Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luser2000

    addikt

    válasz Kviky #619 üzenetére

    A gyári billentyűzet szerintem kifejezetten stabil.
    Nekem soha semmilyen probléma nem volt vele, hogy leesne, eldőlne, stb.
    (Nem is hallottam ilyenről).
    --
    Szerintem egy ultrabook jobb megoldás lenne. Talán abból is van rajzolós fajta. (Vagy egy MS Surcafe). Kicsit más liga, de iskolai célokra szerintem jobb, kényelmesebb. A Tab S/ lehet túl sok kompromisszumot jelentene.

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

  • mave13

    őstag

    válasz Kviky #619 üzenetére

    Hát, ha nem kell olyan progi az egyetemen, ami Win10-et igényel, akkor csak ajánlani tudom.
    A gyári billentyűzetes tok ugyan drága, de nagyon jó. Simán lehet rajta gépelni, egyedül az Ű helyét kell szokni. West tudja is magyarosítani, ha kell. Egyáltalán nem gyenge, én megvétel után feltettem a (tiszta, ablakomóval lepucolt) hátlapra, azóta is fennt van szerintem, egyszer sem esett le, és nem is fáradt el (egyébként nem mágneses). A tollhoz amúgy is kb. kötelező, ha nem akarod elhagyni.
    Én szakvizsgára készüléshez használtam, és csak azért adtam el, mert a DICOM leletező programok Win10 only kialakításúak, legalábbis, amiket én használok.
    Sajna nem tudok rajzolni, de egyszer egyik haverom kezébe adtam a cuccot, hogy akkor hajrá, nagyon tetszett neki, pár skicc után olyat rajzolt, hogy az arcomat letettem.
    Akku jól bírja, normál használat mellett egy napot röhögve bír.
    A Dex nagyon jó, ha kicsi volt a kijelző, rádobtam egy Type-C - HDMI/VGA átalakítót, és már ment is a kép a monitorra. Igaz, én magában is csak Dex módban használtam, a sima tablet mód nem jött be.

    Ha esetleg más, kicsit nagyobb cucc is szóba jön, akkor érdemes körbenézni laptop fronton is. Kifogtam egy HP EliteBook x360 1030 G2 gépet, és azt kell mondjam, bár nagyobb, de jobban szeretem, mint a Tab-ot. Azért ritkán volt némi kűzdelem az androiddal, néha nagyon nem logikus. A tabletből egyedül az akkuidő hiányzik. A súlya kicsit több, azt hiszem, a Tab a billentyűzetes tokjával 900 gramm körül van, az EliteBook meg 1300. Hátizsákban kb. tökmindegy.
    Van a laptophoz tollam, és annak az érintőkijelzője is Wacom rendszerű, mint a Tab-é, rajzolni tök jól lehet rajta, igaz a tablet praktikusabb. Kb. ugyan ez lehet igaz az Envy, Pavilion, ProBook x360 szériákra is. Hardveraprón néha nagyon jó ajánlatokba lehet belefutni.
    Vagy, ahogy más is javasolta, egy Surface, bár szerintem az irreálisan drága, ha újszerűt akarsz, és hát a support ki tudja milyen.

    Esetleg még iPad (pro), bár az nagyon drága, meg a kiegészítők is, és az iOS hülyeségeit én pl. ki nem állhattam anno, el is adtam.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák