Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    @Sokka: Javaslom, hogy csináld meg a rootolást, aztán tedd fel a Play-ből a Link2SD-t,
    amellyel ki tudod fagyasztani/törölni a nem szükséges (gyári) alkalmazásokat.
    Tedd még fel a Play-ből a System Tuner-t és indítsd el, a Startup-ban pedig
    szedd ki a feleslegesen elinduló alkalmazásokat.
    Amik szerintem maradjanak bepipálva:
    - Android rendszer
    - Beállítások
    - com.sec.android.providers.downloads
    - CSC
    - Google Play Szolgáltatások
    - Google Szolgáltatások keretrendszer
    - Letöltéskezelő
    - Link2SD (ha használod)
    - Market/Play
    - Médiatár
    - Névjegyek
    - Óra
    - Samsung kezdőlap (ha a gyári touchwiz-es launchert használod)
    - SuperSU/SuperUser (ha rootoltad)
    - Tárcsázó
    - Üzenetek
    Ezt a módszert nem csak a gyári fw-nél lehet megcsinálni és szerintem érdemes is.

    @vashal: A lassulásról: akár Link2SD-vel, akár a gyári app2sd módszerrel tesszük át az alkalmazásokat,
    az egész az SD kártya sebességétől (leginkább az írási) függ. Class hányas a kártyád?
    Szerintem a gyári app2sd mindennél lassabb, mert titkosítást is használ.
    A mount2sd emlékeim szerint a dalvik-cache-t (/data/dalvik-cache könyvtár), az alkalmazásokat (/data/app) vagy azok adatait (/data/data)
    teszi át az sd-ext partícióra,
    esetleg megcseréli a külső (sd-ext partíció) és a belső tárhelyet (/data partíció).
    Az áthelyezést újraindításkor csinálja meg, amíg pörög az indítóanimáció, akkor érdemes megcsinálni, amíg nincs még nagyon belakva a telefon, különben sokkal több adatot kell mozgatnia.
    Az S2E meg a d2ext stb. is hasonló elven működnek.

    Attól is lehet lassú, hogy a processzor túl alacsony órajelen jár, és idő kell neki, amíg begyorsul.
    Szerintem segíthet, ha nem az ondemand governort használod, hanem mondjuk a smartassV2-t, viszont ez nincs benne a gyári kernelben.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák