Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz babeltornya #7426 üzenetére

    Fogalmam sincs, ha másik firmware-rel is ezt csinálja, szerintem hardveres hiba lesz. A kihangosítás megy? akár hívásnál, akár zenelejátszásnál
    Elvileg kihangosításnál csak hátul kell szólnia. Elképzelhető, hogy létezik olyan "hack", amivel a hangot át lehet irányítani az előlapi hangszóróra, keresgélj.
    A hívás közbeni hangerő lépéseinek számát a Pimp my rom alkalmazással a gyári 5-ről egészen fel lehet tolni 20-ig. (még sosem próbáltam)

    Nekem is ez a saját firmware van fent, egyedül az alapsávval (de ez független a rendszertől, fentebb már írtam erről) meg a wlan-nal van problémám. Az utóbbival az, hogy egy idő után a telefon nem kapcsolja be a wlan-t, vagy nem csinál AP-t, annyit ír ki, hogy Error!. Ebben az esetben újra kell indítani a telefont vagy néha az is működik, ha újratöltöm a drivert (terminálba: su aztán rmmod ar6000 és utána lehet újra próbálkozni.) De ha valaki tényleg mutat nekem egy jó wlan drivert, ami nem csinál ilyeneket, akkor nagyon szívesen beleteszem ebbe a firmware-be és jöhet a második változat.

    Ha van headset-ed: próbáltad-e már azt, hogy hívás közben csatlakoztatod (headsettel hallod-e őt hívás közben és ő is hall-e téged?), aztán ha OK, kihúzod a headsetet, úgy mi történik?
    Ha factory reset/wipe-ot csinálsz, akkor az törli az sd-ext partíciódat is a Link2SD alkalmazásaiddal együtt! (amiket egy wipe művelet töröl: /data, /cache, sd-ext partíciód, /mnt/sdcard/.android_secure könyvtár tartalma)
    Tehát mielőtt varázsolsz, a px-recovery-vel csinálj egy mentést, amit egy az egyben vissza is tölthetsz, ha valami balul sülne el.
    Előtte meg nézd meg, hogy kb. mennyi hely kell a mentésnek az sd kártyán (/system, /cache, /data, sd-ext partíció foglalt részei, plusz még az /mnt/sdcard/.android_secure könyvtár tartalmát, a boot-ot (8 MB), recovery-t (8 MB) is számold hozzá).
    Ha pedig Odin-nal teszed újra, akkor az sd-ext partíciód nem törlődik, viszont a linkelt alkalmazásokra mutató linkek igen, ezért ott maradnak magukban. Meg a /mnt/sdcard/.android_secure könyvtár sem törlődik, ott maradnak a régi alkalmazások (*.asec fájlok), az új rendszerben azokat pedig nem lehet használni, mert más lesz a titkosítás kulcsa. Ezért is szokás telepítés után a factory reset

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz babeltornya #7431 üzenetére

    @bb.bocs: próbáltad már reset-elni a beállításokat? bemész az apn-ekhez és ott a bal gomb, Alapértelmezés visszaállítása, elvileg ez a hálózatról leszedi a beállításokat, de az is lehet, hogy a csc adatbázis-ból fogja (ami nem gyári-alapú firmware-eknél nem feltétlenül van meg), de inkább próbáld ki
    @myke01: csak ez a baja? nehogy emiatt kukázd :) valahol itt írtam pár oldallal ezelőtt a csengőhang ismétléséről, csak az .ogg formátumnál működik, keresgélj a LOOP_ANDROID=TRUE -ra. De az is lehet, hogy ANDROID_LOOP=TRUE . Ha gyári csengőhanggal próbálkozol, valószínűleg hiányzik belőlük ez a jelölőmező.
    @babeltornya: Tweaks -> Telephony -> In-Call Volume Steps; sajnos fogalmam sincs, keress bontott Gio-t/Ace-t, (szerintem az Ace is jó, mivel azonos a vas, nem hinném, hogy pont a hangszóróban is különböznének)

    És még egy kérdés mindenkitől, aki Gio-zik, milyen alapsáv van fent (Beállítások -> A telefon névjegye -> Alapsáv verziója) és hogyan viselkedik a telefon a Beállítások -> Vez. nélküli és hálózatok -> Mobilhálózatok -> Csak 2G-hálózatok opció bekapcsolása esetén? Főleg, amikor a mobilnet is be van kapcsolva. Köszönöm!

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • myke01

    senior tag

    válasz babeltornya #7687 üzenetére

    Sajnos bugos az a rom is :K (mint mindegyik :D ..) Nálam is csinálta ezt a "trükköt" ,és a "tetejébe" még "megfűszerezte" az "egyszerhúzomelanótádat" :) csengőhang problémával.
    Szerintem nincs rá 'orvosság'.

Új hozzászólás Aktív témák