Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janngson

    csendes tag

    válasz torrente91 #9259 üzenetére

    Én tegnap telepítettem egy előre rootolt verzióját (így nem növeli a flash counter-t):
    http://www.android-hilfe.de/root-custom-roms-modding-fuer-samsung-galaxy-ace-2/509893-samsung-os-4-1-2-i8160xxmk2-csc-btu-pre-rooted-odexed.html
    Annyi megjegyzésem lenne a linkelt rom kapcsán, hogy a hosts fájlt helyre lehet rakni pl. az Adfree-vel (van restore funkció). Ez esetleg érdekes lehet, mert pl. a Medscape app nem működik a módosított hosts fájllal.

    A ROM eddig egész jónak tűnik 624Mb ram-mal (eredetileg az orosz rom volt fenn, lehet, hogy ha pl. Gingerbread-re rakod fel, akkor kevesebb ram lesz alapból, de elvileg megoldható utólag).
    Akku idő:
    Mindenféle telepítésekkel, relatíve nagy terhelés alatt kb. 4-4,5 óra bekapcsolt képernyő időt tudott produkálni tegnap. Nem túl teljesítmény igényes alkalmazások (Adobe reader, szótár, Chrome) használata mellett most van 33%-on és eddig ment a képernyő 4 óra 34 percet. Szóval úgy tűnik, hogy a Gingerbread akku idejét közelíti, ami a magyar XXMG2-ről nem volt elmondható.
    Eddig freeze (néhány perces fagyás), vagy random reboot nem volt. Elég reszponzív a rendszer. Akadást (lag) nem nagyon tapasztaltam eddig.

    Összességében eddig határozottan jobbnak tűnik, mint a magyar XXMG2, bár ennyi idő után nem nagyon lehet semmit sem biztosan kijelenteni, max. annyit, hogy drámaian biztos nem rossz.

    Amibe érdemes belegondolni:
    Ez egy decemberi UK független rom. Az UK-ban eddig több független ROM is megjelent. Ezelőtt utoljára augusztusban az I8160XXMF1 (a magyar XXMG2 júliusi). Ha semmit nem javítottak volna rajta, miért adták volna ki ezt a verziót?
    Viszont, ha nem a magyar ROM-ot rakod fel, akkor érdemes a belinkelt elő-root-oltat használni, mert ha szervizbe kell menni, akkor ígyis-úgyis vissza kell állítani előtte az eredeti állapotot. Ismételten hangsúlyozom: a flash counter nem növekedett telepítés után, viszont lehet élvezni a root előnyeit - pl. "memory swap"

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz torrente91 #9259 üzenetére

    ez az mk2 engem is érdekelne. sokszor lefagy a magyar mg2 az utóbbi időben...

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Új hozzászólás Aktív témák