Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vasgyuszi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van valami infó arról, hogy mikor jelenik meg a Tab2 (P5100/P5110) utódja? Talán a tavasz folyamán?
    Most 250 Euróért van WiFi-only, 16 gigás verzió, ami nekem kocsiban gyerekkel filmnézetésre tökéletesen megfelelne, de ha egy-két hónap csuszással ez az ár még lejjebb is mehet, akkor én tudok várni. Szerintetek?

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz szilacus #257 üzenetére

    Köszi a választ! Titkon én is erre számítok. Mivel nem létszükséglet ez a Tab (majd az lesz, ha elkezdem használni...) nem lesz meg az az elony, hogy a megvételtol számítva annyira elkezdem használni, hogy egy esetleges közelgo árcsökkenést behozzon az idoközbeni használati érték. De ha úgysem meg nagyon 250 alá, akkor olymindegy.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz delbarta #201 üzenetére

    Sziasztok,
    üdv a klubban! Nagynehezen, egy hét után végre megjött az én deszkám is. €249ért, a BASE nevu szolgáltatótól, de maga a ke´szülék szerzodésmentes, független és csak Wifi-s.

    Ez van rajta: P5110XWALD2 (4.0.3) - Netherlands April 2012 (Official)
    Hagyjam így (merthogy a SW-Update cseszik bármit is felajánlani - Keine Update verfügbar),
    vagy tegyek rá ezt:
    P5110XXBLH4 (4.0.4) - Nordic countries August 2012 (Official)
    vagy talán ezt: P5110XXCLK7 (4.1.1) - France November 2012 (Official)

    A régiókban mindegyik verzióban benne van Németország.

    Egyébként mibol lehet észrevenni, hogy a hardveres gyorsítás videólejátszásnál nem muködik? Ez fontos, mert legfoképpen autósmozizásra vettem (gyerek), meg magamnak internetes tartalomfogyasztásra.

    Kösöznettel,
    vasgyuszi

    U.i.: tokokból ezeket céloztam meg:
    [link]

    [link]

    Szerintem az elso lesz, mert nem látom a 12 Euró különbséget a második javára.

    [ Szerkesztve ]

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz Peddy789 #289 üzenetére

    Az ócsóbbat megrendeltem, majd kiderül, hogy mennyire igényesen van eldolgozva a géppel érintkezo rész... Olyan tokot akartam, amit állványként is tudok használni viszont a fedlapot kihajtva annak belso, a képernyovel érintkezo fele nem alulra kerül. Ennek, meg a másiknak, amit belinkeltem, nem a belso oldala kerül kivulre, amikor kihajtva le akarom tenni egy felületre. Ez azért alapveto, mert különben az asztalrol felszedett esetleges porral együtt csukom rá a tab kijelzojére a fedlapot, ami gáz.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz Peddy789 #295 üzenetére

    váááá, másnak is feltunt?

    A minap odinoztam 4.0.3-ról 4.1.1-re és talán flottabb lett a rendszer, de szebb nem, az biztos. A menu egyértelmuen visszalépés.

    Továbbá most már nem találom azt a menüpontot, ahol a minden kontóra érvényesen egy pipával beállíthattam, hogy frissítse/szinkronizálja folyamatosan oket. Most valahogy külön kell minden kontónál az adott funktiókat frissítgetni. Vagy csak én néztem be valamit?
    Egyelora csak két kontót adtam a géphez, egy Samsungosat meg a Google kontót. Mindketto azonos emailcímen megy. ez jelent problémát?

    Más: a Samsung féle naptár kiírja, hogy Google naptárt nem tud frissíteni, de mégis akárhonnan viszem be az adatokat, egy ido után szinkronban lesznek. Próbálgattam a Samsung naptárt, a Google naptárat, meg a PC-n keresztül a Google-naptárat. Mindenütt látszódott minden. Egyébként nem lehet valami master naptárat kijelölni, hogy ahhoz szinkronizáljon? Vagy mindig az a slave, ahol éppen vagyok és rányomok az aktualizálás/szinkronizálás gombra?

    Megjegyzem új vagyok androidilag, a telefonom egy Samsung Wave, badával, ami, khm....hogyismondjam...

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz Ceko #298 üzenetére

    Háppedig tegnap pont sztrímeltem a tévére, teljesen véletlenül.
    A gyári videólejátszóprogramot használva észre vettem a jobb felso sarokban eg yszámomra új ikont. Lejátszás közben ráböktem, ekkor lemerevedett a videókép, és pár másodperc múlva ordított a fima a nagyszobából, hogy mit csináltam az Oszkár oázisával, mert valami félmeztelen izmos bácsit lát a tévén (nem, nem homop_rnó, csak kettlebell oktatóvideó). Szóval a DLNA sztrímelés flottul megy, noha a konkurencia tévéje volt (LG).

    Este meg a remote desktop alkalmazásokkal szívtam, mire találtam olyat, ami Badára is van, hogy a lokális wifin keresztül látom a pécét, hótt egyszeru beállítással. Badár a SimX-tól az rDesktop volt ilyen, és szerencsére ma reggel már ment ugyanez a Android alatt is. A szerverprogram ugyanaz maradt (nincsen default RDP-m mert csak XP Home fut).

    Viszont a bluetooth kapcsolat pikk-pakk ment a pécé és a tab között. Volt a fiókomban egy bluetooth stick, még a Microsoft valamilyen egerérol maradt meg (az egeret szó szerint szétvertem, mert olyan szarul muködött 2 év után). Ezt a pécére csatlkoztatva és a tabbal párosítva könnynedén tudtam pár programot másolni a tabra (a sebesség meg olyan, amilyen... de muködött).

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz pusihusi #306 üzenetére

    Igen, DLNA, ahogy Ceko is írta. Tehát nem kábel. Ehhez mérten nagyok a válaszadási idok és full-hd-re sem alkalmas, de apro-csepro Xvid-ekre, képekre, teljesen kielégíto.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz pusihusi #306 üzenetére

    Igen, DLNA, ahogy Ceko is írta. Tehát nem kábel. Ehhez mérten nagyok a válaszadási idok és full-hd-re sem alkalmas, de apro-csepro Xvid-ekre, képekre, teljesen kielégíto.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz rasky #318 üzenetére

    Talán összeszerelési probléma is lehet.
    Leginkább TV-knél szokták elrontani a nagyobb és nehezebb paneleknél a felfogatás itt-ott erosebb a kelleténél és ott folyamatosan nyomás alatt van a panel, tisztára, mint annó, amikor megnyomtad a kvarcóra/számológép kijelzojét. Valami hasonlóra gondolok ezesetben is.

    A minap én is megnyomorgattam (de csak óvatosan) a készülékházat, azaz nyíro-csavaró erot fejtettem ki rá. Nem törtem el, szerencsére, és megnyugodtam, hogy egész jól bírja ;) Jóvanna, tudom, hogy ebben még nem a Samu hajlékony kijelzoje van...

    Tudsz errol a sárgásodásról fotót csinálni? Esetleg a betekintési szög miatt látszik sárgának (bár ez gyenge ke´rdés volt, nyilván lecsekkoltad).

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz pusihusi #336 üzenetére

    Igen, kamerában jelentosen visszaléptek (már csak fikszfókusz, villanó nélkül). Meg ez a hdmi-mizéria is gáz.

    Ez hasonlóan kínos és szégyenletes, mint a Toshiba AT300SE 3 MP-es AF-os kamerájával csak VGA (640x480)-as vidókat lehet felvenni. Bazzzzz... Pedig Tegra3 van benne.

    Amiben viszont a Tab2 több, az a processzorteljesítmény. Bár mindketto kétmagos, de a Texas Instruments OMAP4-es processzor valamivel ütoképesebb, mint a Tab-ban levo Tegra2-es. Valahol félúton a Tegra2 és Tegra3 között. Szerintem ezért ócsósították a körítés, hogy a jobb processzor beleférjen a keretbe és/vagy nagyobb legyen a megtérülés a terméken ;)

    Ja, meg a kijelzot mjadnem elfelejtettem. Elvileg a PLS-LCD (ami a Samsung válasza az IPS-re) valamivel jobb, mint a sima TFT-LCD.

    Tegnap néztem pár tabit és megállapítottam, hogy az Acer-ek kijelzoje valami förtelmes (A200-as és A700-as széria) Az 500-as már szép volt, nem voltak olyan fakó színei, mint az elozo két szériának. Nálam az Acer leírta magát, nem mintha versenyben lett volna. A polcok felé menet elhaladtam az almás szekció mellet és belelapoztam egy Ipad Mini-be. Hát az tényleg döbbenet, amilyen könnyedséggel lapoz a menük között. Akadásnak semmi nyoma. Ez oylan szint, amit egyik androidos táblánál sem láttam (Note 10.1-nél sem, pedig az már 4magos).

    [ Szerkesztve ]

  • vasgyuszi

    csendes tag

    Ami miatt a Tab2 lecserélésén agyalok az az, hogy nem reagál azonnal a képernyo a húzásra. A tapperolásra, érintésre azonnal, de amikor egy objektumot vagy akár kurzort finoman akarnék mozgatni,akkor eloször majdnem 1 centit arréb tudom úgy húzni az ujjam, hogy nem vegye észre az akciót, majd egy ugrással korrigál. Ez mindenkinél így van? Veszettül zavaró, hogy finom, precíz mozgásokat nem/nehezen lehet véghez vinni így. Amikor tegnap kipróbáltam 8-10 másik tabletet, azoknál nem volt ilyen gond. Akármilyen lassan is húztam az ujjam, azonnal követte a mozgást. A Tab2-nél meg eloször mozogni kell egy nagyobbat, hogy befogja az ujjamat, aztán lassíthatok, akkor már finoman követi az ujjam mozgását. Ez így nagyon nem jó. Egyedi?

    A válaszoket elore is köszönöm, mert még a héten el kell döntenem, hogy megtartom-e, vagy visszaadom a kereskedonek.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz rasky #344 üzenetére

    Tökéletesen igazad van!

    Szerencsére az én példányomnál nem érzékeltem a sárgásodást, de a betekintési szöggel és az ahhoz kapcsolódó fakulással nem vagyokt teljesen kibékülve. Tudom, hogy a Note 10.1-ben is ugyanez a kijalzo van, de ott legalább a mögöttes vas keményebb. Azt viszont el kell ismerni, hogy összeszerelési minoségben a Tab2 10.1 veri a Note 10.1-et. Sokkal masszivabb, nem nyeklik úgy, mint a Note. Viszont úgyis valamilyen tokba teszem bele, így majdhogynem tökmindegy, hogy mennyire nyeklik.

    Egyébként megrendeltem a Note 10.1-et (is), a Tab2-t meg legkésobb szombaton visszaküldöm. Átszámítva 73500 Ft volt (16 GB, Wfi-Only, szürke). Mivel nem fogom 2, sot inkább 3 éven belül újabbra cserélni, ezért inkább fölé lövök az igényeimnek, semmint egy éppenhogy jelenleg kielégíto cuccot utáljak meg 1 éven belül. Amúgy huséges típus vagyok, a Wave1-em is decemberben volt 2 éves. Elotte egy Motorla v360-ast használtam 4+ évig. Ezzel a tablet dologgal sem szeretnék az elkövetkezendo 2-3 évben érdemben foglalkozni ;)

    F_sz vagyok és bevallom, hogy nem szedtem le a gyári vastag fóliát a képernyorol. A tiszteség és a neveltetésem úgy kívánja, ha én valamit 2 héten belül visszaküldök, azon még ujjlenyomat se legyen, nemhogy bármiféle egyéb használati nyom. Ennyi jár cserébe a 2 hetes visszaküldése lehetoségért. Szóval egy kis sávban mégis felhajlítottam ezt a masszív fóliát és megállapítottam, hogy jóval rövidebb spéttel / laggal reagál a húzogatásra. Ettol függetlenül beleszerettem a Note négy magjába és a cerkájába (nem vagyok langyi ;) , bár tudom, hogy a Note rövidebb ideig húzza egy töltéssel, de a precízebb és tisztább kezelhetoség megragadott. Kíváncsi vagyok, majd jelentek.

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz pusihusi #348 üzenetére

    A 4.1.1-et felodinoztam. Bár android-szuz voltam még másfél hete, de hiba nélkül felment a 4.1.1 a megvásárolt 4.0.3 után. Símább muködés, nem feltétlenül szebb kinézet. Nekem egyelore ennyi.

    Még a Note-ra való csere mellett szól, hogy arra szerintem bizonyosan lesz 4.2, amiben engem a felhasználói fiókok izgatnak, mivel nem egyedül használnám az eszközt. A mostani pécét is így használjuk a feleségemmel, biztos, ami biztos alapon :)

    A DLNA jóllehet technikailag muködik, de a sok várakozási ido miatt nem egy nagy élmény. Nagyon hozzászoktam a LAN-kábellel összekötött médialejátszó+szerver kombóhoz, ami után kezelhetoségben a DLNA brutál idegesíto.

    [ Szerkesztve ]

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz szilacus #351 üzenetére

    Maguk a fájlok hivatalosak, nem moddolt/hegesztett/fozött verzió, csak éppen a Samsung nem kínálja sem Kies-en sem pedig OTA-n (over the air) keresztül. Várnak valamire... ?
    Azt hiszem, hogy a Samfirmware oldalárol töltöttem le, valami összeurópai verziót. Tökéletesen muködik.

Új hozzászólás Aktív témák