Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #480 üzenetére

    A két telefontól függetlenül is azt mondom, hogy "kb. ilyesmi lehet az üzemidő"-n túl nem sokat érnek ezek a tesztek. Megnézed a youtube lemerítős videókat és ahány teszt, annyi eredmény.
    Volt olyan, ahol az S21U nyert, másikban a 12 Pro Max, harmadikban a 11 Pro Max, meg volt olyan is, ahol még az S20U is jobban bírta, mint az S21U. :D
    GSMArena meg addig volt mérvadó nálam, amíg nem váltottam Note9-ről 11 Pro Max-ra.
    Na most ha megnézed a kettőt, a Note-ra 97 órát írnak, az iPhone-ra meg 102-t.
    A valóságban meg a Note tud ~5 óra körüli képernyőidőt, az iPhone meg szarabb napjain is ~8-at. De inkább többet. Ez valahogy nem 5% különbség.
    Valószínűleg tényleg jobban bírja az S21U, mint az elődje, de azért amikor azt látom, hogy:

    "Egy olyan iphone mellett siratod amit akkuidőben lever az S21U?"

    Elnézve az itt is linkelt 6-8 órás SoT-okat, sajnos nem, hiába a GSMArena-n írt 110+ óra endurance. Nem azt mondom, hogy szar az üzemidő (mert majd megint jön valami okoska, hogy fikázom a samut :D ), de rengeteg olyan tényező van, ahol a samsung valamiért vagy 5x annyi akksit zabált, mint az iPhone.
    Pl. utazás közben (napi 2x ~40 perc) megy a Spoti, meg közben olvasgatok. Ez a 40 perces út a Note-nak majdnem 10% akksiba került, az iPhone meg merült max 1-2%-ot.
    A gyengébb térerő meg egyenesen a halála. 8 óra alatt eltűnt ~40% az akksiból úgy, hogy szinte hozzá sem nyúltam. Ha még használtam is volna, nem bírja ki a munkanapot.
    Az iPhone ugyanitt merül 10-15%-ot.
    Aztán ha ezeket összeadom, akkor kijön, hogy a 97 vs. 102 óra a gyakorlatban annyit tesz, hogy a 11 Pro Max-nak van 2x olyan jó üzemideje.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák