Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz guriga1234 #5564 üzenetére

    Szerintem tájékozatlan vagy. A ghost a plazma kijelzőkkel kapcsolatos kifejezés, amikor a képernyőn "szellemként" ottmarad egy-egy előző kép, vagy forma. Egy fehértörléssel vagy egyéb módszerrel megszüntethető a jelenség. Egyébiránt ezt példa magyarázatként írtam, nem ide vág teljesen, ahogyan azt te is tudtad, mikor hasonlóval próbáltad érveidet alátámasztani.

    Akkor gondolkodjunk megint együtt (utoljára)!
    Ha a status bar-on folyamatosan egy bizonyos szín "ég", pl. az ébresztő ikonja vagy a térerő jelző, óra, stb. és netán az pont kék, akkor ott a kék szubpixelek használódnak el jelentősen. De ezt csak akkor veszed észre, ha pl. egy teljes képernyős alkalmazás más, de kék összetevőjű színt használ az adott területen. Ilyenkor a (mondjuk) fehér képen sötétebb foltban kirajzolódik a status bar mintája, hiszen azok a szubpixelek a mellettük lévővhöz képest már nem olyan erősek. Ezt írtam az előző hozzászólásaimban.
    A neten található képek java része ilyen, azaz a világosabb háttérben sötétebb vagy eltérő színű foltok, alakzatok jelentek meg. Így "égett bele" a kijelzőbe az adott forma.
    Hasogathatod a szőrszálakat, hogy ez kiégés (nem az, hanem részleges fényerővesztés), és hogy ilyen nincs is, meg a neten fellelhető többezer kép is kamu, letojom.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák