Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Úgy néz ki, én is belépek a klubba. Vettem egy G3-at. Viszont van egy gondom. Még nincs a kezemben, de elképzelhető, hogy voda függő,én viszont telenoros vagyok.
    A srác azt mondta, nem hivatalosan lett rá rakva froyo 2 (persze,mert ahogy elkezdtem olvasgatni, hivatalosan még nincs rá)
    Rootolva is lett, van a telcsi.

    Viszont nem tudja, hogy így független lett-e, illetve, hogy nem volt-e alapból az, mert állítólag vodánál előfordultak készülékek, amik nem lettek lezárva. (valahol mintha én is olvastam volna ilyet, igaz nem konkrétan a G3-al kapcsolatban)

    Pár gyors kérdés, lesz még sok, bár sokat olvasgatok, de winmoról térek át, nem egyszerű :D

    1: ha "gyárilag" simlockos volt a telcsi, egy root+froyo tól nem lesz független gondolom.
    2: ha lehet ilyet kérdezni, mert ez már warez, van valami megoldás unclockra? vagy jól beszívtam?! :O
    3: esetleg turbó simes tapasztalata valakinek?

    köszi! (ha még meló előtt össze tudok futni az illetővel ma estére, ha nem holnapra lesz a kezemben a kicsike...)
    Bár vegyesek az érzelmeim.. egész jól összeszoktam a kis omniával..épp most jutottam el odáig kb. 9hónap után,hogy gondoltam megpróbálkozok másik rom(ok) al is :D

    Kicsit tartok a droidtól..pl. hogy a navival mi lesz..
    IGO8.3-at használtam gurjon skinnel, ami nagyon jó, G3-ra meg nem tudom, van-e ilyen, vagy csak a butább amigó portolás.. :(
    Illetve, hogy a megszokott dolgaimat mivel tudom majd kiváltani.. már ha nincs alapból .. hiába. minden kezdett nehéz.. igaz, elsőre winmo is fura volt.. (szűzen majdhogynem használhatatlan :D )

  • Laci4

    senior tag

    Hi!

    Köszi mindenkinem a hozzászólásokat!

    Napfénysüti:
    Pedig ő próbálgatta becsülettel a főzött romokat de megunta hogy sokat fagy. A G3 Androiddal valóban sokkal stabilabb. Viszont a hardveres híváskezelő gombok hiányát nagyon meg kell szokni, ezzel még szenved így 1 hét után.
    Én a romovics féle rommal vettem, szerencsére fagyás nem sok volt.. nem mondom,hogy nem volt.. de nem vészes..
    Hiváskezelő gombok: szerintem nekem is szívás lesz párszor, mert az omnián 99%-ban azokat használtam. Írták itt ugyan, hogy a froyoban be lehet állítani a bekapcs gombot, de ahogy elnéztem az a készülék tetején van.. azt megszokni.. az se lesz egyszerű :D

    Olvasgatom itt a topikot, asszem úgy november közepétől kezdtem, és ugy december végéig jutottam, nagyon sokat panaszkodtak a GPS-re.. félek ettől.. remélem enyém nem fog szórakozni, mert ez az egyik, ami miatt PDA-t vettem anno (omnia) és most is.
    Egyelőre még nagyon vegyesek az érzelmeim, igaz, még nincs is a kezembe :D
    (nem teljesen eldöntött vásárlás volt.. filóztam ezen, egy omnia II-ön meg azon,hogy kivárok, és majd beruházok egy SGS be. )
    Csak épp úgy jött össze, hogy vaterán adtam egy max licitet, nem is gondolva, hogy tényleg megnyerem annyiért, de mégis :D
    Jó ár lenne, bár ez a függőség kicsit bejátszik.. (gari igy lehet ugrik.. )

    iMPeRi0R

    1. Ha gyárilag lockos volt, ezektől még az is marad.
    2. létezik
    3. működött enyémmel

    Ne tarts a droidtól én is winmoról tértem meg. Ég és föld a droid javára. Az igonak meg vannak alternatívái, én a navigont használom tökéletes elégedettséggel.

    1: valahogy biztos voltam benne :((( :N
    2: bővebben? (jöhet privibe is.. eddig egy műküdőnek tűnő dolgot találtam neten. gyorsgsm.com ;) haver a wave723-asáról ott vette le a láncot.) jó lenne mondjuk valami free megoldás, vagy kicsit olcsóbb..
    3: 3G is? úgy hallottam az nem bizti hogy megy
    Navigon.. remélem bejön.. ritkán használom, de akkor kell.. bp, illetve vidék..
    Winmora sikerűlt találnom frankó verziót, gurjonnak nagyon jól használható.. házszám kijelzés, egyszerre mutathatja a tervezésnél a gyors, rövid stb utvonalakat stb stb.. )

    waccamár
    1 nap utáni tapasztalatok JPF-el:
    Kiváncsi vagyok, leszek az "enyémre" vajon mi van felrakva.. :U

    szabof1
    Nah ez nekem még nem teljesen kerek, de ha azt jelenti, van valahol egy gyári vodás "ROM" amit felrakva, frissítve olyan, mintha nem piszkálták volna, ez nem rossz dolog.. nekem se.. hol van eze file? :U :B

    Igaz, ehez az is kell, hogy ha mégis függő a telcsi, és szerintem az lesz, akkor a függetlenítés is vissza"csinálható" legyen.. mint régebbi telefonokon pl egyszerű nck kóddal lehett pl nyitni zárni.. :B

    Most csak ennyi.. bár rengeteg kérdésem lesz még szerintem, de meló.. holnap dél körül kapom meg a telcsi.. de nem hiszem hogy sokat tudok majd foglalkozni vele, mert estétől vasárnap estig a barátnőmé vagyok :D

  • Laci4

    senior tag

    Na.. nálam a kicsike..eddig nagyon vegyes.
    1: ennél nincs olyan mód,mint Winmon, hogy gépen activesync,adatkábellel összeköt, és a telefon tudja használni a gép netjét? Mert nincs itthon wi-fim, és hogy mondjuk így tudnám használni a marketet.
    2: sajna függő, így csak egy lejárt vodás kártyát tudtam belerakni. hálózatot mutatja, de persze semmi több. Ami necces, hogy ahogy eddig néztem, nem talál műholdat. Lehet a kártya miatt? vagy ezekben azért a gps-nek igy kellene mennie?!
    3: nem tudom, hogy lehetne másként leszedni programokat marketről.. konkrétan valami GPS test progit.
    Mondjuk ezt.. és gépre menteni.. csak hogy tudjam tesztelni a gps-ét. Mert ha kaki, akkor nem függetlenítettem ki addig, hanem megy voda szervizbe, vagy eladom a fenébe.. nekem kell működő GPS! :O :(((

    Előre is köszi, még olvasgatok majd, csak valamikor aludni is kell(ene) :D

    Jah: 2.2 FROYO.XXJPF Kernel: 2.6.32.9 root@SE-S611 #1 (bár ez utóbbi nem tom mit jelent)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Ceree #5764 üzenetére

    iMPeRi0R

    Függi: megoldott.. 4e pénz. Sajna nem találtam free-t, netes is kb ennyi lett volna.. eddigi legdrágább ilyen mókám, de még igy is csak 35-be van a tella.. annyit megért.. bízok benne, hogy nem lesz semmi baja.

    TurboSim: így tárgytalan. Bár az ilyen betologatós helyere nem tudom, nem necces-e berakni amúgy is...

    Navigon: nekem még nagyon fura, nagyon puritán az IGO+gurjon pároshoz képest.
    Alig találok benne beállítási lehetőséget, de lehet csak még nem jöttem rá a hogyanra.. pl. magyar menüt tud egyáltalán?
    Szerk: Közben most elkezdtem vele játszani.. találtam pár beállítást.. Android módra, menü gomb :B

    WIn-mo to Android: szombat óta van meg... szinte nem aludtam azóta.. annyi minden van Androidon.. akár csak beállítás dolog.. akár programok.. te atya gatya!

    Majd írok bővebben. Mind a telcsiről, mind Androidról.
    Bár egyelőre még csak a mobilnetes kártyám van benne. Egy kicsit még játszadozok vele.. töltögetek le appokat, játékokat.. stb stb. szokom a beállításait, kezelését.
    Meg keresem a frankó megoldást az adatok átmentésére. Névjegyzékek,naptár bejegyzések, sms-ek, mms, jegyzetek, feladatok bár az utóbbi kettő nem vészes..

    Sajnos a névjegyzék blutóóóótón való átküldése nem megy.. félek is ez miatt kicsit.
    Lehet teljesen más formátumot használ mint mondjuk egy winmo, vagy egy zárt rendszerű telefon?!

    Ez csak azért lenne kellemetlen, mert van egy BT-s "fejem" a kocsiban. (Pioneer - DEH-P65BT)
    Elég régóta azt használom telefonálásra kocsiban.
    És nem csak simán kihangosít, hanem át lehet küldeni bele a telefonkönyv bejegyzéseket.
    SE K770i, Omnia frankón ment vele.. átküldte a névjegyeket, így a fejen ki tudom keresni akit akarok. Illetve be tudom programozni a szám gombokra gyors hívásnak.
    Viszont amikor ezt gyártották, android talán még csak a fejlesztők fejében volt meg,ötletként... remélem működni fog vele. Tud BT audiót is. de az gondolom menni fog.. az szerintem szabvány.. Omniáról sokat hallgattam Zenét BT-n keresztül

    Ceree

    Ez jó kis proginak tűnik!
    És a fontosabb része, hogy lehet te találtál megoldást nekem!
    Connectify program!
    Ha a gépembe veszek egy 2-3 ezer forintos USB stick wi-fit, akkor ezzel a gépem netjét wi-fin tudja használni a telcsim ugye?

    Mert fentebb kérdeztem már valamikor, hogy van-e olyan megoldás erre a telcsire, hogy kábelen rákötöm a gépre, és a gép netjét használja.. (nem találtam még rá megoldást)
    Ez ugyan beruházás, de megérné.. (routert még nem akarok venni, egy gép van itthon, nagy ritkán felugrik hugi a notijával... viszont 80-as Digi net van.. azt nem minden router bírja. (sima vezetékesem volt, régi edimax, az 30nál elvérzett) szóval gigás router kellene. az meg még 12-15 körül kezdődik...(pár hónapja legalábbis, amikor néztem)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz KuCu_155 #5788 üzenetére

    Köszi szépen!
    Akkor beszerzek egy wi-fi "pent'.
    Lehet több okból is.
    Jelenleg meló helyemen van egy ősöreg noti (kb 6-7 éves gericom)
    Azon szoktam bent netezni, mobilnetről (usb stick).
    Viszont az már tény, hogy android net nélkül bekötött szemű, összekötött lábú óriás..

    Már winmónál is rájöttem, hogy biza, kell egy minimális net csomag hozzá.
    Meg is rendeltem egy 50es csomagot.. nagyjából elég is volt nekem. (egy egy kis böngészés opera minivel, néha mail, időjárás frissítés..)
    Viszont Androiddal nem lehet ezt megtenni :D (meg lehet, de ki tudja megállni).
    Valahol olvasol egy jó kis programról, irány market(ek). Valami eszedbejut, hopsz irány net.

    Szóval most jobban elgondolkodtam azon, amin régen is, hogy a telcsire kérem meg az 1Gigás csomagot, és max amikor bent netezek, majd a telcsiről osztom meg a notinak..
    Eddig azért ódzkodtam tőle, mert telefonálni is meg netezni egyszerre (miközben kábellel lóg a notin a telcsi (omniaI), nem biztos,hogy 1: ment volna, 2 kényelmes lenne :D

    Am: ha telcsivel wi-fin megosztom mondjuk a mobilnetjét, lehet használni telefonálásra közben? :U

    Más!
    Írtam PDA fanclubra, de ott kissebb az élet G3 topikban ha jól látom..
    "Helló Mindenkinek!

    Ide is csatlakozok(Winmo Omnia 900 mellett,lassan helyett..).
    Vettem egy G3-at.
    Rengeteget olvastam az elmúlt 3 napban, hajnalokig,meg is lett az eredménye.. sok zagyvaság a fejemben :W :D

    Sok kérdésem lesz szerintem, de most egy gyors. Próbálom átmenteni Winmoról a Névjegyeket, naptár, sms, stb bejegyzéseket...

    Egy áttekintő kérdésem lenne.
    Ha jól értelmezem a telefont, (vagy ez is PDA? ) alapjába véve 3 külön telefonkönyv része van?
    1: SIM
    2: Telefon
    3: google = gmail címjegyzék

    Odáig eljutottam,hogy outlook szinkron, azt feltoltam gmailra. Meg is jelentek a névjegyek.. igaz, hogy pont fordítva vannak az elő-utó tagok, de majd eljátszok velük.
    Viszont ahogy letöltöttem a telcsire,a google telefonkönyvbe került..

    Kérdés:
    1: ha a telefon telefonkönyvbe mentek új kontaktokat, azt a gmail névjegyzékbe nem tudja felszinkronizálni?
    Ergó itt már érdemesebb a google "telefonkönyvet" használni?
    2: vagy az is megoldás, hogy googleba tolom fel, majd mentem sd-re(exportálom), utána pedig ezt importálom a telefon telefonkönyvbe vissza.
    Így ahogy vesszük két helyen is van a telefonban?

    No csak azért érdekes ez a kérdés, mert van egy BT-s fejegységem a kocsiban, és nem tudom ,kezeli-e vajon mind a két "telefonkönyv" részt..
    Tudom, a puding próbája az evés

    Illetve a szinkronizálás hogy működik? mi az elsődleges?
    Teszem azt, mondjuk a telefonon átírok egy ember telefonszámát, vagy kitörlöm mondjuk az egyiket mert megszűnik, akkor következő szinkronnál mi történik? ki lehet valahol választani? (törli gmailban is, vagy visszaírja a telcsibe?)
    Mert honnan tudja, hogy pl. mondjuk nem véletlen töröltem, és pont az lenne a célom, hogy visszakerüljön?

    Vagy megfordítva.. gmailban írogatom át a neveket (egyszerűbb, gyorsabb ott mint a telcsiben, és szinkronizálok... akkor a telcsin írja át, vagy a google-ben áll vissza? :U
    ajaj.. kezdem bonyolítani
    " :W :C

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #6157 üzenetére

    Halli!

    akinek nem jó a GPS-e Froyo alatt, az kipróbálhatja ezt: GPS AIDS

    Neked ez működik? Nekem azt irkálja, (3g, wi-fin is),hogy
    1: vagy nem tud letölteni, próbáljam újra
    2: vagy valami LTP vagy mi már nem emlékszem pontosan fájlt nem sikerült letölteni.

    Az alsó nagy gombra is ezt mondja.. addig addig nyomogattam, míg végül el is hasalt szegény szerkezet. (értsd, lefagyott.. :D :S)

    Pedig jó lenne.. winmo (i900) ról váltottam. És nagyon hiányolom az IGO 8.3+Gurjon skint, már megbékéltem (na jó, nem, de elfogadtam a G3-as alternativáját), de jó lenne ha itt is menne valami xtra bin dolog. Omnián egész jól bevált!

    Más: lassan 2-3 hete van meg nekem is a telcsi. Egyelőre még csak a netes sim-em van benne, szóval telefonálni még nem is telefonáltam róla :B
    próbálom kiismergetni, programokat telepítgetni, hogy nagyjából meglegyen az alap felállás.
    Keresgélem a winmos programjaimnak megfelelő progikat, beállításokat.

    Meg kell,hogy mondjam, egész jó kis telefon, de azért van amit visszasírok az omniából.

    Hiányzik a fényképező mellöl a kis led. A fényképezője is lehetne kicsit jobb. Ha már kicsit is sötétebb van, elég zajos képeket csinál..
    Igaz, az omnia se volt egy álom, de ..(a vicc,hogy a jó öreg K770i-m, még az omnia képeire is rávert.)

    Nekem valahogy az egész készülék kicsit olyan.. olyan bazári. Bocs mindenki. :B
    Ez a fényes műanyag, hátul a kamera alakja.. szokni kell :D
    A lepattintós hátlap.. remélem azért elég sokáig bírni fogja.

    Kicsit hiányzik az omniából az optikai "egér" bár 6.5 alatt csak 4 irányú pad volt. de szövegbeírás közben ha csak egy-egy betüt elírtam, könnyen vissza lehetett lépni 1-2 karaktert vele.

    Viszont istencsászár a kapacitív érintője. Omnián nemrég cseréltem érintőt .. mondom, húúú de kafa lett.. aha.. mostanában ahogy kézbe veszem a galaxy után.. na .. no comment ;)

    A G3 fülese nekem is kicsit idegen, lehet nekem is be kellene szereznem valahonnan kisebb gumidugót. Illetve ami még zavar, hogy nincs semmi rögzítése.
    lifeg az ember előtt a "madzag", kicsit is megakad valamibe.. vagy megfeszül, már húzza ki az ember füléből.
    Lehet beruházok majd egy ilyenbe. Ilyen volt-van az omniához is, csak épp persze samu csatival, és a fülbedugós része is más. Ezen van hangerő állító is.. elő se kell venni a készüléket.

    Fizikális kamera gomb is hiányzik kicsit.. bár meg lehet szokni a tapizóst is..

    Popsiján lévő kihangosító hangszóró. Na ez is elmegy, de pl amikor egérmozisztam rajta füles nélkül, jobban bejött az omnia sima kijelző feletti kihangosítása.
    Ami még fura, hogy a két kijelző egymás mellé téve, olyan mintha kicsit a G3 keskenyebb lenne. Viszont lemértem.. milliméterre egyformák :U
    Többször is mértem.. de csak optikai csalódás :B

    No meg persze ott van az elülső kamera hiánya, de azt pont le...jom, mert sose használtam :D
    Viszont nem tudom,de! G3 tudja a fényerőt a külső fényerű függvényében állítgatni? Mert ez az omniában jó "ficsör" volt.

    Usb nyílás takaró: lehetett volna kis tolóajtó is. de akkor már SGS nek hívnák :D vagy Ace-nek. Ha úgy fogja bírni mint az omnián, már jó... :R

    Viszont kijelző képe szebb mint az omniáé..lehet az is beleszól, hogy az omnia lehet már vagy 2-3 éves..
    Valószínűleg akku is tovább bírja majd.
    Nemsokára átrakom a síma kártyám.. lehet ma.. és lemegyek a kocsihoz. remélem a fejegységemmel is rendben összehaverkodnak..

    Eddig egy nagyobb szívfájdalmam van vele kapcsolatban, a belső tárhelye.
    Az elmúlt időszakban sokat olvasgattam.. itt ott amott..
    Nem állt bennem össze rendesen a dolog.. sőőőt.. jól össze is kavarodtam ebben abban :D

    A problémám vele, hogy IGO mellett, bár anélkül is, marha gyorsan megtellik a belső tárhelye.
    Pedig felraktam az App2SD Pro-t is.
    Rakosgatom is át bőszen a kártyára amit csak lehet, de igy is megtelt a belső tár.
    Pedig nincs is túl sok app fent.

    Amit viszont pláne nem értek, hogy nézem a belső tárhelyet. olyan 29,x mega. (gondolom fenntartja magának,azért sipítozik)
    DE! Ha pl leszedem az IGO-t, akkor is ugyanennyit ír ki! (max pár kb-nyit változik az érték)
    ez hogy a fenébe lehet?
    2.2 + App2SD nél is kell particionálni az sd-t pl? vagy az már tészta? (ahogy elnéztem igy is rakosgat az sdre a programokhoz tartozó dolgokat.)

    Mi lenne erre megoldás? valami spéci custom rom?
    Agybajt kapok tőle.. kollegának van egy SGS-e, már agyon "flasselgette" :D
    mutattja, a progikat.. van vagy 800 rajta (nah ez csak túlzás, de sokkal több mint nekem), sok 3d s játék, ami nem kevés helyet foglalhat, erre le akarok szedni valami kis progit, ami megtetszett nála és hopp..enugh vagy mi .. space.. :D roh@dj meg :W :)
    Haver meg röhög rajtam :D Mondtam neki is hogy.. r.... meg! :DDD
    (mondjuk az SGS-nek alapból asszem vagy 3szor nagyobb a belső tára)

    Nemsokára kap majd egy factory-t a szerkezett, kíváncsi leszek, akkor mit mutat szabad helynek a belsőn. (az ugye ugyanaz mint az omniánál a Hard reset kb. tehát mintha most tettem volna fel egy romot)

    Uhh.. kicsit sokat írtam.. sry.. :B elkapott a hév.. bár még lenne mit,meg majd lesz is..

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #6359 üzenetére

    igen, ezt láttam.. ki fogom próbálni ezt is.! :R Csak kellett helyet csinálnom.. már ez se ment fel :D :B

    kodmen

    Nem tudom segít-e,de!

    Nálam egyelőre csak a mobilnetes kártya van benne a telcsiben, megy a net vele.
    Beállítások-Vezeték nélküli...-Mobilhálózatok- Hozzáférési Pontok Neve:
    Ha jól emlékszem itt nem volt semmi, és én hoztam létre egy újat:

    Név: Amit akarsz, nálam Telenor
    APN: net
    Proxy:nincs beállítva
    Port: nincs beállítva
    Felhaszn. név: nincs beállítva
    Jelszó: nincs beállítva
    szerver: nincs beállítva
    MMS-központ: http://mmsc.telenor.hu
    MMS-proxy: 84.225.255.1
    MMSport: 8080
    MCC: 216
    MNC:01
    Hitelesítés típusa: PAP
    Hozzáférés típusa: Internet+mms

    Egy próbát megér..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz kodmen #6362 üzenetére

    Fentebb írtam neked,de csak most néztem a telenoros leírást.. ahogy nézem ugyanaz, egy ami más, a hitelesítésnél náluk chap van, nálam PAP
    Illetve mms részeken náluk nincs semmi beírva...
    szerk:Jah.. lentebb oda is van írva nekik ez meg az, csak külön hozzáférési pontként...
    Nah .. de most rohanok.. diginél csak 4ig vannak :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz kodmen #6362 üzenetére

    Útközben még eszembe jutott valami a netes dologhoz..
    Nem tudom mennyire vagy már benne az Androiban, bár ha már romot cserélgetsz biztos eléggé :D

    Szóval banális dolog, de froyo 3G tiltása nincs véletlen bekapcsolva?
    Bekapcs gomb. hosszabban nyomva tart, menü előjön, 2. lehetőség: Adathálózat üzemmód. :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz dunc #6378 üzenetére

    Applanet: remélem nem.. remélem csak átmeneti probléma..neked is valami package errort ir?

    -Valinas-
    Nekem van valami gumi-szilikon tok.
    Azt mondom, nemcsak hogy nem rossz, de szinte kötelező rá.
    Ezzel vettem, úgy hogy rajta volt.. megnéztem a készüléket amikor vettem, de ujjlenyomatos volt mint állat. Csak miután letakarítottam, láttam,hogy van pár kopás már rajta..(hátlap éle, ami amikor mondjuk lerakod asztalra, zsebre vágod érintkezik..) 1-2 hónapos készülék.

    Ezzel a szilikon tokkal nem féltem annyira amikor lerakom.. asztal, kocsi teteje, vagy akár a betonra is...
    Egy hátránya van, minimális, hogy mivel a készülék elején a kijelző irányába is belóg úgy 2-3mm-nyit, pont kb. a kijelző kezdetéig, a képernyő legszélén lévő karaktereket, stb, kicsit nehezebb elérni.. (nem vészes,csak szokni kell).
    Illetve a másik dolog,hogy az USB csati fedője kicsit jobban feszűl, amikor félre van hajtva.
    (általában addig leveszem a tokot.. nem tart semmeddig.. illetve a felső részen fejtem csak le a telcsiről.. nagyon könnyen le lehet venni róla.

    Zseb: a gyári állapotnál jobban tapad, de nem kell kalapács-véső-cipőkanál az elrakáshoz. :D

    vastagság: oldalanként 2-3mm plusz...

    Megnéztem az első hozzászólásban lévő tokot. Az másabb.
    Felül az USB nél jobban ki van vágva.. nekem a bekapcsoló gombot is takarja a gumi.
    Illetve az éleken, a kijelző felé nekem jobban rálóg a perem, mint a linkelt toknál..

  • Laci4

    senior tag

    Nyah.. írok én is, eddig csak olvasgattam, volt-van mit :D
    Pár napja kezdtem el telefonálásra is használni a telefont :B
    Kb. egy hónapig csak a netes kártyám volt benne.
    Jól meg is szívtam vele. Valamiért gondolt egyet az sd-kari, és nem látta a telcsi.
    Másik telcsi, illetve PC meg igen.
    Gondoltam akkor factory reset.
    Nem jó.. nah.. mentsük le a kártyáról ami rajta van kártya olvasóval, majd formáz..
    Másolást elkezd, majd error.. gép se látja.. mondom kafa..
    Jó öreg omniába be a kártya.. látja.. nosza.. másoljunk át pár dolgot a gépre róla.. kártya elhasal.. :W
    Omnia le.. vissza majd minden mozgatás elött format. Siker. Be SG3-ba.. és működ.
    Frankó.. egy rakás app ment a levesbe, mert még nem mentettem le a kártyáról :W

    No sebaj, mindent lehet pótolni. (csak van amelyik proginak már a nevére se emlékszem)

    1:
    Közben nézem a naptáramat, vissza akartam keresni egy régebbi bejegyzésem, hoppsz.. semmi régebbi bejegyzés.. mi a ......?! :Y

    Google.re neten fel.. Ott is csak pár látszik.. mondom, frankó, ennyit a szinkronról!
    Nézegettem a beállításokat, majd találtam egy olyat a netes felületen, hogy "Elutasított események megjelenítése:" - igen!
    Hoppsz, előbújtak a régi bejegyzéseim. Gondoltam, hiba megoldva, szinkron.
    Aha.. telcsin ugyanúgy nem jelenik meg :W
    Ott is találtam egy menüpontott, hogy "Elutasított események elrejtése" nincs mögötte pipa.
    Ha egy régebbi időpontra weben írok egy bejegyzést, szinkron, akkor az meg megjelenik a telcsin is.. :F Háááát ezt r..túl nem értem?!?! DE nagyon dühít!

    2:
    Ti hogy mentitek a névjegyeket?
    Nekem google részbe van mentve..
    A telefonkönyve úgy írom, ahogy ki van szürkítve:
    Utónév = Keresztnév
    Vezetéknév= vezetéknév.

    Névjegyzékben nincs is baj, mert a megjelenítésnél beállítottam, hogy Vezetéknév rendezés, vezetéknév-utónév megjelenítés legyen.

    Viszont pl. az előzményekben,sms fejlécekben, sms írásnál címzett keresésnél már fordítva, angolosan jeleníti meg.
    Pl. Névjegyzék Gipsz Jakab
    Előzmények: Jakab Gipsz

    Ugyanez a Gmail web felületén úgy néz ki, hogy ami a telcsiben keresztnévként szerepel, az ott "Első", ami pedig a vezetéknévként van a telefonban, Gmailban "utolsó" nevű mezőben szerepel.
    Viszont a Gmail rendezés részen a családnevet kijelölve a Telefonban vezetéknév, gmailban utolsó névként szereplő mező kerül előre.
    Ki érti ezt :D

    3:
    Ami pedig a nagy bánatom, a tárhely... nemsokára elolvasom majd a szabó úr irományát.. használok app2sd-t, de igy is hamar megtelik
    A fura, hogy szűz rendszeren is 110mega körül van a szabad helyem a data/app mappában. Froyo meg alapból hülyeséget, valami 34 megát ír :D

    Sokmindent kell még kitapasztalnom.. de sebaj.. winmon is eltelt 9-10 hónap mire minden pöpec volt. (azóta is siratok pár appot. Igo 8.3 vagy 4 + gurjon skin, Inesoft Phone 7 ez pl. nagyon jó kis tárcsázó volt.. mindenben!! megjegyzések, becenév.. tényleg mindenben keresett! simán a tárcsázó gombokat elkezdtem pötyögni, és már dobta is a találatokat. (igaz, előbb meg kellett neki adnom a magyar ékezetes betűket is, hogy 100% os legyen) stb stb.. :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz szabof1 #7402 üzenetére

    1: Szomorú.. nem értem miért csinálja..
    2: nem jött be.. a névjegyzékben rendben van a sorrend, máshol már fordítva van. :(((
    3: alapsáv verziója: I5800XXJP4
    Kernelverzió: 2.6.32.9 root@SE-S611 #1
    Build száma: Froyo.XXJPF
    Többet sajna nem tudok róla.. így "okosítottan" Voda függően vettem a telcsit. Azóta az utóbbitól megszabadult
    Lehet valami kakin van felrakva rá.. nekem is van olyan,hogy amikor indul a telcsi, kiírja, hogy sd scan.. az ripsz ropsz végigmegy, majd kis idő múlva megint, az már nem annyira gyorsan...
    Lehet, hogy még amíg nem lakom be nagyon, fel kellene raknom mondjuk a JPM-et.
    am: lehet kicsit több mint 110, mert gmail, maps, és youtube klienst ez a nyavajás egyből frissítette ahogy wi-fit fogott, de azok max egy 10-est ha foglalnak...

    Igo- Omnia.. háát igen, tény hogy nehezebb kicsit bepötyögni, bár nemrég cseréltem rajta érintőt, így azért egész jó.. ;)

  • Laci4

    senior tag

    válasz PierNight #7582 üzenetére

    Házilag max. úgy, hogy külföldi onlány függetlenítős oldalon keresztül.
    Huh.. ez egy jó magyar mondat lett :D elutalsz asszem 4ezer jó magyar forintnak megfelelő összeget, aztán onlány csatlakozol. gondolom küldenek valami kodot, aztán mehet a menet.
    Gyári usb kábel kell csak hozzá. (no meg paypal pl :D)

    Nekem is ennyiért oldották meg, de mivel csak 100méterre kellett mennem, nem szórakoztam az onlány módszerrel,egy hibalehetőség kizárva.

    Am: lehet van már házilag is megoldás... amikor keresgéltem még nem láttam..

  • Laci4

    senior tag

    válasz PierNight #7592 üzenetére

    Viszont ha nem cserélnek rajta romot, lehet utalást találni arra, hogy milyen szolgáltatós volt a készülék.
    Valahol össze volt foglalva, hogy melyik szolgáltató milyen rommal adta a készüléket.
    Csak már nem tudom hol.. rengeteg androidos oldalt olvasgattam össze-vissza. :B
    Persze ez nem tuti megoldás.
    A tuti, ha bemész egy boltba, és megveszel egy zsír újat.
    De ha jól megnézed, vannak (szoktak lenni) használt függetlenül vásárolt készülékek is. (papíros, garis..).
    Kérdés mennyivel olcsóbb, mennyit lehet rajta spórolni, no meg hozzáállás kérdése.. (engem nem zavar a függetlenítés elve, max. gari érvényesítés miatt.)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #7652 üzenetére

    Mobile shell 5 a kicsikénken

    Jihaa.. na, ezt megnézem. Alapból is egész használható a droid, de a megszokás nagy úr.
    Winmon 9hónap alatt megszoktam, kedveltem SPB MobilShellt. (meg pl SPB Time-ot, remélem fejlesztenek tovább)
    Pl. pont most néztem,hogy az android gyári gyorshivás "widgetje" elég gyengusan néz ki...

    Más!
    Elsőre nekem is szórakozott az sms, hogy az ékezetek miatt, sokkal több karaktert számolt.
    Anno omnián is át kellett valamit állítani, aztán jó lett.
    Itt is nézegettem, de nem nagyon találtam beállítást rá. (csak sms-nél, hogy ékezet nélkül, ékezettel, vagy automata)
    Gondoltam, ha lesz időm, majd utánanézek.
    Erre T9-el kezdtem írni egy SMS-t pár nap múlva, és lőn csoda, frankón számol.
    Na ma (délelött) nézelődtem programok terén, felraktam az Backup to Gmail progit. (erre csak utólag jöttem rá.. mármint, hogy van jelentősége :D)
    Délután írok egy sms-t, aztán nézem, 3 sms.. mondom mi van? :Y
    A lényeg, csak hátha másnak, mással is előfordul ha fent van a fenti progi, rosszúl számol, vagy más kódolást választ.. nem tom..
    Ha leszedtem, akkor jó..(restart kellett.)
    Esetleg ha van rá megoldás érdekelne, bár ahogy nézem az sms backup+ is tudja ugyanazokat a "ficsöröket" amiket a Backup to gmail. (igaz, még egyiket se próbáltam ki :B )
    Keresek valami Winmon PIM-nek megfelelő progit. ;)

    Amúgy kezdek összeszokni a kis masinával, bár a belső tárhely még mindig szűkös a program próbálgató lelkemnek :D
    Viszont a fejegységemmel egyelőre úgy tűnik jól muzsikál. Működik a kihangosítás is(bár eddig csak kétszer használtam, és egyik alkalommal azt mondták rosszul hallanak. de ez lehet más is...)
    A zene is jól megy.. eleinte valamiért nehezen akart átmenni rá, illetve akadozott, de most a beépített lejátszóval frankón megy.. számléptetés, még tekerni is tudok..)
    A névjegyzéket is gond nélkül átküldte, a fej meg lekezelte.. szóval very a happy.. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz zSSeli #7685 üzenetére

    A mybackup neked mindent rendesen visszaállított? (gondolok itt az sms, híváslistákra..)

  • Laci4

    senior tag

    válasz zSSeli #7699 üzenetére

    Igen, elméletileg lementi, és vissza is, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a valóságban is működik-e a dolog :U ;)

  • Laci4

    senior tag

    válasz szabof1 #7741 üzenetére

    +1 JPM hez.
    Nekem is mondta már barátnőm... először a headsetre gyanakodtam,de random csinálja.. vele, nélküle.. szerencsére nem sűrűn..

  • Laci4

    senior tag

    válasz szabof1 #7804 üzenetére

    Nekem is jelentkezett, de nekem csak az újrahívás oldotta meg. Fura. de ez legyen, lenne a legnagyobb gond.

    Tegnap majdnem földhöz vágtam a kicsikét. Navi nincs fent, csak a maps.
    Cipeltem valamit, nem volt könnyű, és kellett volna egy kis útbaigazítás.
    Nah.. gondoltam, gps be, maps be.. úgy belassult a kicsike, alig bírtam újraindítani
    Ezek után újabb próba, szintén.. nah.. ekkor döntöttem úgy, hogy d..ölj, meg! nem érdekelsz :D Persze ez nem 2 perc volt, mert amikor belassult,nagyon lassan tudtam csak újraindítani Betölteni is elég lassan tölt be.. szóval alapból is morcos voltam, de így meg pláne :(((

    Ma meg megint megbolondult az sms írás. Írom az smst, nézem mindjárt elfogy egy sms-nyi szöveg. Mindez elég furának tűnt, lévén össz vissz írhattam vagy 60 karaktert. Csak épp volt benne á is..

    Múltkor már jó volt, egy programot kellett leszednem mert az bekavart.. de most megint zizi..
    Leszedtem az utolsó pár telepített progit,nem jött be.
    Van erre valami tuti megoldás?
    jah... Handcent sms van fent...

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Esküszöm most veszek elő egy kalapácsot, és kilapítom ezt a....
    Lefekvés elött még meg akartam ezt azt nézni a tellán, erre egyszer csak jön a dupla rezgés.. mondom sebaj, elhasalt a hírolvasó progi.. no problem.

    Aha.. csak épp utána sorozatban nyomta tovább a többi appot is.. óra, valami naptár, stb stb.
    Mondom, mamád.. restart...
    Szitu ugyanaz.. gondoltam no problem, egyszer már csinált ilyet, akkor gyorsan elverekedtem magam a menüben a gyári visszaállításig, és pápá adatok, de legalább tudtam használni a telcsit..

    Most annyit fc zik?! zárja az alkalmazásokat, köztük a launchert is.. (gyárit), hogy nem jutok még csak a menü előhozásáig se el!! :((( :W

    Reggel meg kellene a telcsi.. lehet ráugrok, rúgok bele kettőt, és előveszem a jó öreg omniát.
    Azt az 1 év alatt 1szer kellett Hard resetelnem, mert totál beállt. DE! akkor is csak ennyi, és legalább tudtam használni.

    Ezen a trutyin van valami ilyen beállítás? Valahol mintha olvastam volna a recovery módról ott lehetne alkotni valamit? Mindjárt rákeresek, csak épp ma se.. bocs.. már tegnap, aludtam sokat.. ma meg 6kor kell kelnem marha jó...

    Vagy megy fel a jpm bár még nem csináltam rom cserét.. de ha ahoz meg az usb debugba kellene rakni, megint meg vagyok lőve :(

  • Laci4

    senior tag

    válasz szabof1 #8198 üzenetére

    egy az egyben kivettem ez volt az első.. most bementem a recovery modba, és ott csináltam egy .. uh mi is volt wipe/factory reset-et asszem.. most bootol..
    Valamit biztos ért, mert eddig hang nélkül indult, most hanggal.. csak barinőm nem ébredjen fel.. viszem reggel mocizni.. első napja lesz kint forgalomban (tanul még)
    Bár konkrétan én is mindjárt lefordulok a székről... és 6-kor ébresztő :W

    Szerk: úgy látom ez bejött.. betöltött egy szűz rendszer...
    Mi az utsó menü a recovery módban? lehet azt is érdemes lenne megcsinálnom? valami format volt.. asszem.
    Bár aludni kéne :D

    szerk: SD kari jó..kártyaolvasóval most mentettem le mindent róla, biztos ami biztos alapon..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz szabof1 #8200 üzenetére

    Hmm... érdekes..
    Bár ettől még talán mennie kellett volna, miután kivettem a kártyát.. bár nem ismerem a linux lelkivilágát, de lehet annyira megzakkant, hogy ez sokk lett neki?! bekavart a rendszerébe?!

    Mindegy.. most elvileg működik a szűz rendszer.. és ráadásúl még gyorsabb is lett :D
    Hiába.. csak ki kipróbáltam néhány alkalmazást. Nah de most megyünk.. bát pislogok mint hal a szatyorban.. tegnap is 4 óra alvás.. mára virradóra is 4 megvan a nyolc.. :D

    Jah.. meg egy évig jó volt az omniában, sose volt vele baj.. bár elromlani bármikor el tud :D
    Amúgy meg ha jól emlékszem sandisc clas4 es 8gigás..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz dunc #8203 üzenetére

    Helló!
    Nem tudom.. már kb egy hete nem telepítettem semmi progit, igaz, ezt a hirolvasó (magyarhirek vagy mi volt) se használtam mostanság.
    Mondjuk,hogy egy program inkompatibilitása enyire magával rántsa a rendszert. Mert ha csak egy két alkalmazást zárt volna.. de annyira folyamatosan FC (jól, jót irok? ) zet, hogy a menü gomb megnyomására, még az alap "asztal" menü se jött be.. (ott akartam gyors a beállításokba lépni)

    De ez a recovery mód, 3.ik menüje.. talán valami wipe/factory reset.. majd megnézem mi pontosan, csak most szűkös az időm, rendberakta.. (igaz, szűz lett a rendszer.. legalábbis valamennyire..)

    Ha még nincs róla leírás, lehet megérne egy misét ez a "menürész"..

  • Laci4

    senior tag

    LOL ilyet még nem pipáltam!

    GPS: pik-pak talált holdat (GPS Test progiban), viszont ami vicces,hogy kb. 20 km/h-val kevesebbet mutat, mint amennyivel haladunk :Y
    Nem csak ez, még 2-3 másik progi is.(navi most nincs beizzítva rajta)
    Találkozott már valaki ilyennel? :U :W

  • Laci4

    senior tag

    válasz pető bá' #8343 üzenetére

    Hi!

    Meg biza! :W
    Már volt egy recovery menüből végrehajtott "wipe data/factory reset"
    Igaz, más okból (fentebb írtam valahol)
    Lehet kellene a másik menüpont is a, "wipe cache particion"..
    Bár nem tudom, hogy a szoftver ludas-e.. nagyon remélem..
    Elég konstans a hiba.. 0 alá meg nem megy ha jól emlékszem...
    Mindegy.. érik a JPM a JPF helyett.. vagy mostmár lehet a "gyári" Froyo?! :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz napata2 #9146 üzenetére

    Vagy ha a saturn, vagy auchan jobban hangzik, ott is láttam 40ért..
    Megy le az ára rendesen...

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuszmó #9264 üzenetére

    Nah akkor itt válaszolok omniás topikra is reagálva.

    Gps:
    mint ahogy tomi is írta, darabfüggő.. eleinte nekem is nehezen talált holdat, aztán egész jó lett..
    Az utóbbi időben meg nem használom-tam. Egy biztos: ha IGO 8.3.xx et használtál, az nem megy majd rajta.. van valami gagyi megoldás, de nekem nem jött be..
    Van pár alternatív progi, de még nem teszteltem le őket (pedig kéne valami tuti. anno Igo 8.3 + gurjon skin nagyon ütött az omnián)
    Illetve még ami biztos, ha van valami netes elérésed a "telcsin", gyorsabban találja meg a holdakat.

    Kamera:
    Átlagos. Kb. mint az omnia, csak 3,2 mp-ben..talán kevésbé lő mellé a színek eltalálásával.
    Viszont ami nekem hiányzott, és ha jól láttam nincs a menüjében a spot fénymérési mód. :U
    No meg ami az omniához képest marhára - pont, nincs rajta ledes villanó.
    Mondhatják egyesek, hogy nem gáz, úgyis csak csupa zaj lenne vele a kép, de legalább látszana.
    Nekem sokszor jól jött az omniával, hogy eldugott sötét helyeken is tudtam vele fényképet csinálni, és láttam mi van pl. egy kocsi ajtóban, ahova nem láttam be illetve a nagy gépem nem fért be..(pana fz 50)
    Szürkület hatására rohamosan romlik a használhatósága, dehát ez csak egy telefon.
    Arra elég, hogy ha valamit gyors le kell kapni, meg lehet tenni vele.
    Autófókusz van, ez a lényeg :D

    Ár:
    asszem valamikor 3. hóban vettem 30 ezer pár százért (vatera)
    Vodás volt. +4 ezer, hogy már nem az..
    De mostanra rohamosan megy le az áruk.. (sajna..omniát is a legrosszabkor vettem.. 40ért.. 9 hónap múlva feléért ment el.. igaz, nem akartam nagyon tartogatni..)
    Már van 40ért függetlenül!! is! (pl. auchan, saturn. ezeken a helyeken szerintem meg is tudod nézni, bár auchanba nem sok készülék volt-van beüzemelve..)
    DP saturnban nemrégiben még volt bekapcsolt készülék kirakva.

    Kijelző:
    Fizikai és ha jól emlékszem felbontásilag is dettó ugyanakkora!
    Egymás mellé téve, nekem olybá tűnt, hogy az omniáé nagyobb.. De elővettem egy vonalzót, és mm-re egyformák! :Y :D
    Viszont! Eddig azt mondhatom, hogy lényegesen jobban lehet látni SG3 kijelzőjét napfényben mint az omniáét. Az kész halál volt, ez már nem annyira. Persze néha itt is kell tölcsért csinálni a kezemből :D De eddig még elég ritkán, és program, szín összeállítástól is függ.

    Zene: nem vagyok vájt fülű, de szerintem egész jól szól (no nem a gyári fülessel, bár poweramp+eq és már azzal se olyan rossz.)
    Videó: volt pár videóm, amit omnia + Core player lejátszott, ez meg nem..
    Próbálgattam pár programot, vegyes.. még nem találtam meg a mindent lejátszót.
    De ami előnye, hogy ahogy valaki írta rengeteg program van rá. Különbség: sarki bolt - szupermarket.

    Egyéb szubjektív:
    Érintője: omniához képest hanyatt esnél tőle! Istenkirály a kapacítiv technika.
    Van hogy még most is néha meg meg szívat, mert szinte hozzá se érek, de már veszi a lapot! :R
    Anyaghasználat.
    Nekem nagyon plasztikos. Kicsit olyan bóvlinak tűnik az omniához képest, dehát az anno csúcs volt, most meg a galaxy s be sincs fém.. nem hogy ebbe..
    Ez a lakk fekete hátlap..hááát..izlések és pofonok.. igaz, nekem 90%-ban szilikon tokba van, szóval nem igazán látom :D
    Jah: ami eleinte hiányozhat még, a fizikai gombok!
    Se exponáló gomb, se lerak-felvesz... (bár ez utóbbi kettő 2.2-n megoldható a kikapcs, és home billentyűkkel, de szokni kell. néha még én is a vissza gombot nyomnám a lerakáshoz..bár már egész jól megszoktam, hogy amikor már tudom, h lassan leteszem,keresem a tetején a gombot :D)
    Ami még hiányzik, az optikai joy. pl sms írásnál amikor csak egy betűt kellene kijavítani, azzal omnián pikk-pakk visszaléptem 1-2-őt, javítottam, majd a végére.
    Itt ha odaböksz arra a tájékra, vagy eltalálod vagy nem. Igaz, megjelenik egy kis pöcök, amivel be lehet lőni a kurzort, de néha még azzal is játszik az ember, amikor mondjuk egy I betű elé-mögé kell belőni.
    Kicsit hiányzik a fénymérő, nincs automata fényerő szabályzás, de hát ez nem felső kat.os készülék.
    Nincs előlapi kamera, igaz, omnián nem is használtam, igaz, nem is volt rajta net előfizum..
    Jah.. nincs reset gomb se.. igaz, eddig talán egyszer ha kellett volna :D
    Viszont van szabványos USB csati. Toltő-szinkron, van szabványos 3.5-ös jack füles csati..

    Működés:
    Nagyban a rajta lévő romtól és programoktól függhet, de én volt, hogy már majdnem összetörtem, annyira ideges lettem tőle.
    De azt mondhatom, alapjaiban véve nem rossz kis készülék..
    Kezdő, olcsó androidosnak elmegy..
    (bocs.. működésről most csak ennyi, mert már ko vagyok :D)
    De.. telefonálni lehet vele... hanggal nincs baj.. max néha visszahangzik.. rehivás és megszűnik.
    Esetleg néha van egy kis akadás: kicsit elemeli az ember a fülétől, ki be kapcsol a kijelző.. ez okozza (nálam), igaz, én ha hosszabban telcsizek, headsetet használok.

    Uh.. írtam vagy 3/4 órán át :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Nah..most megint ideges lettem a kis nyavalyástól :(((

    Ma napközben úgy beállt mint a szög.. mondom kafa.. restart. Elindulás után is alig akart működni. Szívatóval indult de azért csak-csak belejött...

    Na nem is volt gond.. előfordúl az ilyen..
    Aztán nemrég elkezdtem írni egy sms-t: nem volt rövid, de nézem.. 5. sms 20 karakter van még .. mondom hee? :Y
    2-max 3. smsnyi lehet a szöveg..

    Gondoltam, na megint beszart az ékezet kezelés. És tényleg.. az á karaktereket megint vagy 40-50 karakternek számolja. Nem tudom mi a franctól lehet. Múltkor egy újraindítás megoldotta.. most nem :S (handcentet használok.. de gyáriban is ezt csinálja)
    Mondjuk este telepítettem 1-2 progit, de nem hinném hogy azok okoznák.. (de lehet leszedem most egyenként őket..)

    A másik dolog...
    ADW Launcher EX-et használok..
    Voltam olyan ügyes, hogy a programok gombot eltüntettem a dockrol.
    Hogy a fenébe tudnám visszarakni? Elvileg az asztalról kellene simán ráhúzni a docra.. de oda hogy rakjam ki?! :D
    A másik, hogy hogy tudok más módon a programokba belépni? (keresés alapján egy egy alkalmazást el tudok indítani..)

  • Laci4

    senior tag

    válasz asdasdasd #9307 üzenetére

    ŐŐ..nem is tudom.. lehet.. Köszi!
    Majd megnézem, mert közben teljesen megzakkant, átment folyamatos fc-zésbe. Úgyhogy kapott egy uninstalt.. majd visszarakom,ha lesz rá időm :B

    Az SMS-írás meg gondolt egyet, és jó lett.. a vicc, hogy ha jól emlékszem, még csak újra se indítottam.. nem tudom mitől javult meg :U :F

    Mondjuk már nagyon érik neki egy romcsere.. még az van rajta amivel vettem. Igaz, már 2.2., de még a JPF. Kérdés hogy lett felrakva. Mert érdekes módon FR után csak 120mega szabad hely van benne pl.

  • Laci4

    senior tag

    válasz zozi777 #9595 üzenetére

    Hmm.. ez érdekes! Pont ezzel szívtam meg tegnap,most már tegnap előtt :D.
    Mennem kellett erre-arra, gondoltam felteszek valami navit.
    a Sygic Aura Drive Europe 2.1.3 volt kéznél.. felraktam..elindítottam a download vagy mi részét.. nem figyeltem, bejelöltem a magyar mapot. next.. akkor jöttem rá, hogy el..tam, mert ezzel letöröltem...
    No sebaj, lekaptam újra...
    Aztán indít.. hmm.. fekete képernyő, és nem reagál semmire...
    Frankó.. power gomb sokáig nyomva tart, telcsi restart...
    Restart közben egynéhány alkalmazás FC-zni kezdett.
    Nagyjából felállt a rendszer.. próbáltam telefonálni. a hívás megnyomása után kb. majd egy perc után kezdett csak el tárcsázni .. mondom kafa..

    Aztán próbáltam elindítani a Sygic Aura Drive Europe 2.1.3-t és lőn csoda! Elindult!
    Nézegettem, tetszik.. el is navigált szépen a nyóckerből a ferihegyi útra.. (bár utólag, ennél egyenesebben nem is lehetett volna menni. visszafelé már nem is kellett)
    Program kikapcs,hogy ne zabálja le az akksit.
    Majd gondoltam visszafelé is teszt.. na persze.. lett belőle fekete halál...

    Az érdekes, hogy azóta se sikerült életet lehelni bele...
    Fura,hogy egyszer elindult és ment is vagy 20percet..(lehet csak 15).
    Igaz, először nagyon lassan, lemaradva, de aztán rendesen navigált..

    Na de ezek után akkor feldobom a Mobile Maps 10 v8.14-et.. remélem az tényleg jól megy majd.
    JA! a fentiek alatt még 2.2 JPF volt fent a gépen.
    DE mivel összehányta magát a rendszer, gondoltam itt az ideje az első ROM cserének.
    Hodostamás leírása szerint elösször felment JPM, majd a Destiny 1.2.
    Nincs is vele semmi különösebb.. eddig működik rendesen,bár 1-2 restart igen nyögvenyelősen ment. (FR-ek voltak dögivel a cserék között elött után)

    DE! Ami problémám! hodostamas
    JPF alatt frankón ment a magyar XT9.
    Kafa volt, mert nem kellett szórakozni az ékezetekkel, sokszor 2 karakter után már meg is volt egy hosszabb szó.
    Ebben viszont nem működik.
    Akármit állítok be csak magyart, ruszkit akármit, csak angol szavakat akar felkínálni..
    Ha több nyelv van bejelölve, "Spacén" húzogatva látszanak a nyelvek, de amint elengedem, az angol marad..
    Meg ahogy nézem pl. Ő sincs..
    Ez valami bug, vagy a karcsúsítás ára?

    Mert ami viszont nagyon kafa, hogy nekem a jpf alatt, FR után 120-130mega szabad helyem volt.. ezzel meg nem is emlékszem. 160 talán?!

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #9645 üzenetére

    És ha szepen megkérlek, vagy valaki(ket) akik ezt a romot hasznaljak,megnéznéd(tek),h megy-e a magyar xt9? hogy egyedi,vagy globál a dolog. meg h pl. hosszú ö ü van e a billen..nekem azok sincsenek. meg még egy érdekes dolog,headsettel neha elkezd szép ütemesen szaggatni a beszed..ha simán beszelek,akkor meg nem.. erdekes. sry az ékezet hiany miatt.. telcsirol vok es sietek..melo van.. ja sygnic maps 10 nekem megy..pontosabban elindul..jelet fogott..de tegnap ejjel csak ennyire volt erom :-D

  • Laci4

    senior tag

    válasz sir fg #9690 üzenetére

    Tud bizony! Szerintem jo kis lejátszó! De ha már poweramp...van aki megvette? mert nekem az applanet megoldás x nap után behal.. filoztam rajta,h megveszem.. csak lenne a kérdés,h vajh mennyi idöre,verziora szól a licensz?
    Idegesit ez a nincs magyar xt9.. lehet felrakok valami bill.t... (send by G3;-))

  • Laci4

    senior tag

    Nah.. gondoltam akkor már én is megnézem a memókártyáimat.
    Minden Telcsiben SDtools-al mérve, Tomi 1.2-es romjával.
    Write/ Read
    Noname (made in japan) elvileg CL4 8Giga 5.8/5.6M/s
    Sandisc CL2 8Giga 5,9/6,4M/s
    És most jön ami nagyon fura!
    A hozzá adott 1 gigás samut is beraktam. Azon nem láttam CL jelzést de!
    12,5/5,8M/s, 16,3/5,7M/s, Illetve 16,2/5,8M/sec!!!!! :Y
    Mértem hármat, mert nem hittem a szememnek!
    És az pláne fura, hogy az írás a gyorsabb?! :U :F

  • Laci4

    senior tag

    válasz kodmen #9868 üzenetére

    Képed nincs róla?
    Am: ha maga a kijelző repedt-tört el, elég sanszos a garis javítás.
    Esetleg lehet azzal próbálkozni, hogy nézzék meg, kívülről nincs semmi sérülés.
    Amúgy hogy sikerült?

    Egy gyors rákeresés alapján itthon 12 ezer körül van egy új LCD.. és akkor még jön az,hogy ki tudod-e cserélni magad, vagy fizetned kell a cseréért... :U

    szerk: de azért én is csatlakozok dunc javaslatához... egy próbát megér ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuszmó #9871 üzenetére

    Ez esetben szerintem nincs min csodálkozni.. minél több "szemét" van rajta, benne, esélyesebb, hogy valaki valamivel összeakad.. befagy.. szvsz :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuszmó #9873 üzenetére

    Én is ezt játszottam.. illetve még játszom is.. próbálgatom a progikat.. csak aaaaaaanyiiii van, hogy az csak na.. de azért már kezd kialakulni a rendszer...
    3 betűs.. egyszer próbáltam, nem tetszett omniás 8.3 + gurjon skin után, illetve amiért igen nagy darabot "markolt" ki a belső memoból..
    Bár mióta felraktam Tomi romját, csöppet több belső memóm lett..lehet kipróbálom majd megint.
    Ha jól tudom, a programok között, ha megtalálod a Superuser progit, akkor rootolva van.. asszem..

    "Tudtok v.mi jó kis kontakt progit ajánlani,esetleg ami smst is kezel? "
    Sms re én a Handcent SMS-t használom.
    Tárcsázót, kontakt progit még keresgélek.
    Gocontact.. egyszerű, sallang mentes.. de nekem kevés volt..
    RocketDial-t próbáltam utoljára.. ez már többé kevésbé alakult. Még nem raktam vissza, mert mielőtt behányta magát a rendszer, az istenért se tudtam unninstalálni.

  • Laci4

    senior tag

    válasz csigacska #10093 üzenetére

    hodostomi:

    800Mhz-es Rom: Nyami-nyami!
    Ez még pont az a tunning, amit azt hiszem én is nyugodt szívvel be mernék vállalni
    Pláne, hogy ha jól tudom, ezek a procik vannak is 800-as változatban.. (vagy elvi síkon 800 a hivatalos max frekije. vagy mi..)
    No meg mivel te frankón leteszteled,és kakit nem adsz ki a kezed közül! :R
    Ha kicsit jobban enné az aksit, még az is belefér. így is majd minden este töltöm :D
    Bár ha esetleg az is megoldható különösebb nehézség nélkül, hogy állítható legyen a tuning, még jobb (ki-bekapcs is elég akár, ha az könnyebb...)

    Úgyhogy már várjuk várjuk! (most is a te romod van fent.. nem is tom mióta, de frankón teszi a dolgát..néha ugyan ez is belassul, leakad, de egy restart,. és megy minden tovább mint a karikacsapás. egyébként persze ezt is valamelyik progi csinálhatja gondolom... és ritkán fordul elő.)
    Jah.. és grat. az őstagsághoz! :C
    Hopsz.. most nézem, egy ideje én meg senior tag lettem.. asszem.. ha jól rémlik csak hú.. mi van elötte ? hogy is vannak a rangok? nem tom mi voltam.. :)) :B
    Talán fanatikus tag? :U

    Viszont egy kérdés! (mindenkihez)
    Már a JPF-el is megvolt..
    Én anno omniából le-át mentettem a naptár bejegyzéseimet a google-be, ra.
    Netről látom is szépen pl. akár a tavaly nyári bejegyzéseimet is,viszont ha pl. egy factory, vagy rom telepítés után szinkronizálok, mindig csak kb. 2 hónapra visszamenőleg szedi le a bejegyzéseket.
    Ez mitől lehet, erre nem tud valaki valami megoldást? :U
    Néha jól jönne, ha vissza tudnék keresni bizonyos dolgokat..

    ui: szerk:
    csigacska:
    Bocsesz.. nem neked ment.. félrenyomtam. (csak az asszony meg ne tudja! :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Kajt #10279 üzenetére

    Visszhang nálam is van néha. (utóbbi időben nagyon ritkán)
    Volt akinek megoldotta, ha a hangerőt lejjebb vette egyel, nekem nem..
    Újra kell hívni az illetőt, és jó lesz..

    hodostamás illetve mindenki más, aki ért hozzá, olvasott róla stb.
    Szóval Tomi! Láttam, te is olvasgattál az Ace topikban.. követted folyamatosan? (még csa úgy a 650. hsz ig jutottam el hajnalban.. és rengeteg van.

    Off, de itt vagyok "itthon".
    Ace vs G3?
    Ace procija régebbi fejlesztés?, de 800on megy.. kb. egy erőben, tudásban vannak?
    Mert akkor a GPU miatt komolyabb az Ace.

    GPS-ével van nyűg? (bár kop-kop, a g3 is bejáratódott :D)
    Bármi nyűgje?
    Custom romok terén mennyire foglalkoznak vele?
    Bocsi, hogy ide írtam, de ezt a fórumot követem nap mint nap,ott meg lehet leüvöltenék a fejem....bár ott az első hsz-be nincsenek olyan jól összeszedve a dolgok mint itt nálunk.. :B
    Csak azért a kérdésem, mert olyan 40 körül tudnék szerezni egyet, telenor függő 1 év garis elvileg, 3-4 hónapos.. és filózok rajta a nagyobb kijelző, a ledes fényképező, a GPU, és nekem valahogy kicsit jobban tetsző dizájn miatt.. (bár most megyek a városba, megnézem jobban.. remélem még ki van rakva a DP telenornba :D)
    Vagy inkább várjak még, eléggé zuhannak az SGS árai. (kéz alól 60ért már vannak..) igaz, abban nincs led :D

    Köszi

  • Laci4

    senior tag

    Köszi a válaszokat!

    Voltam DP-ben, megnéztem a kicsit. Egész kellemes. A kijelző egymás mellé téve csak kicsit nagyobb (fizikálisan), de használat közben valahogy mégis nagyobbnak hat. (gondolom a felbontás miatt)
    Egész kellemesen használható.. tetszik a kialakítása is...bár kicsit sajnálnám a kis aranyos G3-at :D (no meg a barátnőm biztos kiakad, hogy nem telt el fél év se, és már megint telefont cserélek :B :D )

    Igazándiból az a filó tárgya, hogy egy galaxy s azért igencsak komolyabb készülék,csak led nincs rajta :D
    Viszont jelen pillanatban, ahoz még úgy 25-30-at kellene dobnom a G3-hoz (úgy számolom, 30ért talán elmenne..)
    Ehez a kis Ace-hez meg csak egy 10-est. Nem mindegy, és ha jól működik, az is megteszi..(ha már a G3-om is megtette, bár ezt Androiddal való ismerkedésnek vettem..)
    Jó, nem lesz óriási amoledes kijelző, meg hiper brutál HD grafika, de szerintem elég lesz nekem az is.. amíg jóóól le nem megy a S2 ára :D
    (ami még tetszik, a htc desire, pláne a kis fizikai gombjaival, de még az is a galaxy S árában mozog..)
    Blade alapból nem nyerő nekem se.. anno saturnban volt a kezembe, nekem valahogy nem jött be....izlések és pofonok...

    Szóval, ugyan telenoros, (garit még pontosítattam mennyi, mert egy év van megjelölve, de februári vásárlás, és ha jól tudom telenor 2 évet ad rá, illetve hogy mi van hozzá, mert csak a 2 gigás karit írta a srác).
    Szóval ugyan függő, meg használt, de 40et sztem megér.. csak az asszony ne vágja le a t..ömet :D Meg menjen el 30 körül a G3... :U :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz Szajo #10315 üzenetére

    még akár lehet is. bár nekem is van rajta,de nincs vele gondom.
    viszont ha nagyon szórakozik én megpróbálnám a factory resetet.persze előtte backup.
    ha minden igaz holnap ACE tulaj leszek..akarom mondanivaló ma du.
    Csak azért megnézem élőben is. vaterás a cumó,
    ami eddig kiderűlt negatívum,h nincs hozzá adatkábel. igaz,az árat is faragom..38;-)

  • Laci4

    senior tag

    válasz Szajo #10317 üzenetére

    ha jól rémlik,garis a készüléked. én a gari miatt inkább elösszőr csak egy FRt nyomnék neki,mert ha úgyse megy,és elötte ment,akkor lehet szervíz.
    nem emlékszem.te probáltad-e az érzékelő tesztet. ha nem?keress rá,lehet az első hsz.ben is benne van.
    mobilról vagyok,nehezebb keresmény,meg lassan váltás..megyek haza pihizni :-)

  • Laci4

    senior tag

    Na...meg is van a kicsike(Galaxy Ace).
    Egész jópofa. majd irok egy kis összehasonlítást. G3 v Ace.
    hodostamas
    a romodban melyik add blokolo van?
    vagy azt nem lehet külön telepíteni?
    Na majd holnap ha lesz bent meloba időm még írok ..
    sry a írás hibákért,telcsiről írtam.

  • Laci4

    senior tag

    válasz molnarpeter #10381 üzenetére

    Van bizony! Én is keresgélek az Ace-hez, mert a samu annyira spur volt, hogy egy headset már nem fért a dobozba.. mondjuk tény hogy nagyon kicsi a doboz.. még kisebb mint a G3-é :Y
    Majd csinálok képeket is.. csak meló..
    Szóval én valószínűleg veszek egy ilyet.. bár ami a G3-hoz van,nem jött be annyira.. (lehet kisebb gumiharanggal már jobb lenne)
    Meg azért is akarom átalakítósat, mert idegesített, hogy nem lehet valahova rögzíteni a füles vezetékét, így az ide-oda lebeg, mozog...

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #10387 üzenetére

    Ace Füles. Igen, olvastam valami ilyesmit. De bédugtam neki rádiót kipróbálni a G3 fülesét, és szólt rendesen. Igaz a rádiója szerintem gyengébb mint a G3-é.. majd összehasonlítom.
    Zenével,illetve beszélgetést még nem próbáltam, nagyon nincs vele időm foglalkozni most.. majd hétfőn talán.

    Na.. ez fog nekem nagyon hiányozni! Tomi.. nem akarsz áttérni Ace-ra? :U :D
    (ez a sok jó kis modding .. custom rom, stb. nagyon jól hangzanak az itt leírtak.)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuszmó #10391 üzenetére

    Ez annó nekem is így volt.. elmosott kinai.. mivel nem volt nagy funkció többlet a gyári felülethez, le is kaptam. (anno Omnián komolyabb volt, illetve a gyári rendszerhez képest, sokkal kezelhetőbb felületett adott.)

    Tomi:
    Gondolom... költői kérdés volt..
    Remélem én se bánom meg..(bár 38ért sikerült megvenni, telenor függő.)
    + gyorsabb, komolyabb, szebb.. ledes... stb stb.
    - fényerő gyengébb.. videó lejátszásnál is valahogy olyan fura.. remélem nem egy hibás darab, jó lenne egy viszonyítási alap..
    pl. napsütésben a G3 jobban látható.. igaz, azon van fólia.. de nem hinném hogy azért.. majd írok egy hosszabb gondolatsort, képekkel, videóval.. csak most aludni kellene.. reggel barinő telkére,utána egyből éjjelre melózni megyek :D (mondjuk a telken is a meló vár :U )

  • Laci4

    senior tag

    válasz hodostamas #10383 üzenetére

    arra vigyázz hogy az ACE-hez másfajta
    megy, mert felcserélték a földet meg a
    mikrofon vezetékét...

    na hallod! és tényleg!
    rádióval fel se tűnt.. mp3 mal már hallatszik...bakkeer..akkor nem lesz egyszerű menet.
    Viszont ma kipróbáltam az autó rádióval. bt-n teljesen jól küldte át a zenét. nem akadt még egyszer se...léptetés is ment.
    tetszik..bár az aksi lehetne izmosabb.
    no meg valamiért rosszul jelzi az akkufeszt (voltbani értékét )

  • Laci4

    senior tag

    válasz zsotesz81 #10694 üzenetére

    Nem olyan rég, többen is mértünk itt sebességeket. Azt következtettük, hogy valószínűleg maga a G3 tud csak annyit, amennyit...

    Azóta van egy Ace-m (is). És bizony,amiket mértem, az alapján igazolni látszik a dolog.

    Write/ Read
    Noname (made in japan) elvileg CL4 8Giga G3: 5.8/5.6M/s vs GA: 9,2/20,9M/s
    Sandisc CL2 8Giga G3: 5,9/6,4M/s vs GA: 8,2/22M/s

    GA: gyári kártyája. Sandisk, nem láttam rajta a CL-t. 7,6/11,6M/s

    Kíváncsi lennék én is, egy gyorsabb kártyával, vajon többet tudna-e.
    Mondjuk könnyen lehet, hogy kiderül, mert a 8gigát nagyon hamar kihízom, és meg kell állnom, hogy egy darabig maradjon az Ace, ne akarjak SGS-t, majd csak SGS2-őt, amikor már emberi áron lesz...(1-1,5 év :D ), igy be kellene ruházni egy 16os kártyába..

    Jó látni mennyi custom rom, megoldás van a jó "öreg" G3-ra.. remélem ahogy telik az idő, az ACE-re is rákapnak az okos emberkék :B :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Ronin83 #10741 üzenetére

    Az nem rossz!
    Az Ace-m is kb. Ennyit ér el. 800mhz vs 800mhz.

    opera mini a hibás, 5.1-est tegyél fel, azzal nincs gond. az utolsó
    frissítéssel cseszték el.

    Tomi,meg asszem zSSeli
    Nekem is ez volt g3-on. Viszont érdekes,acen nem! Aztán eszembe jutott,hogy ma nézegettem a progijaimat és az opera mininél 2 verzió volt. Sima 6, és 6 update3.
    Nem tudom pontosan,mert per pillanat pont a telcsiröl írok...
    Lehet ez a megoldás,nem pedig az ace. Egy probát megérhet..
    Pont ezért Sorry a nem idézett idézetért.

    Titanium backup: hm..ennyi jót olvasva róla lehet én is ki próbálom. Eddig my backup proval dobtam át ami kellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák