Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Serval

    friss újonc

    válasz espi38 #286 üzenetére

    Üdv Mindenkinek!

    Az Alza-ban van kiállítva egy bőröndös szürke példány, tegnap meg is néztem, nagyon kellemes. :)

    Még nincs GT Masterem, de szemezek vele, ezért csatlakoztam hozzátok.
    Egyedül ez a más töltőfejjel való nem tölthetőség jelenség aggaszt, mert ugye ez ha ritkán is hozhat olyan helyzeteket, hogy lemerül a telefonunk mert nincs nálunk vagy elromlott a gyári szett. Nem lenne szerencsés a gyártó részéről, ha ily módon "függővé" tenné a készüléket, gyári töltőfejtől, kábeltől.
    Szerintem tart már ott a világ, hogy ez elkerülhető legyen.

    Jól jött le nekem, hogy jobbára fekete készülék tulajdonosok azok, akik nem tudják nem gyári tartozékokkal tölteni?

  • Serval

    friss újonc

    válasz Debilon #311 üzenetére

    Konkrétan én sem hiszem, hogy hardver gond és így/vagy színfüggő lenne, inkább szoftveres problémára gyanakszom, és mivel bármit el tudok képzelni, de tényleg bármit :) , így azt is, hogy a fekete példányok szoftveres paraméterezése eltér a többi színtől valamiért.
    Bár szerintem a gyártói folyamatok elvileg, ezt nem teszik lehetővé, de ugye az ördög sohasem alszik...

    Espi38:
    Ez jó hír, ha emlékszem erről már az előzőekben volt már szó, hogy más szettel is veszi a töltést csak lassan.
    A kérdés az, h mondjuk 2-3 óra alatt feltölthető-e a telefon ebben a felállásban mondjuk egy 5V/2A töltővel?
    Az lenne a természetes, mert akkor így opció lenne az alternatív töltési lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • Serval

    friss újonc

    Novinyul: Köszönöm az infót!

    Miközben továbbra is várom és köszönöm az infókat töltés ügyben...

    Más...Már régóta szeretnék egy fehér telefont, mert tetszik a matt fehér, meg ugye kevésbé forr fel a telefon napsütésben a szélvédő mögött navigáció közben.
    Tudom, fehér tok, de az nem ugyan az.
    Úgy vettem észre a fehér telefonoknál leginkább krómozott a keret, a GT Masternél is.
    Nincs tapasztalatom, de az a gyanúm, hogy a krómozott (gondolom műanyag) keret sérülékeny, jól meglátszik rajta a karc, amin egy átlátszó szikikon tok akár segíthet is.
    Mi a tapasztalatotok?

    Ha jól láttam tud RAW formátumba menteni fotózáskor.
    Vajon itt a RAW fotó mekkora fájlméretet eredményezhet?

  • Serval

    friss újonc

    válasz Bukk900 #318 üzenetére

    Nagyon köszönöm a fáradozásodat RAW infó ügyben!
    Szép nagy a RAW fájl méret.
    Eszi a tárhelyet, ha valaki nagyon beleéli magát a fotózásba.😊
    Ha jól számolom 100 fotó már akár. 3,2 GB helyre is igényt tarthat RAW formátumban.

    A gyári érték az rendben lévőnek látszik, de a 3A-es töltő esetében érdekes h csak kb. harmad töltés felvétel van.
    Ez a szoftveres, nem megfelelő töltés kezelés gyanúját erősíti, pedig igény gondolom lenne rá, ahol elfér 5800mAh ott 2900mAh is elférne, még ha az első töltő 10V-os a másik pedig 5V-os rendszerű is.

    Én az Ampere nevű appal szoktam követni a töltési eseményeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák