Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #2 üzenetére

    Szerintem Pinnacle Ridge

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #24 üzenetére

    Én egy olyan pletykát is hallottam, hogy a Samsung 14nm-es fejlesztése azért sikerült - még - versenyképesre, mert akkoriban nagyszámú mérnököt csábítottak át a TSMC-től, akik vitték magukkal a tudást. ("kémkedés")
    Aztán ez az erőforrás kimerült és ezért látjuk kissé "szerencsétlenkedni" a Samsungot megint a 7nm-rel. "Szerencsétlenkedni" - arra értem ezt, míg korábban a Samsungnál volt 14LPE, LPP, LPC, ami egyfajta továbbfejlesztésnek számított és minden számnak megvolt a maga fejlődési útja 10LPE, LPP, stb
    Addig most úgy tűnik, hogy a Samsung átállát a számcsökkentésre.
    a 14-es vonal 11LPP-ben végződött
    a 10-es vonal 8-asban (nvidia)
    És a 6, 5, és 4 számmal ellátott fejlesztései is mind a kezdeti 7nm változatai.

    Konkrétan erre gondolok:
    [link]

    Nyilván azért csökken a szám, mert nő a sűrűség. Ugyanakkor mégis azt a benyomást kelti, hogy azért az Samsung 5LPE - mivel az még mindig csak egy 7nm-es node leszármazottja - gyengébb lesz, mint a TSMC 5nm-e.

    Aztán persze majd meglátjuk. Az nvidia jelenleg egy 8nm-es node-on van, ami a 10nm-es leszármazottja. Elvileg jelentős előrelépés lehet, ha a Samsungnál maradva 5-7nm-es változatra lépnek. Viszont nem tudnék mondani egy terméket sem, amit ezen készítenek. Ezért gondolom, hogy kicsit mintha lemaradtak volna. (Úgy tűnik, mintha a 8nm-es yieldet is az nvidia rántotta volna föl.)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák