT prémium és azóta szinte mindig jön velem, ha meccsnap van, vagy utazunk.

    Én meghagytam a gyári 6.0.1. androidot, ami teszi a dolgát. Nem mondom, néha megröccen és ritkán van bug is, de az élő HD streamet simán viszi, 4K videókkal sincs baja YT-on, a kijelzőnek eddig semmi baja és az akksi is jól bírja. Komoly munkát, közösségi médiát és a netbankot már nyilván nem ezen végzem (biztonsági okokból), de tartalomfogyasztásra máig kíváló kis gép.

    Amire szeretnék rámutatni, hogy tök felesleges mindig a legújabb dolgokra elszórni a pénzt. Kivétel, ha a munkád megköveteli és tényleges(!) előnyt/megtérülést jelent, legyen az anyagi vagy időbeli. Kis odafigyeléssel és tudatos vásárlással hosszú évekig használhatóak ezek az eszközök, még a mai brutális technológiai avulás mellett is. A tavaly vásárolt galaxy S10-em ugyanez a kategória szerintem, főleg a minap bejelentett 3 android főverzió támogstással.

    +1 A mai napig van 100 ezer Ft körüli tablet a piacon, ami mindenben rosszabb, mitn ez a gép (főleg kijelzőben), miközben ezért max 35 ezer Ft-ot kapnék. #idotallosag #ostobasag :Y

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6226 üzenetére

    Kíváncsi lettem és elkezdtem figyelni az akksit. A mostani teljesítménye:
    Üzemidő: 3 nap 2 óra 27 perc - Kijelzó idő: 3 óra 27 perc

    Végig hálózaton és Wi-Fin volt, de a mobilnetet nem használtam.
    Megnéztem egy meccset HD streamen, 1 óra youtube aktív kijelzővel és 1 óra lezárt kijelzővel, plusz böngészés chromeban. Ami megdöbbentő volt, hogy a Horizon Go, amin a meccset néztem, összesen csak 1,4%-ot fogyasztott.

    A hálózat és a tétlen mód összesen 7%-ot emésztett fel, ami szerintem elég jó, a kicsit több, mint 3 nap alatt. Most merült le, csinálok egy teljes feltöltést és holnap megnézem mit produkál egész napos nyúzás alatt.

    Van valami program, amivel meg lehet megnézni, hogy milyen állapotban van az akkumulátor? Kapacitás, töltési ciklusok, stb...

    A szoftveres részéhez egyszer sem nyúltam, mert a hétköznapi használatban eddig oké volt a gép, még így kicsit belassulva is. Ez a lassulás is inkább pillanatnyi megröccenés 1-1 weboldalnál. Viszont ez nem csak a gép hibája, mivel ezzel is foglalkozva látom, hogy mennyi botrányosan vagy egyáltalán nem optimalizált oldal van.

    Viszont 5.0 alatt emlékeim szerint is fürgébb volt.

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz zseko #6228 üzenetére

    Most, hogy mondod az appban tényleg nem opció már a 4K, de ez fel sem tűnt eddig.:))
    Böngészőben ugyan elindul, de élvezhetetlen. Érdekes, mert anno ezen néztem az Avatart 4K-ban és nem volt gond. Most letöltöttem egy 4K tesztvideót és elindulni sem hajlandó.

    Na mindegy, szerencsére az általam fogyasztott tartalmakhoz bőven elég a 1080p is egyelőre. :)

  • rgabesz55

    kezdő

    Nagyon nagyok vagytok! Tudom, hogy béna, de fel sem merült bennem a repülő üzemmód eddig, mivel elvoltam az üzemidővel. 2 éve viszont nem használom hálózaton a masinát, ezért adta volna magától... :))

    Viszont így, hogy pár napja repülőbe tettem, az "ok" állapotról brutál jó lett az üzemidő :D

    Ami nekem anno sokat dobott 6.0 alatt a sebességen, hogy letiltottam a sok vacak törölhetetlen alkalmazást (Flipboard, NYTimes, Telekomos vackok...) és korlátoztam egy csomó appot ésszerűen.

    Pont ma mérlegeltem, hogy mivel meddig számolok tech eszközöket illetően, mikor és miből kell újat beszerezni. Szerintem ebben még benne van 1-2 év bőven, de tényleg csak tartalomfogyasztásra korlátozva.

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    A szeptemberi akku dícséretem most visszanyalt. :) 6,5 év után elkezdett púposodni az akku. Először enyhén éreztem a hátlapon, de tagadásban voltam máig. :D Ma viszont állandó újraindulást is produkált, ezért szétszedtem és sajnos szemmel is jól látható a púp az akkun.
    Van tipp, hogy honnan érdemes beszerezni újat?
    Alin 4-5 ezer körül futnak gyárinak mondott darabok, itthon árulják néhányan ugyanezt és utángyártott akkut találtam még kb kétszer ennyiért. Az ár kevésbé, a megbízhatóság annál fontosabb lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6268 üzenetére

    @amtibacsi: Igen, pont ilyen félelmem van a gyárinak mondott Ali-s akkukkal kapcsolatban, vagy ami még rosszabb, hogy működik, de tönkrevág valami mást.

    @Prien: Nem tudom miért feltételeztem alapból, hogy a szerviz már nem foglalkozik ezzel, de javaslatodra írtam nekik és 15e-ért kicserélik. Le is adom még ma. Köszi a tippet! :)

    Korábban szinte soha, az utóbbi fél évben viszont előfordult, hogy töltés közben is szólt róla 1-1 meccs, de nem számottevő alkalommal. Egyébként teljesen kiment a fejemből, hogy ebben Li-polymer akku van és nem Li-ion, pedig ennek valóban nem tesz jót a használat közbeni töltés. Érdekesség, hogy a Zenbookban is polymer akku van, de itt alapból van egy szoftver, ami képes 58-60% és 78-80% között tartani az akkut, hogy növelje az élettartamát, pont a melegedés elkerülésével. Illetve a párom előző telefonja (Huawei P10) is polymer akkus, ami meg 2 év után púposodott fel annyia, hogy a masszív fém készülékház miatt a kijelzőt tolta ki előre döbbenetes módon. Pedig azt nem használta töltés közben.

    Szép kilátások valóban, de azért hozzá kell tegyem, hogy 6,5 év egy sokat használt akkutól elég szép élettartam, kiegyezek vele. Persze jobb lenne, ha ma is kb 2 mozdulat lenne bárkinek a csere, de jelenleg más irányba halad a piac és nincs nagy választásunk.

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz sanoma01 #6270 üzenetére

    5 nap után kaptam egy sms-t a Samsung szerviztől, hogy "nem történt javítás" és vigyem a gépem. Azaz hiába adtak mailben típusszám alapján ajánlatot, nincs és nem is lesz már akku. :C
    Rendeltem kb egyből egy német utángyártott verziót, Alit nem volt kedvem kivárni.
    Szóval én is saját magamnak cserélem, majd beszámolok az eredményről.

    @Prien
    Én még li-ionost nem láttam púposodni, de jó tudni, hogy egyikkel sem lehet kimaradni a "jóból". :D

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6273 üzenetére

    Nem nehéz egyébként. A hátlap pikk-pakk lejön, egy műanyag gitárpengetővel sérülés nélkül megoldható. Az akkut meg négy csavar tartja és 3 kábelt kell kihúzni, aztán bedugni.

    Korábban már kicseréltem a bronz keretet egy Aliról rendelt darabra, mert nagyon lepattogott a festék addigra és zavart. Az valamivel bonyolultabb volt, de van hozzá Youtubeon segítség. A sim és microsd ajtókat is cseréltem, ezt külön kellett megrendelni, mert nem része a keretnek. Azóta csodásan néz ki a gép, a mai napig imádom ezt a designt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6276 üzenetére

    Nincs ragasztva se a hátlap, se a keret. Ez még nagyon könnyen szerelhető típus.

    A hátlap a műanyag kereten látható halvány szürke rész apró lyukainál kapcsolódik. Leszedni úgy érdemes, hogy egy saroknál körömmel óvatosan alányúlsz és egy vékony, lapos műanyag tárgyat úgy 1 cm-re betolva végighúzol a szélén. Sorban kipattannak a kapcsok és lent is van a hátlap. Fontos, hogy amíg nem pattant ki több ilyen kis kapocs, addig ne próbáld feszegetni, mert eltörheted. Elsőre talán ijesztő hallani a "ropogást", de nem okoz semmi gondot. Visszafelé meg a helyére illeszted a hátlapot, végig simítod a kezeddel a széleit és kész is van.

    Persze amíg nincs baja, addig nem ajánlott szétszedni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz zseko #6274 üzenetére

    Na igen, első alkalommal én is majdnem így jártam, de találtam egy videót, amiben elmagyarázták, hogy több ponton kell kipattintani a kapcsokat és csak utána szabad elemelni a szélétől a hátlapot, különben eltörhet.

    Nekem is az a gondom, hogy a 7-es szériát leszámítva egyikre sem cserélném le ezt. Viszont kell az amoled (megszerettem), szóval csak a 7+ jöhet szóba. Amennyit dolgozom talán meg is érdemelném, hogy meglepjem magam. Még valami bullshit dumát is tehetnék mellé, hogy majd így meg úgy használom munkára is, hogy racionálisabbnak tűnjön a döntés, de ordas nagy kamu lenne. Hiába jó, ennyiért inkább nem kell :N

    [ Szerkesztve ]

  • rgabesz55

    kezdő

    Ma megtörtént az akku csere, kb 15 percet vett igénybe és minden jól működik.
    Kiderült, hogy a "német" utángyártott akku is Made in China, szóval Aliról is rendelhettem volna fele ennyiért. Cserébe viszont az 5. munkanapon ideért, szóval nincs bennem tüske.

    Most 300e a tab S7+ wifis modell ára. Közeledünk. :DD

  • rgabesz55

    kezdő

    válasz Prien #6283 üzenetére

    Accubattery szerint: 7486mAh

    Használatban teljes töltöttségről 20%-ra (repülő üzemmódban, wifin) 20ó 48p kellett, amiben 6ó 54p (5186mAh) kijelző idő volt.

    Ez a kb. 7 óra javarészt Horizon Go TV, egy kis Youtube, app frissítések (13) és fél órán át még beállítottam ezt-azt.

Új hozzászólás Aktív témák