Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueMerle

    veterán

    válasz bezo076 #4110 üzenetére

    akkor áruld már el,hogy a gyári Samsung töltőbe bedugok egy gyári Huawei c-s kábelt,nem megy vele a gyorstöltés

    Ezt simán elképzelhetőnek tartom. A Samsungok tényleg válogatósak. Nekem sem megy a gyorstöltés egy Lenovos kábellel, ami a Lenovo tabot meg úgy tölti... Viszont a Lenovonak meg jó a Samsung kábele is. :F :D Őszintén szólva én a QI magsafe powerbankes töltőn kívül (mert ebből ugye nincs gyári megoldás) mindenből eredetit használok hozzá (pl. hálózati töltők, dex adapter, kábelek). Pont ezért.

    [ Szerkesztve ]

  • direwolf

    őstag

    válasz bezo076 #4110 üzenetére

    Nem kötözködsz, sajnos az USB szabvány egy elég ingoványos terület. A form factor (jelen esetben type-c) nem garantál semmit. Lehet akár USB 2.0 kommunikációs szabványnak megfelelő is, ahogy én is jártam 3db kínai rendelésemnél. Anyáztam is rendesen, de a "kedves" kis sárga azt sem értette mi a problémám :( Szóval ha a kábel type-c, és a kommunikációs szabványt is teljesíti amit az eszköz kíván (tippre az S21FE min. 3.1-et kér) akkor fog csak teljes értékűen működni.
    És hogy ne álljunk meg itt, még az is lehet, hogy az adott eszköz töltőáramköre lecsekkolja, hogy mennyi áramot tud folyamatosan átpumpálni a vezetéken a szabvány feszültségtartományban maradva (+5V). Ez meg a gyártási minőség kategória.
    De abban biztos lehetsz, hogy nincs olyan, hogy samsung kábel, meg huawei kábel stb. Csak minőség és szabvány kérdése a siker.

    [ Szerkesztve ]

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák