Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz dirty.yakuza #170 üzenetére

    Én direkt nem akartam dicsérni az i5S-t, mert aztán jön az Apple fanboyozás, de szerintem is sokkal ideálisabb ez telefonos kameraként (előkapom, lövök vele, elrakom) mint a K Zoom vagy akár a 1020. :D Ha ennél komolyabban akarok fotózni akkor viszem a DSLR-t vagy akár az őskövület kompaktot.
    A K Zoomnak csak akkor látom értelmét, ha valakinek tényleg annyira fontos hogy mindent egy eszközben oldjon meg, és haljandó feláldozni mindkét eszköz pozitivumait a zoom-ért cserébe. Hogy miért mondom azt hogy mindkét eszköz pozitivumait feláldozza (ez csak saját vélemény valakitől aki szeret fotózni, de fontos neki a jó telefon is):

    Telefon:
    - Egy telefonnak kompaktnak kéne lenni, mivel az mindig az embernél van. Egy nagy és nehéz telefon sokkal sérülékenyebb is mint egy könnyebb (főleg hogy egy hatalmas optika is benne van)
    - A mostani telefonok akkuja már alapból keveset birja, erre még rárakni egy fényképező fogyasztását szerintem nem praktikus.

    Fényképező:
    - Képminőséggel nem vagyok teljesen elégedett, de elfogadom hogy ez másnak megfelelő lehet úgyhogy nem mondanám egyértelmű negativumnak, csak én többet várnék egy ilyen eszköztől (ha már elsődlegesen kamerának készült, és telefonként csak másodlagosan lehet használni a mérete miatt)
    - Megfelelő fényképezéshez kell megfelelő fogás. Nem hiába vettem én már annak idején az A720IS-t, volt azelőtt ultrakompakt gépem de nagyon rossz volt a fogása. Inkább legyen 1-2 centivel vastagabb, de lehessen megfogni rendesen
    - Állványbemenet, ezt már többen is irták. Tudom megoldható, de akkor még kell vigyél magaddal plusz eszközt.
    - Megfelelő fényképezéshez kellenek dedikált kezelőszervek. Érintőképernyőn mókolni a beállitásokkal nagy kin, és szerintem sokaknak elveheti a kedvét a fotózástól.
    - Fennebb már irtam az akkut, ez fényképezésnél talán még fontosabb. Nem tudom pontosan hány képet birhat ez az eszköz de feltételezem nem túl sokat, főleg ha a vakut is használod néha (irhatnál majd esetleg tapasztalatokat).

    Kb. ennyi ami miatt szerintem ez az eszköz nem jó sem úgy mint elsődleges telefon, sem úgy mint elsődleges kamera.
    Ettől eltekintve ha valaki úgy érzi ez kell neki akkor vigye, de szerintem ez az eszköz nem fog neki segiteni abban hogy fotózás terén fejlessze magát, vagy hogy egyáltalán megszerese a fotózást (itt most kezdő fotósokról beszélek aki esetleg tovább szeretnének lépni az egyszerű telefonos point & shoot kattogtatásról). Szerintem fontos hogy az emberek megszeressék a fotózást és legyen bizonyos igényük a minőségre. Nekem is a közvetlen környezetemben egyre többen vesznek mostanában DSLR vagy MILC gépeket (talán kicsit az én ráhatásomra is ;) ), és én ennek nagyon örülök.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák