Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didro88

    tag

    válasz users84 #56003 üzenetére

    egy próbát meg ér:"I. Tudtam, hogy lehet gond, van EFS mappa mentésem

    1. Rootban is turkálni képes fájlkezelővel a mentett efs mappával felülírod a készülékben található efs mappát
    2. Azonnal kiveszed az akkumulátort, majd visszarakod
    3. Elindítod a készüléket és ellenőrzöd, hogy visszajött-e.

    II. Barom voltam, nem olvastam utána, nincs EFS mappa mentésem

    0. Miután már a hajadat téped, először is nyugodj le, valszeg meg tudod oldani, segítséget a fórumon találsz mindig.

    1. Másold ki root explorerrel a /efs mappádat az sd kártyára, majd másold ki a PC-re is (csak a biztonság kedvéért)

    2. Töröld az /efs mappát (DE CSAK AKKOR, HA AZ ELSŐ PONT SZERINT KIMENTETTED MÁR MÁSHOVA!)

    3. Vedd ki az akksit, rakd vissza és indítsd el a készüléket. (Ekkor megint lesz /efs mappa a telefonon, de ezt az Android hozza létre, nem az eredeti mappád!)

    4. Menj be az /efs mappába, és töröld az nv_data.bin, valamint nv_data.bin.md5 fájlokat.

    5. Az SD-n lévő EFS mappa mentésből másold ki az IMEI mappát, és rakd be a rendszer gyökér EFS mappába.
    Az SD-n lévő EFS mappa mentésből másold ki az .nv_data fájlt, és rakd be a rendszer gyökér EFS mappába. (A PONT SZÁNDÉKOSAN VAN AZ nv_data ELŐTT, AZ A FÁJL KELL NEKED, valamint lehet, hogy .nv_data.bak névre hallgat)

    6. Csinálj a .nv_data fájlról egy másolatot a rendszer gyökér /EFS mappába, hogy két darab .nv_data fájlod legyen

    7. nevezd át az egyiket nv_data.bin -re, a másikat nv_data.bin.bak -ra. (FIGYELJ, A PONT IS KIKERÜLT A NEVE ELŐL!)

    8. Nyisd meg a PC-n a parancssort az ADB mappában (ha nem tudod, miről beszélek, olvasgass az ADB-ről), vagy használd a Terminal Emulator progit a Play-ről a telefonon, és gépeld be az alábbi parancsokat:

    adb shell ( Csak ha PC-ről csinálod, Terminal emulatorban ez a lépés nem kell)
    su ( A superuser rákérdez, engedélyezd neki a hozzáférést! )
    chown 1001:radio /efs/nv_data.bin

    9. Vedd ki az akksit, tedd vissza, indítsd el, és ellenőrizd az eredményt. *#06#"

Új hozzászólás Aktív témák